Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben valahogy...

Ilyen helyzetben valahogy kinyomozzák, vagy mi történik?

Figyelt kérdés

Teljesen elméleti kérdés. Elég abszurd szituáció, csak kíváncsiságból.


X és Y jó barátok. X-nek van egy felesége, Z. X sajnos meddő, de nem akarnak örökbefogadni, ezért Y lesz a gyerek biológiai apja. Ezt viszont ezen a három emberen kívül senki nem tudja, így a gyerek hivatalos szülei X és Z.

Ilyenkor mi történik? Ha a hivatal megkérdőjelezi, hogyan tudják ellenőrizni, hogy ki az "igazi" apa? Végezhetnek DNS tesztet?



2020. márc. 16. 14:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. márc. 16. 16:45
 12/25 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
X meddő, tehát X nő. X felesége Z. Nekik közös gyerekük nem is lehet. Persze hogy kell Y örökítőanyaga.
2020. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

"amikor már a gyerek nagykorú kötelességük a szülőknek elmondaniuk neki, hogy ki volt a biológiai apja"

Hol van ez előírva?

2020. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

#13

Igazad van, erre az esetre nincs törvényi előírás, mivel az egész abszurd.

Ebben az esetben a gyerek érdekeit nézi a NORMÁLIS szülő és csak ERKÖLCSI kötelességről beszélünk.

Ellenben a mesterséges megtermékenyítésnél ezt nem kell szabályozni, mert csak letesztelt alanyok örökítőanyagát használják és a szülőre van bízva - ahogy az örökbefogadásnál is - hogy elmondja, vagy nem mondja.

2020. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

# 12


Mert szerinted férfiak nem lehetnek meddők, te bioszzseni?

2020. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

"anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:


X meddő, tehát X nő. X felesége Z. Nekik közös gyerekük nem is lehet. Persze hogy kell Y örökítőanyaga."


Abszolút nem értetted meg a kérdést.


X és Y a két férfi, ök barátok és X-nek van egy felesége.

X nem tudja megtermékenyíteni a feleségét, ezért Y - a barátja - teszi meg nekik.


Ha X lenne a nö, és ö lenne meddö, akkor semmilyen kombinációban nem tudnának összehozni gyereket, mert két férfi nem alkalmas rá, kell egy nö is.

2020. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
27%
10-es oké fáradt voltam újra olvastam. Ez kb olyan mint a béranyaság kérdése, de nem egészen. Amúgy a DNS-re vonatkozóan ha olvastad én is ugyanezt írtam. Ha a környezete indokolja tehát a nevelőapa pl. bántalmazó, de nem tudja hogy ő az apa viszont anyuka nem tud menekülni a házasságból csak egy helyzet miatt hivatalból feljelentik mert pl. Megverte anyukát és mivel anyuka elmondja hogy nem ő az igazi apa de az igazi apa nem is tud róla de jó apa lenne és ha tudná felelősséget vállalna és mivel ez kiderül és anyuka tudja ki az apa, de az igazi apa szeretne papírt is róla hogy megvédje a gyerekét a bántalmazó nevelőapától és anyukát is, így a bíróság annak bizonyítására hogy nem a bántalmazó az apa ezzel csak a gyerek védelmét erősítenék mert a bántalmazó így már hiába is érvelne hogy ő az apa, de bántalmazásért amúgy is eltiltanák mivel kérdéses hogy a gyereket később nem bántotta volna.
2020. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%
És ha kiderül? Közlik az apával nem az ő gyereke, de ezt tudja kész! Lehet mondani egyéjszakas kaland és ennyi! Senki nem foglalkozik ilyennel!
2020. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

#15: Mert szerinted férfiak nem lehetnek meddők, te bioszzseni?

Férfiak nem lehetnek meddők, csak nemzőképtelenek vagy sterilek.

2020. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
#16: Ezért furcsálltam. Ha X meddő, akkor X nő. Ha X felesége Z, akkor Z is nő. Tehát X és Z leszbikus pár, akik Y ivarsejtjeit szeretnék igénybe venni. Szerintem nrm értettem félre semmit. Vagy mégis?
2020. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!