Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elköltözzünk?

Figyelt kérdés

Sopronban élünk, egy jómódú családban nőttem fel, apukám bankár Ausztriában, anyukám ingatlan irodában dolgozik közvetítőként. Nagyon-nagyon jó osztályba jártam, imádtam az embereket, népszerű voltam, élveztem az életet. Minden megváltozott, amikor kimentem Amerikába cserediákként. Életem legjobb éve volt. Mindenesetre hamarosan megyek haza, és tudom, hogy a volt baráti társaságom széthullott. A volt osztályom érettségizik, nekem meg osztályt kell ismételnem. Az alattam levő évfolyam nagyon “retek”. Drogoznak, piálnak suli előtt, csak a buli, nulla jövőkép. Pedig egy nívós Gimnáziumba járok, nem is valami alja szakmunkásba. (Elnézést, nem akarok senkit se megérteni, aki szakmunkásnak tanul, de a soproni szakközépek diákjainak nagyrésze borzalmas. Nem általánasítok, hogy az egész ország ilyen, de Sopromra ez sajnos igaz). Mindenesetre a volt társaságom széthullott, elkezdtek drogozni, bukni a suliban stb. (Ők voltak a szakközépes haverjaim). Tudom, mire hazamegyek már semmi nem lesz ami Sopronhoz kötne. Pár éve költöztünk ide, szóval nem vagyunk törzsgyökeresek. Nagyon szívesen elköltöznék, de gondolom szüleim nem mennének bele, apu munkahelye, a házunk stb miatt. Én nagyon szívesen elmennék máshova viszont. Igaz már csak 2 évet kell Soponba járnom. ( a 11-et,ezt fogom “ismételni”, mivel az itteni évemet nem fogadják el, és a 12-et). A volt osztályom jövőre lesz végzős. Nagyon el vagyok keseredve. Valaki tudna segíteni? Az egyetlen motivációm az, hogy két év múlva már mehetek egyetemre, és otthagyhatom Sopront.


17/f


2019. máj. 4. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ezért miért kellene költözni? Ha annyira nem tetszik a városban egy középiskola sem, akkor keress jobbat máshol és legyél kollégista. Nyilván ha felvennének egy jó gimnáziumba, arról könnyebb lenne meggyőzni a szülőket, hogy a jövőd miatt engedjenek oda.
2019. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyél magántanuló.
2019. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szüleim sosem engednék meg, hogy iskolát váltsak/magántnuló legyek. Ötödik óta járok ugyan abba a gimibe, “két évet már csak kibírsz ott.”Koleszt sem engednék meg, mivel egy éve nem láttak, és tuti nem engedik, hogy megint elmenjek.
2019. máj. 4. 21:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha ezt ugyanígy elmondod nekik?

Vagy ha Sopronban másik gimibe mész? Azért nem csak 1 jó gimi van 😃 (én is soproni vagyok)

2019. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vannak más iskolából haverjaim, és ő általuk azért ismerem, hogy kik járnak azokba a sulikba. Mindenesetre majd megoldódik, a kiírás közben kicsit ki voltam akadva, de már lenyugodtam.
2019. máj. 4. 23:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan tanultál kint és nemcsak ellötyögted azt az évet, akkor szerintem van lehetőség különbözeti vizsgát tenni, hogy ne kelljen osztályt ismételned. REégebben legalábbis volt ilyen lehetőség, nézz utána, hogy most is lehet-e. Akkor járhatnál a régi osztályodba és együtt végezhetnél velük.
2019. máj. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta, és lehet meg is fogom próbálni, de biosz-kémia faktot nehéz bepótolni, és mivel nem vagyon csodagyerek ezért inkább a jövőre gondolok, legyen bisztos a kiképzésem, mint hogy legyen két jó evem az életemben
2019. máj. 5. 00:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés nem tudtad mikor kimentél amerikába cserediáknak hogy akkor nem végzel együtt az osztályodal szüleid ennek nem néztek utána ?
2019. máj. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tősgyökeres, nem törzsgyökeres (ma is tanultál valamit) Szerintem ne vedd rá a szüleidet semmire, nem hiszem, hogy azért elkötöznének, mert a kisfiuknak nem jó a baráti társasága. Majd te elköltözöl 2 év múlva, ha nem tetszik.
2019. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugyanabba, nem "ugyan abba". Hogy ma is tanulj valamit.


Miért kéne másik városba költözni? Válts iskolát, és ingázz.

2019. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!