Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák ti dolgoztok, mostok,...

Apukák ti dolgoztok, mostok, főztök, gyereket viszitek oviba, mosogattok, minden házimunkát elvégeztek?

Figyelt kérdés
viszitek orvoshoz a gyereket,fürdettek ,vasaltok,játszotok?vagy ki végzi ezeket ha nálatok van elhelyezve a gyerek?

2013. ápr. 10. 20:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem, egyelőre a hivatásomnak élek.
2013. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Mi az, hogy a nők dolga? A családok nagy részében mindkét fél dolgozik, nehogy már csak a nők dolga legyen.
2013. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
2 Nőj már fel a feladathoz.
2013. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

2. Akkor a nők dolga, amikor a férfi eltartja a családot, a nő meg ezt megcsinálja, mert nem dolgozik, van ideje meg ereje.

De nehogy már mikor egy nő 8 (vagy akár több) óra munka után hazaesik még akkor álljon neki egymaga mindent csinálni. Ha ugyanannyit dolgozik, mint a férje, akkor milyen jogon szakadna rá minden munka?

Kérdésre válaszolva: gyerekkel sokat foglalkozok, amennyit csak tudok, fürdetek is, orvoshoz is elviszem, játszok vele. Házimunkában meg hát nem egyedül csinálom, hanem inkább együtt csinálunk mindent: pl. a párom ha mosogat én odaviszem neki az összes elmosandó dolgot,elrakom az elmosott dolgokat, kiviszem a szemetet, felsöprök, együtt rakunk rendet meg 7végén együtt takarítunk, elmegyek bevásárolni, meg hát ugye a kerti munkákat én csinálom. Főzés nálam kimerül a melegszendvics készítésben :D


29/F

2013. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Oda van írva: ha nálatok van elhelyezve a gyerek...
2013. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
18%
A gyerekeket hozom-viszem ha kell meg főzök mert ha azt a moslékot kéne enni amit az asszony kotyvaszt éhen pusztulnánk. A többi az asszony dolga.
2013. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
a kérdésben benne van "ha nálatok van elhelyezve"tehát veletek él anya nélkül
2013. ápr. 10. 20:39
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen csináljuk.Ez lenne a természetes.Én 12 éve elmult hogy megnősültem,és 3 gyermekem van.A vasaláson kívűl mindenben segítek a páromnak .Mosogatok,megfőzök,bevásárolok,és ha ő dolgozik,és én vagyok szabad,akkor a gyerekeket is elviszem az orvoshoz.Úgy gondolom olyan nincs hogy női munka.Vegyes minden,a munka is.Aki nem így gondolja,az valószínűleg nem is él normál párkapcsolatban.Ja és mielőtt belekötne valaki,a feleségem is be segít még a keményebb fizikai munkába is.Ez oda-vissza érvényes.
2013. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%

Én gyerekem már kisiskolás, de mivel a párom (nem vagyunk házasok) Már a gyerek 2 éves volt amikor visszament dolgozni, és mivel én több műszakban dolgoztam, amikor pihenős voltam, vagy éjszakás akkor délelőtt amikor nem aludtam akkor elvittem a gyereket bölcsibe hogy a párom nyugodtan tudjon készülni, meg a főzést, takarítást is én csináltam ha akkor értem rá éppen, vagy az ügyeket intéztem. Mi a mai napig megosztjuk a munkát, ha itthon vagyok hétköznap pihenőn és ráérek akkor én végzem el a házimunkát. A mosást is elszoktam végezni, de a vasalást a páromra bízom inkább mert ahhoz nekem türelmem nincs.

Mi megosztjuk a munkát, aki épp ráér az csinálja amit kell, és mindketten dolgozunk normális munkahelyen.

2013. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Elnézést kérdező, valóban elnéztem a kérdést.


Első voltam.

2013. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!