Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Árven (női név) szép?...

Az Árven (női név) szép? Ciki? Hogy becéznéd?

Figyelt kérdés

Nemes hölgyet jelent, eredete ismeretlen. Eredetileg Arwen. Nem néz ki hülyén leírva?


Amúgy szerintem szép név és nem tratom cikinek sem. És leírva meg az Ágnes, Árvácska, Adrienn, miatt nem néz ki hülyén.:D Ok ez gyenge idenok, de akkor is...:P

Csúfolnák érte a lányom?


2010. júl. 24. 21:32
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Dabi Árvennek hívnak, és immáron 18 éve viselem ezt a nevet amit szintén nem én választottam meg, (mint ahogy a többi kisgyerek sem). Mindig is imádtam a nevemet, amióta csak az eszemet tudom, amióta tudok beszélni, mindig örömmel válaszoltam mindenkinek, aki érdekesnek találta a nevemet, és sohasem volt ciki a helyzet. Mindig is nagyon szerettem, hogy különleges a nevem, én SOHA nem fogok 10.000-et, se többet költeni arra, hogy megváltoztassam. Voltak belőle az iskolai évek alatt viccelődések, de sohasem érdekelt!


Kedves Ágnes!

Sajnálattal közlöm, hogy nem a Te gyermeked viseli elsőként ezt a nevet, ezt ne vedd sértésnek, és kívánom, hogy a Te lányod is büszkén viselje ezt a különleges, szép nevet, ahogyan Én!!

2011. jan. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:

Kedves Dabi Árven!


Köszi a válaszodat, én inenntől kezdve csak azt nem értem,hogy akkor miért kellett nekünk a MTA-nál engedélyeztetni a nevet?!

Téged Magyarországon anyakönyveztek?

Innen ered az én félreértesülésem!?


Csali Ágnes

2011. jan. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim válasza:

Szia Ágnes!


Nekem is furcsa volt, hogy miért kellet nektek is engedélyeztetni az Árven nevet, amikor ez már az én anyakönyveztetésemnél megtörtént. Igen, itt Magyarországon Budapesten anyakönyveztettek. Anyumtól megkérdezem, hogy pontosan hogyan is engedélyeztették a nevemet.

2011. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim válasza:

Szia Árven!


Képzeld egy kicsit még jobban utána néztem ennek az engedélyeztetési dolognak, és arra jöttem rá, hogy még nálad is vannak idősebb Árvenek Magyarországon. Úgy hogy elvileg már a te szüleidnek se kellett volna engedélyeztetnie ezt a nevet. Na de mindegy!!! A lényeg, hogy szerintem ez egy gyönyörű név, és az én kislányomnak csak előnye vált belőle!


Csali Ágnes

2011. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim válasza:

Szia Ágnes!


Honnan tudtál erről informálódni?? Én is kíváncsi vagyok, azokra az Árvenekre és a családom is! Mi is szeretnénk utána nézni! Ha kérhetem leírnád nekem, hogy honnan tudtad meg?


Elég meglepőnek találtuk a válaszodat!

Ezek szerint minden Árvennek engedélyeztetnie kell!?? :) Hmm..érdekes.

2011. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim válasza:

Tényleg felháborító ez az engedélyeztetés! Mint már írtam az én Árvenem 4 éves és annak idején a terhesség alatt keresgéltem a neten, hogy kell-e engedélyeztetni. Hát az egyik fórumon azt olvastam, hogy két anyuka egymásra talált ugyanazzal a problémával: Mindkét családnak közel egyidőben végig kellett csinálni az engedélyeztetést erre a névre (gondolom ez pénzbe is kerül). Nem tudom, hogy most már "adható" besorolást kapott e a név, de nekünk még hozzájáruló nyilatkozatot kellett tőlük kérnünk, na az is hónapokig tartott, sok-sok telefonálással, pedig mindössze egy mondat állt a papíron, hogy az MTA hozzájárul. Szerencsére még szülés előtt megérkezett a papír.

Igazán felháborít, hogy ennyi családnak végig kellett ezt csinálni, holott már 18 éve adható lenne ez a név.

Bár mi csak örülünk neki, hogy eddig nem volt adható, igaz? Ezért maradhatott meg ritka, sőt nagyon ritka névnek.

2011. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:

Kedves Dabi Árven!


Az interneten kutakodtam órák hosszat, és egy hasonló oldalon, de már meg nem mondom, hogy hol, mert "mérgemben" kiléptem találtam hozzászólásokat, amikből ez kiderült. Ha ismét megtalálom írok!


Csali Ágnes

2011. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 kicsim1 válasza:

Sziasztok.

A kislányom egy hetes és az Árven nevet kapta, a családnak nagyon tetszik és teljesen ráillik a babára is. Nekünk már nem kelet kérvényeznünk, hogy ezt a nevet adhassuk a kislányunknak, ami nagyon jó, mert nem kelet hónapokkal előtte ezzel foglalkozni. Az a szomorú, hogy ha mondom hogy hívják a kislányunkat sokan azt feltételezik hogy fíú, pedig ez a név egyáltalán nem fiús.

2012. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Szerintem szép néve. :D mondjuk fiú nvek közül én inkább az Áronhoz hasonlítanám
2012. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 Tóth László Zsoltné válasza:
Kédves Mindenki! Nekem március 26-án született meg Árven Tünde nevű kislányom. Nem gondoltam volna az itt olvasottak alapján, hogy ilyen régi a magyarországi bejegyzése. Egyébként nagyon remélem, hogy ő is nagyan büszke lesz a nevére és nem fog pénzt költeni az átnevezésére. Nekünk rettentően tetszik így ez a keresztnév párosítás. Nem vagyunk Gyűrük ura fanatikus rajongók de a film nagyon tetszett így amikor megláttuk, hogy lehet Arwen nevét is választani az utónevek között nem sokat vaciláltunk a Tünde név meg adta magát hozzá (a nagyszülők örömére, mivel nehezen jegyezték meg az Árven nevet).
2012. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!