Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Árven (női név) szép?...

Az Árven (női név) szép? Ciki? Hogy becéznéd?

Figyelt kérdés

Nemes hölgyet jelent, eredete ismeretlen. Eredetileg Arwen. Nem néz ki hülyén leírva?


Amúgy szerintem szép név és nem tratom cikinek sem. És leírva meg az Ágnes, Árvácska, Adrienn, miatt nem néz ki hülyén.:D Ok ez gyenge idenok, de akkor is...:P

Csúfolnák érte a lányom?


2010. júl. 24. 21:32
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:
37%

Sziasztok!


Huh! Na, most jól ledöbbentem én is!

Én is egy Árven anyukája vagyok, aki 7,5 éves! Mi is végigcsináltuk az engedélyeztetést! Miután ezt megtettük, kb. 1-1,5 év múlva, már benne volt az utónevek között! Nem tudom, hogy ez a mi kérvényünknek volt e köszönhető.. Mindenesetre szép kis történet ez! Ilyen dolgoknak nem lenne szabad megtörténni! Én 28 hetesen kórházba kerültem, és akkor még bizony nem jött meg a válasz, hogy engedélyezik e nevet! Úgy volt, hogy ki kell venni akkor a babát, én meg attól féltem, hogy akkor hogy fogjuk hívni, hisz még nem jött meg a válasz! Jó, nyilván megváltoztattuk volna, ha arra került volna a sor, hogy tényleg korábban érkezik a baba, csak egészséges legyen! De Istennek hála 40 hét 3 napra született meg (bőven megérkezett addigra az engedély)

Tudjátok az a furcsa, hogy én 2004-ben baromi nagy kutató munkát fektettem ebbe a névkeresésbe, és nem találtam Magyarországon ilyen nevű embert sem! Nem értem! Vagyis találtam, de az az Árven már idősebb, és az anyukájával felvettem a kapcsolatot! Ő azt írta, hogy a férje külföldi ezért ők minden engedély nélkül adhatták ezt a nevet a lányuknak!


Ja, a gúnyolódóknak üzenem! Semmilyen hátrány nem érte eddig a gyereket! A lányom büszke a nevére és azt hiszi csak őt hívják így ebben az országban! Mondtam már neki, hogy van másik Árven is, elkezdett sírni, hogy csak őt hívhatják így! Kedves gúnyolódók! Ugye nem is annyira gáz ez a név! Egyébként meg mindenki azt gondol, amit akar! Én meg Margitnak nem hívnám a gyerekem az biztos! Na, azt utálná még csak! Elnézést minden Margittól, nem szeretnék megbántani senkit! Anyukám is Margit, és had ne mondjam, nem különösebben szereti a nevét!


Még valami! Nem csak nemes hölgyet jelent, hanem sas, barát jelentése is van! + egy kelta királynak a lányát hívták Arwennek!


Üdv. mindenkinek

2012. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Véletlenül találtam ezt a kérdést, de nagyon jó volt olvasni a történeteket. :) Ez az engedélyeztetés dolog meg érdekes, én most, márciusban adtam be a kérvényem egy új névre, és így két hét után már fel is került az anyakönyvezhető nevek netes listájára. Ebben fejlődtek, úgy látszik. :D
2014. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 szeasze válasza:

Kedves Árvenek! 2014 dec.21-én született a kislányunk, akinek az Árven nevet adtuk a férjemmel! Azóta is imádjuk a nevével együtt és eddig bárki hallotta mindenkinek nagyon tetszett a neve! Sokan azonnal a gyűrűk urára gondolnak de mindenki amikor ránéz a gyönyörű szőke fürtös, nagy kék szemű, óriás szempillájú lánykámra azt mondja, hogy nem is lehetne más a neve csak ÁRVEN ( nemes hölgy). Hozzá teszem, hogy a bátyját Árminnak hívják és így együtt még különlegesebb legalábbis nekem! Nálunk is volt olyan gond sajnos a kórházban ahol született, hogy sajnos az anyakönyvi kivonatában fiút anyakönyveztek, mert név alapján azt hitték hogy fiú ( habár ott született és nagyon jól tudták, hogy lány) :-) egyébként nem is értem mert agyon is nőies lágyhangzású név!

Imádom a nevét és ő is azonosult teljesen vele! Igazi kis hölgy!!!!!!!

Büszkén mondom mindenhol hogy Árven a neve!

2016. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
Vegul a kerdezo gyerekével mi lett
2017. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!