Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben honnan...

Ebben az esetben honnan tudjuk, hogy kit illetnek a javak apukám után?

Figyelt kérdés

Sajnos apukám még tini koromban meghalt.

Vidéken élünk, apukám a szülei hazába nősült úgymond, tehát ez a pár szoba ahol jelenleg élek a mi nevünkön (anyukám) van, ez ránk maradt tiszta ügy.

Míg élt, mezőgazdasági munkát végeztek anyummal, tehát volt traktor,az ő nevén.

Ami nem tiszta nekem, azok a többi tartozékok: mezőgazdasági gépek, amelyekre nincs papír.

Nyilván apukám használta őket, de a minap fülünkbe jutott, hogy egyik gépet apukám testvére majdnem eladta. Csak így a tudtunk nélkül eladta volna.

Anyukám, aki már nem itt él, nagyon felháborodott ennek hallatán és azóta folyton azt mondja nekem hogy beszeljek velük, tisztázzuk a dolgokat és ne hagyjam magam kihasználni mert azokhoz nekem is jogom van.


Én meg nem merek addig vádaskodni amíg azt se tudom mi a helyzet konkrétan . Még me sem voltam mikor azokat vettèk, elvileg egyiket apukám csinálta saját kezűleg .

Az imént kérdeztem mamám(apukám anyja) hogy azt amit majdnem eladott nagybatyam, ki vette, mi a helyzet vele. Rögtön rávágta hogy hát azt ők vették még annó, ő adott rá pénzt.

S felhoztam azt a gépet is, amit apukám épített, arra is csak annyit tudott mondani, hogy ő vette az alkatrészeket de az igaz , hogy apum készítette.


Én szeretném eladni azt, ami engem illet, mert feleslegesen állnak és mennek tönkre használatlan...de nem látok és nem értek tisztán.

Ebben a helyzetben mi történik? Mennyi az én részem(anyukámé is), mihez van jogom? Úgy jön le a válaszaiból, hogy mindent a magáénak szeretne, hiába az apukámé is, és miatta vannak úgymond meg.

Viszont nem szeretnék úgy sem vitába szállni velük, hogy jogtalanul érvelnék.

Sajnos még nem voltam ilyen helyzetben, de anyukám szerint simán kihasználnának ,mamám mindig is jobban szerette a másik 2 lányàt,mint minket.


Mit tudok tenni?:( 22n


Megköszönném, ha adnátok pár tanácsot.


2020. ápr. 3. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Hányadszor teszed fel ugyanazt a kérdést??


Ha az általad vélt dolgok nem voltak benne anno a hagyatéki leltárban, akkor nem létezik örökség! Szóbrszéd alapján nem lehet póthagyatéki eljárást kezdeményezni!! Már a múltkor is elmagyaráztuk!

2020. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Ami apukád halála után öröklés címén törvényesen rátok szállt, az a tietek, semmi más. A halálakor nyilván felmérték a nevén levő vagyontárgyakat a hagyatéki tárgyalás előtt. Ez persze csak az én véleményem, ha biztosat akarsz tudni, kérdezz meg egy hagyatéki ügyekkel foglalkozó ügyvédet.
2020. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom mire érted kedves első válaszoló, de én most írok először ebben a témában.

Második, köszönöm.

Tehát ami nincs papiron, azokkal ilyen esetbe mi lesz? E

2020. ápr. 3. 14:25
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen mindegy ki miről beszél most. A hagyatéki eljárás már lezajlott évekkel ezelőtt, akkor kellett volna ezeket a kérdéseket feltenni.
2020. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Ami a nagyszülöké, azt elvileg apukád és a testvére felesben öröklik (apukád részét meg te, és nem anyukád!) majd, ha meghalnak, addig nincs örökség,csak az ö személyes tulajdonuk.


Ami a nagyszülöké, azzal ök rendelkeznek, azaz eladhatják, elajándékozhatják, ahogy nekik tetszik. A nagybályádnak is odaadhatják, belegyezhetnek, hogy ö eladja, de bárki másnak is elajándékozhatják vagy eladhatják, erre teljes mértékben joguk van.


A jelenlegi felállás szerint minden a nagyszülöké, amiröl nincs bizonyíték, hogy apukádé volt, és értelemszerüen örökség sincs, amíg élnek.


Ha egyszer meghalnak a nagyszülök, akkor minden, ami az övék volt, az örökség tárgyát képezik, és a gyerekeik közt egyenlö mértékben öröklödik, vizsont mivel apukád már nem él, ezért az ö részét te öröklöd.

2020. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Amiről nincs papírod, az jogilag nem létezik.
2020. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Jogilag nem létezik, akkor minden azon áll, hogyan egyezünk meg velük?

Mert legalább azt, amit apukám készített, azt érzem a sajátunknak és nem helyes, hogy azt is elvegyék.

Ha egyszer mamám neki adta a penzt, mint ahogy szülő segíti a gyermekét, aztán apám vett valamit maganák, az nem azt jelenti, hogy az övé? Miért kell ebben az esetben azzal dobálózni, hogy hát ő adta rá a pénzt?

Akkor Már Nem is az apámé? Azért adta , hogy aztán a sajátja maradjon?

2020. ápr. 3. 14:45
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
amiről nincs papír/számla hogy apád vette, az nem a tied.
2020. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Egyezkedni bármit lehet, ha a másik fél hajlando rá. De törvényes kötelezettsége nincs,
2020. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De ti mit tennétek ebben az esetben?
2020. ápr. 3. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!