Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy három...

Mennyit keres egy három gyerekes nevelőszülő?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy mennyit keres? Amennyi a fizetése. Amit a gyerekek után kap az nem kereset.
2011. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
mármint hivatalos nevelőszülö aki állami gondozottakat nevel?
2011. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
rühellem az olyan "szülőket+ akik azért lesznek nevelőszülők hpgyx felvegyék a sok zsét....a mi városunkban is van 1 ilyen nő...ebből él....a gyerekeknek meg vezsi a párizsit...arrról neis bezséljünk hogyha végül nem szimpi neki a gyerek visszaviszi hogy nem bir vele.... -.- szánalamsak ezek
2011. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Honnan tudod, h a kérdező ilyen lenne?

Persze, h fontos ám az is, h mennyi juttatást kap majd, hiszen neveli más gyerekét, arról nem is beszélve, h ezek a gyerekek mind sérültek, ki tudja, h honnan jöttek, miket tapasztaltak, nekem minden elismerésem azoké a nevelőszülőké, akik ezt szívvel-lélekkel végzik.

A kérdésre nem tudok válaszolni.

Anyagi juttatások


A nevelőszülőt arra az időszakra, amíg a gyermeket a saját háztartásában neveli, nevelési díj valamint ellátmány illeti meg.



A nevelési díj az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-a, különleges szükségletű gyermek esetén 140%-a, speciális szükségletű gyermek esetén pedig 150%-a.

Az ellátmány az éves nevelési díj 25%-a, melyet a nevelési díjjal együtt havonta folyósítunk.



Ezen összegeket, valamint a gyermek után járó családi pótlékot, amit a nevelőszülő igényel meg, a gyermek megfelelő ellátására kell fordítani.

Emellett a hagyományos nevelőszülő nevelőszülői díjat, a hivatásos nevelőszülő pedig - mint a TEGYESZ alkalmazottja - munkabért kap, amelynek összegét a mindenkori költségvetési törvény tartalmazza.


Részletes jogi információk


1997. évi XXXI. törvény "A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról" (a szövegben Gyvt.)


261/2002. (XII. 18.) Kormányrendelet a nevelőszülői, a hivatásos nevelőszülői és a helyettes szülői jogviszony egyes kérdéseiről


15/1998. (IV. 30.) NM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről.


Utána kell nézni.

2011. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Öregségi nyugdíjminimum 2011 január 1: 28 ezer 500 forint.
2011. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2011. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Én nem nevelőszülő vagyok, hanem a három nevelt gyerek közül az egyik voltam 4 éve, mert elköltöztem. Nevelőanyám (és egyben nagynénim) azt mondta, kijelentett a gyámhatóságtól, így úgy tudják, 3 gyereket nevel.


De kiderült, hogy nem jelentett ki engem mégsem, így a gyámhatóság azt hiszi, hogy még ott lakok, és kapja utánam is a pénzt... Csak ha jön egy ellenőrzés, akkor félek, hogy velem is fizettetnék vissza azt a pénzt, amit a nevelőanyám "rám" vett fel, de amiből nem láttam sem egy fillért, se semmit.


Csak arra voltam kíváncsi, hogy ha erre rájönnek, mennyit kellene visszafizetni /bár igazságtalanság lenne, ha nekem kellene visszafizetnem, mikor nem is tudtam róla, de nem tudom, hogy hogyan működik ez a rendszer...:( /

2011. aug. 17. 02:56
 8/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Akkor mennyit kap támogatásként, bocsi! :)


2. válaszoló: Igen, állami gondozottakra gondoltam!


3. válaszoló: Hát valahogy így jártam én is sajna, vagyis most arra kellek, hogy felvegye utánam a pénzt...:/ De először letagadta, majd bevallotta.


4. válaszoló: Köszönöm a védelmet! :) Igen, le a kalappal azok előtt, akik tényleg lelkiismeretesen végzik, nagyon hálásak lehetnek nekik a gyerkőcök! :) Én is hálás vagyok a nevelőszüleimnek, csak ez a dolog esik picit rosszul.. Tudták, hogy nem ment jól a "szekerem", el akartam menni dolgozni, de folyton lebeszéltek róla, erre hivatkozva: "tanulj, míg lehet". És ha én nemet mondtam, jöttek a lelki terrorral: "ez a hála, felneveltünk, és nem tanulsz? Te hálátlan bestia!" Nem értettem először, de leesett: addig kapták a pénzt, míg tanultam, vagyis míg tanulok...


5.-6. válaszoló: Köszönöm szépen a választ! :)

2011. aug. 17. 03:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4-5-6-os válaszoló.

Sajnálom ami vele történt, de az tudd, h nem rajtad fogják behajtani az összeget, hanem rajtuk, emiatt ne fájjon afejed, te viszont visszamenőleg elkérhetnéd a pénzedet.

2011. aug. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De jó, hogy nem nekem kell! :)


Viszakérhetem? Lehet, hogy nem merném, mert nagyon "belémverték" ezt a hálátlanság dumát, és még én érezném rosszul magam...:( Tudom, gyerekes dolog...


Köszi a választ! :)

2011. aug. 18. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!