Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van azoknak a...

Mi értelme van azoknak a kérdéseknek, hogy "szerintetek szép név/milyen név a . "?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán értelme? Egy szülőnek SZERINTEM az első és legfelelősségteljesebb, leggyönyörűbb feladata meghatározni azt a nevet, ami a gyermekének egész életét végig fogja kísérni és meg fogja határozni. Valahogy nekem semmiképp sem tartozik a felelősségteljesség fogalmába az, hogy ismeretlen embereket kérdezgetek róla unalmamban, hogy nekik tetszik-e vagy sem.

Visszaigazolást várnak? Ennyire függnek mások véleményétől? Amin pedig a legtöbbet szoktam nevetni, az az, amikor a többség leszólja az ő "álomnevét", és foggal körömmel próbál ismeretleneket meggyőzni arról, hogy már pedig az a név igenis szép. Kérdem én: akkor miért kérdezi, ha mások véleményére viszont nem kíváncsi?


A konklúzió tényleg az, hogy unaloműzésen, felesleges provokáción és csámcsogáson kívül semmi értelme ezeknek a kérdéseknek?


Apropó: aki már tett fel ilyen kérdést, attól kérdezném: változtatott az elképzelésén csak azért, mert itt leszólták az általa favorizált nevet, vagy mást ajánlottak helyette és az jobban tetszett neki, így azt kapta a baba végülis? Tehát: volt értelme??


2011. okt. 20. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
A kérdésedre a választ nem tudom, csupán annyit fűznék hozzá, hogy engem is idegesitenek a hasonló kérdések.
2011. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

én pl azért teszem fel ha felteszem mert imádom hogy mindent fikáznak:)és nem változtat, csak tényleg jókat nevetek, gondolom te is a válaszadók között voltál pl az én kérdésemnél:)

elég sok kérdésre írhatnánk mi értelme van:)

2011. okt. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szoktam válaszolni az ilyen kérdésekre, ebből a kategóriából az egyetlen dolog, amit értelmesnek találok, ha esetleg a szülők nem tudnak két név közül választani, és megszavaztatják:) Az aranyos. De az, hogy akárhányszor fellesek, egyre és egyre több "mit gondoltok a ...-ről" elgondolkodtatott.
2011. okt. 20. 21:36
 4/21 anonim ***** válasza:
21%

számomomra az a szánalmas, hogy valaki fent rohad itt éjjel-nappal és annyira szúrja a szemét az ilyen kérdés, hogy képes emiatt egy ilyen hosszú kérdést megfogalmazni:)

szerintem puszta kíváncsiságból írják ki, talán nincs senkijük a férjükön kivül akivel beszélhetnének vagy nem tudom, de nem érdekel igazából, ez alapján nem ítélek el senkit, ettől nem lesz valaki kevésbé felelősségteljes, és nem a név választás a fontos, hanem ami az után következik

2011. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem se túl sok értelme van. Szép lett volna ha anyum 17 évvel ezelőtt felpattant volna netre és megkérdez vadidegen embereket, hogy mi legyen a gyerek neve. A legnagyobb szégyen szerintem. De egyetértek az előttem szólóval nem csak ez a fajta kérdés veri ki a biztosítékot hanem pl a Szép vagyok? és a Nektek, hogy tetszik eza ruha/cipő/stb? kérdés is. Azért járok fel, hogy próbáljak segíteni másoknak, de egyre kevesebb ilyen kérdés van.


17/L

2011. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon unalmas! Ráadásul ad némi képet arról, hogy mennyire döntésképtelenek az emberek, illetve mennyire számít az, hogy mit mondanak mások! Nincs két egyforma ember, nem tetszhet mindenkinek ugyan az... ezt meg kéne már érteni!
2011. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem vannak szülők akik, nagyon furcsa neveket adnak a gyereküknek és ha nem szólnak nekik észre sem veszik hogy, hogy kiszúrnak a gyerekükkel. Egyik ismerősöm Bonifác nevet akart adni a gyerekének (bocs, ha bárkinek így hívják a gyerekét). Nekem viszont a balfácán jut róla az eszembe, lebeszéltem. Hiába édes pici korban a Boni.
2011. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Én unaloműzésnek járok fel, mert egyre több a retardált itt is. Kedvenc kérdéscsoportom: Mit vegyek neki ajándékba?

Most ez nem értem: Komolyan egy rakat vadidegen ember mondja meg, hogy mit kapjon az ő barátja, hozzátartozója? Általánosságon kivül más ötlet úgysem jön, azt meg ő is tudja. vagy mégsem?

2011. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Ha valaki úgy gondolja írja ki, ha van véleményem, válaszolok is.

Viszont a saját gyerekem nevét nem itt fogom megszavaztani.

Akkor már inkább a nagymamákat-nagypapákat-rokonokat kérdezem meg.

2011. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Az én kisfiam Bonifác, és igen is szép név, attól hogy neked nem tetszik:)Nem kellett volna lebeszélni a barátnődet, remélem nem valami István vagy hasonló neve lett szegény gyereknek, mert felnőtt korban ÉDES, de gyerekként NEM:)
2011. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!