Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a párom hogy...

Hogy vegyem rá a párom hogy elköltözzünk az anyjától?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, 9 éve az anyjával... 6 éves a gyerekünk.

Már nagyon szeretnék innen elmenni. Nem jó együtt, hiába 2 szintes a ház, csak a konyha közös.

Anyós nagyon mártírkodó, meg beleszólogatós típus(pl. Mindig pampog azon a hátam mögött ha ruhát veszek magamnak, havonta 1-2*, azt is legtöbbször turiban).

A konyha közös, lehetöségem nem is nagyon van hogy én főzzek keg magunkra, anyós főztjét esszük, mert ő n,ugdíjas nem várja meg míg haazérek munkából...

Nem tudok önállóskodni sem így, meg az eletkedvem is elmegy néha...



Anyósom 60 éves meg fiatal! Nem kívánom soha senki halálát, nehogy félre értsétek! De ki tudja... amilyen egészséges asszonyka lehet elél majd 90 évig is, mint ah anyja meg az apja anno...

A fél életemet arra tegyem fel, hogy anyóssal kell majd élnem?


Nagyon nem jó 2 assuony egy házban... és ezt párom nem akarja beismerni...

Raadásul anyóa csúnyán kiabál ám a 6 éves gyerekünkkel is, sokszor ok nélkül...


2020. márc. 20. 18:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Most meg van ez a járvány... kajából bevásároltunk kicsit jobban.


Holnap lesz lehetőségem elmenni nadrágot venni, muszájból!

Kicsit husisabb vagyok... összeér a combom és a farmer nadrágjaim elkopnak a comb résznél... nem érti meg anyós, hogy azért mert fél évente veszek 2 db nadrágot még attól nem halunk éhen!

Ja a párom vállalkozó, mindig van munkája, most is ebben a helyzetben.

Én is dolgozokm nem keresk olyan rosszul!!!

2020. márc. 20. 18:53
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez baj hogy a pàrod ezt nem làtja be... Ha màs nincs menj nélküle. Én oda sem mentem volna 1 percre se, gyereket meg plàne nem szültem volna oda
2020. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudod, kedves válaszoló, azért az első pár év jó volt... annyi mindenről szerettem beszélgetni anyóssal... meg még dolgozott akkor ő is... de valamj mrgváltozott... rájöttem az igazi énjére.. meg biztos látja rajtam hogy szeretnék házi asszonyoskodni jobban... biztos féltékeny hogy párom dicséri minden főztömet... már ha havonta 3* odajutok hogy főzhetek...
2020. márc. 20. 18:59
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor kezdett ám beleszólogatni a dolgokba, mikor a páromnak beindult a vállalkozása... biztos azt gondolja, hogy amiket ő bekeres havi pár száz ezret az arra megy el, hogy öltözködjek 😂
2020. márc. 20. 19:00
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Erre valószínűleg rá fog menni a kapcsolatotok a pároddal! Így nem lehet teljes életet élni, ha rosszul érzed magad a saját otthonodban! Beszélj a pároddal, ha szeret megérti a problémádat, és megoldást fogtok találni a problémára! Ha ez neki így jó, és nem érdekli a problémád, érdemes elgondolkodni,hogy megéri-e tűrnöd! Szerintem nem,főleg ha még az unokájával sem kedves!
2020. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

nézd, két anya, két kiskorú gyerekkel (az egyik a párod, ha nem lenne világos), egy házba összezárva, miközen még csak rokoni kapocs sincs, ez persze hogy konfliktusokat szül...

eleve nem jönnék össze olyan kisfiúval, aki addig tud felnőtteset játszani, amíg este a mama szolgálja fel neki a vacsorát.

2020. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Szegény, nem irigyellek. El tudom képzelni, milyen. Az az ő birodalma, ott mindenhez neki van joga. Dehát a gyerek is, csak szeretné látni, hogy anyukája főz, anyukája ételét szeretné enni vagy valami. Egyszer-kétszer este főzöl mikor ő nem főz, és megszokja, hogy bizony neked is jogod van otthonosan mozogni, főleg ennyi év után. Mi az én szüleimnél éltünk 3 évet, de anyukám és én is nagyon önálló fajták vagyunk, nem férünk el senkitől. :D Én mindig külön főztem, ezt így szoktuk meg. Aztán miénk lett a tetőtér, és csináltunk kis teakonyhát, így lett külön konyhám is. Anyósomtól később tudtam meg, hogy azt hitte, én nem főzök, hanem anyukám látja el a családot (aki tanár, és meg van a maga dolga egyébként). Teljesen meglepődött, hogy én külön főzök, nem értette miért pazarolunk rá külön erőt energiát, szegény anyukám hogy érezheti magát h nem az ő főztjét esszük (anyukám rettentően örült, hogy külön főzök, mert ő így heti 2-nél többször nem főz maguknak, nekem meg ott a gyerek is, aki folyton másra éhes...:D)

Szóval lehet ez valami régi beidegződés. Hogy a mama főz. Állj a sarkadra, és vállald, hogy imádsz főzni, vacsorára csinálj valami finomat, vagy este megfőzöl másnap ebédre, és anyós is egye azt. Át lehet szoktatni, hidd el. Egy idő után ha anyósékhoz mentünk, én főztem, mert nekem gyorsabban megy és ő már idős, beteg, annyira megszokták, hogy már úgy vártak, hogy feltöltötték a hűtőt, hogy csináljak amit csak szeretnék. :D Pedig tőle féltem, hogy kiidegeli, hogy a konyhájában sertepertélek, de végülis boldog volt tőle, és odaadott sokmindent, ami már nem kell, hogy használjam én itthon. Változtass a szokásokon, és vegyél amit jónak látsz. Anyukámat is kiidegelte az anyósa, Te ne hagyd ezt. Kitartást! :)

2020. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%
Neked most az a legsurgosebb,hogy nadragot vegyel? Miert nem tudsz megulni a s*ggeden? Mindenki a nyugdijasokat szidja,hogy maszkalnak,pedig lehet,hogy ok csak kajat vesznek, te meg egy tetves nadrag miatt sz*rod le a biztonsagi intezkedeseket?Eppen eleg az,ha a munkahelyedre be kell jarni.Bar lehet,hogy igazad van.Ha sikerul megfertoznod az anyosodat,es nem eli tul,minden gondod megoldodik.
2020. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó vagyok, a költözéshez akkor is idő kell, addig barátkozz meg a helyzettel, egy új szokásrendszer kialakításával. Hogy jobban érezd magad. A férjedet neked kell tudnod, hogy mivel tudsz rá hatni, ha szeret és megbecsül, akkor végighallgat, és megért. Sose értem, milyen kapcsolat az, ahol nem érti egyik a másikat. Mi totál egymásra vagyunk hangolódva, hogy kinek hogy jó, figyelembe vesszük a másik kívánságát. Nálunk én voltam az, aki tudta, hogy az anyjával anyósával se tudna hosszú távon élni, így gyűjtögettünk, és idén lett házunk. :) Szüleim és anyósék is nagyon örülnek, hogy álmunk valóra vált, és mindenkivel ugyanolyan szép a viszony is. Nekünk meg jobb, hogy nem kell máshoz alkalmazkodni, anyukámnak is több tere lett, hogy eljöttünk. Anyósodnak kéne valami hobbi ami leköti, férjed pedig védjen meg! Legyen férfi! Nem egy anyu kisfia.
2020. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Ó, megint a 71%-os vagyok.. xD Ha nadrág kell, akkor az kell. Én is vettem, ahogy kiderült ez a helyzet. Sőt a gyereknek is vettünk. Sőt anyósékhoz is elmentünk. Kellő odafigyeléssel, de nem becsavarodva kell élni ebben az időben.
2020. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!