Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vallja be magának...

Miért nem vallja be magának hogy nem tud, és nem is akar leszokni a cigiről? Olyan gyerekes ahogy hiteget engem, de legfőképpen magát. Nem értem ez mire jó?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagy probléma,de nem értem ebbe mi a jó neki? Még tavaly derült ki hogy babát várok,és én azóta egy száll cigit sem szívtam a babánk most 5hónapos. A férjem azt mondta ez egy jó ok ő is leteszi. Aztán még sem tudta. A következő időpontnak a gyerek születését jelölte meg,akkor sem ment. Majd legközelebb a költözésünk időpontjához kötötte. Mondanom sem kell még mindég cigizik. Mindég azt mondja hogy fokozatosan szokik le,és hogy egyre kevesebbet szív. Csak az a baj hogy több mint egy éve leszokóban van! Szerintem ez annyira nevetséges,soha nem mondtam neki hogy szokjon le. Ő magától akarta,de ha egyszer nem megy neki miért kell magát is becsapni?
2010. júl. 26. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem biztatással többre menne, mint azzal, hogy nem hiszel neki.
2010. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most akkor mi is a baj??? :)Miért nem mondod neki hogy ami nem megy nem kell erőltetni??Mondjuk nálunk majdnem ez volt a helyzet.Barátommal mindketten cigiztünk.Én kitaláltam hogy leszokok.Hát nekem is úgy ment mint a férjednek.Barátom piszkált is miatta eleget.Hogy gyenge vagyok, meg ilyenek.Én már 2 hónapja nem szívtam egy szálat se.Na de ő.... :)És hiába mondom neki hogy na mi van nagy szájú???Mindig azt mondja hogy az más. :)
2010. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

A férjed nem akar leszokni a cigarettáról de tudja vagy sejti és érzi hogy te viszont ezt szeretnéd a baba miatt ezért téged hiteget hogy majd meg lefog,mindeközben teljesen úgy hangzik mintha ő is akarná pedig igazán nem akarja.

Szerintem.

2010. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos úgy vagyok, mint a párod. De legalább tudom, hogy nincs elég akaraterőm.
2010. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg csak így akarja elérni, hogy azt mondd: ami nem megy nem kell erőltetni


Én direkt azt csinálnám, hogy leülnék vele erről beszélgetni, meg alkalomadtán, mikor cigit vesz, beszólogatni, hogy nem lesz sok, vagy hogy hogy haladsz? (neked kell tudni, melyik hat nála ösztönzően) Hány szállal szívsz el naponta? Tudod egy év bőven elég lett volna arra, hogy letedd, miért nem tetted le? Mit tehetnénk, hogy sikerüljön az ígéretedet megtartani? Tapasz vagy valami más?...stb


AMúgy érdemes az ilyenre odafigyelni, mert észre se veszed, de az életetek többi része is ilyenné válik... egy családi nyaralás, ami elmarad, egy ígéret amit nem tart be, majd még egy....

2010. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

A dohányzásról leszokás fejben történik.Amíg nincs valós elhatározás a szándék mögött, addig nem is fog menni.

Nyomásgyakorlásra sem. A párod majd ha valóban eldönti, hogy leszokik, akkor le is fog szokni.

Három évig fontolgattam a leszokást, amíg megszületett az elhatározás, akkor egyszerűen nem gyújtottam rá.

Biztosan vannak más módszerek, nekem ez vált be.

Úgyhogy az egy év arra, hogy kemény legyen az elhatározás, lehet, hogy nem is elég.

Nem tanácsolnám, hogy bármikor azt mondd, hogy ami nem megy...

Egy kis biztatás azért elkelne: "meglátod, egyszer csak sikerül".

2010. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy ezt én soha nem értettem, hogy miért kell megtervezni, meg ígérgetni: majd jövő héten elkezdek fogyókúrázni, majd szilveszterkor leteszem a cigit, majd ha ez történik akkor majd én ezt csinálom...stb...


Ezen mit kell tervezgetni?

Egyszerűen nem gyújtok rá többé, nem iszok alkoholt, vagy felveszem a cipőm és elmegyek futni, vagy nem eszek zsírosat... nemde?


Úgy ahogy Te is (kedves kérdező) letetted a cigit, olyan erővel ő is letehette volna, nemde?


Ne haragudj, hogy ezt írom, de az ilyen emberek gyengék, és mindig lesz valami kifogásuk: meló, stressz, munkanélküliség, unatkozás, "már megszoktam", "így jöttél hozzám, tudtad, hogy cigizek", "esik", "havazik", kék az ég, beborult...stb


Szerintem nyugodtan beszélj vele, hogy mondja el valójában mit akar, és ne ámítsa önmagát, mert így Te is csalódni fogsz benne...

2010. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogyan biztassam? Soha nem én kényszerítettem hogy szokjon le! Ő magától akarta. Csak nagyon nevetségesnek tartom hogy mindég újabb időpontokat tűz ki,aztán ha eljön mindég van kifogás. Miért nem ismeri be hogy nem tud leszokni,és kész?! Lehet hogy le akar ,de nem tud! Több mint 1éve folyamatosan próbálkozik.
2010. júl. 26. 12:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon igazad van!
2010. júl. 26. 12:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kellene semmilyen dátumhoz kötni, hogy akkor-ekkor fogok leszokni. Egyszer csak nem kell rágyújtani.

A támogatás abban ki is merül, hogy "meglátod, sikerül".

2010. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!