Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ti...

Mit tennétek a helyemben, ti kérnétek KÖLCSÖN pénzt ebben a helyzetben? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Szóval előre leszögezem, hogy dolgozok ezek mellett, ez csak egy szimpla KÖLCSÖNkérés lenne. Mit tennétek az én helyemben?


Arról van szó, hogy gyűjtök kocsira, a jogsi folyamatban van, 2-3 hónap és vége. Viszont nekem a suliban jó pár vizsgám lesz év végén, amire szeretnék is tanulni, viszont ha minden jól menne, akkor márciusban már lenne jogosítványom, viszont mivel pénzem annyi lenne, hogy majdnem a fele elmenne minden másra (papírok, kötelezők cseréje stb), így akkor tudnék venni normális autót amit kinéztem, ha dolgozok még 2 hónapot, viszont akkor már mennek a vizsgáim.

Apukám élettársa akivel azóta ismerjük egymást amióta együtt vannak, és nagyon jóban vagyunk, neki elég sok pénze van, és szerintetek jó döntés lenne e ha kérnék tőle KÖLCSÖN pénzt, amit visszaadok neki minden forintig a 2 hónap alatt. Így lenne kocsim már márciusban, és a pénz is meg lenne oldva.

Semmi kihasználás nincsen ebben ne legyen félreértés, mert imádom őt, és ő is engem, sok mindent megadott nekem, majdnem mint egy nevelőanyuka.

Csak nekem eléggé szar érzés hogy úgy mondjam, és nem lenne pofám ezt megtenni, mert amúgy is sokat költött rám, csak ez annyiban térne el, hogy amit kérnék kölcsönbe 200-300-at, akkor azt ő vissza is kapná egytől egyik, viszont ha még dolgozok 2 hónapot, hogy ezt az egész dolgot mellőzve legyen meg az az autó amit szeretnék venni, akkor eléggé befolyásolhatja akkor már a vizsgáimat.


Tudom eléggé értelmetlennek tűnik, pedig nem az. Remélem azért valaki megéri ezt a helyzetet, és át tudja látni ezt az egészet valamennyire az én szememmel is.



2020. jan. 6. 23:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%
Több okból nem! Egyrészt nem tudom mi a célod, de friss jogosítvánnyal teljesen felesleges autót venni 500-600ezer forintért. A másik, hogy eddig is elvoltál nélküle, kétlem, hogy ez annyira szoros indok lenne erre a célra. Buszon, vonaton is lehet olvasni, tanulni, vezetés közben meg nem. Meg ha pl pesti vagy csak egy feltételezés, tömegközlekedéssel előbb célt érsz, mint kocsival. Szerintem nagyon rossz indokokat hoztál fel. Ezért kár a gőzért. Ettől független, ha jó a családi kapcsolatotok semmi baj azzal, örülj neki, ápold! Én biztos nem adnék 200-300at a gyerekemnek ilyen indok mellett kölcsön se! Friss jogsi = rutintalanság, hidd el tapasztalat...
2020. jan. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan azt hiszed, hogy, ha megveszel egy rozoga autót arra majd nem kell folyamatosan költened.

Magyarul nem fogod tudni megadni mert elviszi az üzemanyag, meg az alkatrészek, meg a munkadíjak,

Továbbá átírás, biztosítás stb...


Apropó.

Ha ennyire előrelátó vagy meg nézted már, hogy friss jogsival mennyi lesz az éves kötelező biztosításod a kinézett autóra??

2020. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Ahol élek itt pesten, itt a suliig kapásból 4 helyen van dugó minden reggel kivétel nélkül, és akármikor indulok el, épp hogy beérek 8-ra vagy még kések is.

Dolgozni is előbb normálisan be tudnék érni suli után is, illetve hétvégén is.

Azért szeretnék annyiért venni autót, hogy ne kelljen költenem rá később, hanem legyen egy rendes normális autóm jó állapotban, amit szeretek is vezetni majd.

Nyílván prémium(abb) márka, de az a típus van a családban, és annál jobb "nekem nincs", és nem is kell, mert kezdő autónak tökéletes lenne.

Azon is gondolkodtam hogy vennék először 200-250 körül egyet ideiglenesen pár hónapra, de nincs olyan nagyon ami tetszik és nem eszi a rozsda (swiftet nem szeretnék több okból sem, és ezek közé nem tartozik bele az hogy a társadalom mit gondol róla, vagy akármi)

Pár évig még dolgoznék ott ahol vagyok diákként, érettségi és okj után pedig elkezdeném a vállalkozásomat, ez a tervem eddig. Tehát dolgoznék én ugyan úgy mint eddig, nem azzal lenne a gond, csak az, hogy év végén nem arra szeretnék koncentrálni hogy meglegyen az autó, hanem arra hogy meglegyen rendesen az összes vizsgám.

Tudom lehetetlennek tűnik, de én normális vezetésre használnám, eljutni A-ból B-be azzal a tudattal hogy nem fogja megadni magát akárhol, és nem csak egy kocsit akarok ami van és kész, hanem amibe úgy ülök bele hogy legszívesebben sosem szállnék ki belőle.

Nyílván benne van az egészben az is, hogy ha van szabadidőm akkor elmegyek akármerre kocsikázni, mert nagyon jó érzés tud lenni.

Tudom hogy a friss jogsisok mind ügyetlenek, de mindenki így kezdte, senki sem született úgy, hogy már mindent tökéletesen tudott a forgalomban.


Diákhitelre is gondoltam, de utólag belegondolva csak én jönnék ki rosszabbul hosszú távon, ezért van ez a 2-3 lehetőség csak.

Azóta dolgozom diákmunkásként amióta törvényesen lehet, amit akartam azt mindig én vettem meg magamnak, attól függetlenül hogy ünnepekkor vagy ilyesmi alkalmakkor kaptam pénzt vagy olyat amire vágytam.

Telefont, az összes elektronikai dolgomat, ruháimat, mindent én fizettem magamnak. Itt jelenleg csak annyiról van szó hogy lefaragnék 2 hónapot, és az adott pénz vissza is kerülne 2 hónappal később ahhoz, akitől kaptam.

2020. jan. 7. 00:01
 4/46 anonim ***** válasza:
87%
Nem, ha dolgoznod kell, hogy 2 hónap múlva visszaadd a pénzt, akkor így is úgy is belefutsz a vizsgaidőszakba, akkor meg ha megcsúszol, az vér ciki, hogy nem adtad időben vissza. Ennyit kibírsz.
2020. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy nem olcsó semmi sem. De mivel folyamatosan dolgozom, ezért nem fog sokat jelenteni, mivel ki tudom fizetni.

Amit én néztem autót, az városra tökéletes, sőt még autópályára is, hiába 1995-2000-res gyártású. Az alkatrészárakkal tisztában vagyok, a kopóalkatrészek, illetve olajok, szűrőkön kívül maximum annyi baja van, hogy az adagolót kell cserélni, ami igaz hogy 200-ba fáj, de az maximum az átalakított, de gyári alkatrész. Nyílván előre megnézek mindent az adott autóról, amit szeretnék venni, és már több mint 1 éve ezen vagyok.


Ezért is tettem fel a kérdést, mert mivel még a jogsim elvisz majdnem 200-at, így márciusra lesz 400-am, amiből 150 lesz legalább az átiratás, illetve a szűrők, olajak cseréje. Vagy ideiglenes olcsóbb autó amíg nincs pénzem a kiszemelt típusra, vagy a kölcsönkérés, vagy pedig várok májusig, ahol már eléggé kockázatos az a jó pár dolog egyben.

2020. jan. 7. 00:10
 6/46 anonim ***** válasza:
83%
Prémium márka nem kell egy kezdő vezetőnek.
2020. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Itt csak egy egyszerű w202-esről van szó, nem pedig egy 300Le-s autóról.
2020. jan. 7. 00:13
 8/46 anonim ***** válasza:
82%
Kezdőként Pesten a w202-vel még leparkolni sem tudsz...
2020. jan. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Suliparkoló, munkahelyi parkoló stb

Pest déli részén élek, itt másabb. Csak dugóból van sok, és amúgy sem egy nagy kocsi ez a típus, csak kényelmes és pont jó a mérete.

2020. jan. 7. 01:21
 10/46 anonim ***** válasza:
84%

Pesten jo a tomegkozlekedes, nem fontos az auto.

Raadasul meg a jogsid sincs meg. Sokan csak evekkel a jogsi utan vesznek autot.

Ha nem szeretsz buszozni akkor vegyel egy robogot. Tudom hogy nem biztonsagos annyira de 150 korul lehet venni normalis hasznalt robogot ami varosban tokeletes.

En 5 evig robogoztam, utana lett csak penzem autora.

En azert sem kernek kolcson penzt autora mert mi van ha kolteni kell ra az elso 1-2 honapban ugy hogy meg van tartozasod is.

Nekunk van egy hiteles autonk de az nagyon fiatal auto, semmit sem kell ra szinte kolteni de oreg hasznalt auto az mas dolog, mindegy hogy rokontol kersz kolcson vagy banktol.

2020. jan. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!