Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családon belül nincs...

Ha családon belül nincs egyetértés, mit csinálsz, hogy ne rajtuk vezesd le a dühödet?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem szokott érdekelni, hogy a környezetem mit gondol rólam, a hobbijaimról, vagy hogy mit viselek, stb. Mert úgy vagyok vele, hogy amíg nem szólnak, nem az én bajom. Na de a családom... Komolyan, néha nem tudom, hogy a saját fejemet verjem a falba, vagy az övékét (nyilván képletesen értem). De sokszor olyan hülyeségeket mondanak, és próbálnak meggyőzni az "igazukról", hogy az szörnyű. Pl. a mai: miért veszek 340 ezerért kiskutyát, amikor a szomszédba ugyanolyanok (!) születtek, és 10 ezer forintért elvihetőek. Elkezdtem mondani, hogy miért is veszélyes is helyről állatot venni, mire hülyének lettem nézve és lezártak azzal, hogy az akkoris ugyanolyan.

Vagy nagynéném most a 6 és 8 éves gyerekét akarja busszal végigrángatni Európán Görögországig, mondván, hogy úgy mennyi országban fognak járni és csak 70 ezer/fő. De mondom mit láttok ti a buszban ülve, autópályán utazva 1-1 országból? Meg biztos csodás lesz Szerbián és Macedónián keresztül menni a 40 fokban, két kisgyerekkel, akik egy filmet nem bírnak végigülni. És állítja, hogy ez mennyire megéri, mert így egy ország árán eljutnak többe... És minél több érvet hozok fel, annál hangosabban mondja a sajátját.


Komolyan, fél óra után annyira ideges tudok lenni, hogy azt le nem lehet írni. Gyerekkoromban a kajával csinálták ezt, hogyha mondtam, hogy nem ízlék/nem szeretem, az volt a válasz, hogy "jajj dehogynem". De most már 24 éves vagyok, a fél életemet utazással töltöm, a második diplomámat csinálom. Elég tájékozottnak mondanám magam, és ez nem felvágás. Mégis én vagyok sokszor hülyének nézve, meg leszólva, hogy mit képzelek én.


2020. márc. 8. 23:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
Értjük, te mindenkinél okosabb vagy, csak az ostoba családod nem képes meglátni benned a csodás örökérvényű tévedhetetlenséget. Szörnyű, borzalmas életed lehet mellettük. Szerinten ne találkozz velük többet, jobb lesz nekik nélk... Akarom mondani neked nélkülük.
2020. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Jajj de ráálltatok erre a kutyatémára, Istenem:D Gondolom ti is azok vagytok, akik megveszik a szomszédtól/kollégától/havertól a 20 ezres "golden retrivert", közben fogalmatok sincs ennek az egészségügyi kockázatáról, vagy hogy később milyen bajai lehetnek, vagy hogy egyáltalán fajtatiszta-e. Mert a rendes tenyésztőnél sem a törzskönyv kerül sokba, hanem az összes egyéb. Barátnőm is járt így, hogy ő 40 ezerért vesz magának yorkiet, amiről aztán kiderült, hogy nem is yorkie és a kutya 5 éves már, de folyton orvoshoz hordják.

Ti azért akadtatok ezen fent, mert nagy pénz az a 340 ezer (aláírom, ez így van). És el vagytok képedve, hogy valaki kiad ennyit egy tenyérnyi kiskutyára.



Kár volt a pénz belehozzam, mert úgy repültök erre, mint a legyek. Pfej.

2020. márc. 9. 12:59
 13/19 anonim ***** válasza:
97%
Könyörgöm, két példát hozatal fel, másra nehéz lett volna reagálni.
2020. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De nem azt kérdeztem, hogy szerintetek megéri-e ennyiért kutyát venni! És elszomorító, hogy ennyi ember támogatja inkább a kutyák szaporítását ellenőrizetlen körülmények között, minthogy inkább rászánjon egy kicsit többet.
2020. márc. 9. 13:05
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem írt ilyet se. Bele képzelsz a válaszokba olyat, ami nincs benne
2020. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Elmegyek onnan. Egyik karácsonyi vacsoránál is addig bsztattak, amíg fel nem keltem és soha többet nem mentem vissza. Gondolkodjanak el...
2020. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor utaztam/utazom flixbussal.

Ha nem viselkednek, zavarják az utasokat, a felhasználási feltételek szerint leszállíthatják őket.

Mi Bibionéba mentünk tavaly, kocsival, a két gyerekkel (6-9 évesek) hát kemény volt, pedig alapvetően jó gyerekek.

És januárban balhézott össze velem a nagynéném, hogy miért nem megyünk ki hozzá kocsival Írországba. Inkább összespórolnék egy repülőjegyre.

Erre megkaptam, hogy pocsékolom a pénzt :/

Soha semmi nem lesz jó nekik, amit te csinálsz, neked se, amit ők.

De tudod, a vélemény olyan, mint a popilik. Senkit se érdekel a másé :D

2020. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért szerintem aki a "busszal átutazunk Szerbián és Macedónián Görögbe" útra azt mondja, hogy ő most látott három országot, azt én is kiröhögném, mert kettőből csak az autópályát látta (a harmadikból meg valszeg valami csilivili turistagettót, aminek a közelébe nem engedik az ország kultúráját, de ez mellékes). Én is megtettem ezt az utat busszal, de nem mondanám, hogy hű, én jártam Macedóniában. Ilyen korú gyereknek meg iszonyat fárasztó lesz (a körülöttük ülőknek is...)
2020. márc. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Látom, nem értetted meg a lényeget. Nem az számít, mi miatt nem értenek egyet Veled a családtagjaid és nem az számít, hogy Neked mi a véleményed mások cselekedeteiről, hanem az, hogy fogadd el, vannak, léteznek eltérő vélemények és mindenki vérmérséklete szerint közli azt, ha kérték, ha nem. Még az sem számít, hogy kinek van igaza, kinek nem. Igazad az lehet, csak épp békesség nem, ha nem tanulod meg magadban lerendezni azt a tényt, hogy fogadd el, a vélemények, az értékrend eltérhet.

Az én szüleim pl azt is hülyének tartanák, aki 340E Ft-ot ad egy kutyáért és azt is, aki százezreket költ utazásra, de ettől még szeretem őket, csak tudom, hogy ilyen témákról nem kell, felesleges velük vitatkozni.

2020. márc. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!