Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk meg ezt a...

Hogyan oldjuk meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen heti 3 nap otthoni és 2 nap irodai (munkahelyi) munkát rendeltek el. A 2 napon be KELL mennem a munkahelyemre. A családom követeli, hogy ne hagyjam el az otthonomat (legyek az informatikus ismerőseinkhez hasonlóan 5 nap otthoni munkában, ami a munkáltatóm szerint lehetetlen), mert félnek, hogy hazaviszem a vírust. Viszont a fizetésemre szükségem van a számlák fizetéséhez (egyedüli kereső vagyok a családban). Örülök, hogy ebben a helyzetben nekem még megvan a munkahelyem, de a munkába menéssel kapcsolatos otthoni lelki terror teljesen fel fog emészteni a következő hetekben. Otthon a magam fertőtlenítésén kívül szerintem nem tudok mást tenni.
2020. márc. 25. 12:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utolsó ennek fuss neki még egyszer egy újabb kávé után. Pont azt írja a Kérdező, hogy NEM informatikus.
2020. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a feleségeddel, hogy nem hobbiból jársz be, de nincs más opció. Addig kell örülni, amíg van munkád. A közelgő válság valószínűleg több ember életét teszi tönkre, mint a vírus

. És ezzel nem magát a vírust bagatelizalom el.

Mindenhez kell a pénz, muszáj bemenned, ez nem választás kérdése. Ha annyira egyszerű full home-office munkát találni a feleséged szerint, akkor keressen magának, úgyis gyesen van.. Annak is örülni kéne, hogy nem kell mind az 5 napot bent lenned.

Nem akarok gonosz lenni, de arra gyakorlatilag 0 esély van, hogy a gyerekek meghaljanak a vírus miatt. Arra viszont nagyon is van esély, hogy az utcára kerüljenek vagy ne legyen mit enni pár hónap múlva. És ezt nem csak a te családodra értem.

Próbálj kocsival, biciklivek, gyalog közlekedni és maszkban, kesztyűben dolgozni. Otthon a cipőd ne vidd be a házba és egyből öltözz at és moss kezet, arcot ahogy hazaersz.

Ha a párod látja, hogy valóban mindent megteszel, hátha jobban viseli.

De mindenképp beszelgess el vele komolyan arról, hogy felőröl téged, hogy ezt csinálja. Nincs más választásod...

2020. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a rendszer, csak 4-1 osztásban.

Én ezt nem úgy fogom fel, hogy miért kell bemenni: pont, hogy mivel kevesebbet kell bemenni, esetemben 80%-kal kisebb esélyem van elkapni akármit.

A te esetedben is, 60%-kal kevesebb esélyed van, mert pont ennyivel kevesebbszer mész ki.

Szerintem ez nem rossz arány...


Én ebből az irányból érvelnék, hátha így jobb színben látja.

2020. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
nem írta, hogy NEM informatikus, csak azt hogy informatikus ismerőseihez hasonlóan, ettől még lehet hogy otthon megoldható melója van, csak a főnöke hülye.
2020. márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Dobják össze azt a pénzt neked amit keresel, aztán szívesen otthon maradsz. Gondolom a feleséged is szokott enni, főzni, mosni, netezni, tévézni és fürödni is. Mit gondol vajon, honnan lesz pénz zabálnivalóra, ha kirúgnak és otthon csücsülsz majd? Ha be kell menni, akkor be kell menni.


Nagyon sok helyen van létszámleépítés, én a helyedben most nem pattognék, mert az elsők között leszel akit kirúgnak.


De a feleséged kereshet valami jól fizető, home office-ban végezhető melót és eltarthatja ő is a családot...

2020. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!