Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok az otthon...

Ti hogy bírjátok az otthon ülést? Mivel foglaljátok el magatokat?

Figyelt kérdés

Én egész jól viselem, végre van időm kitakarítani az egész házat, ablakot mosni... De már kezd nálam is eljönni az, hogy a főzésen kívül nincs nagyon más dolgom.


A két fiam is itthon van, a kisebbik 16 a nagyobbik 18.

A kicsi egész jól viseli, ő el foglalja magát számítógépes játékokkal, filmekkel szabadidejében.


A nagyobbik az sokkal rosszabbul viseli a dolgot. Ő szakgimibe jár, és nincs nekik távoktatás vagy ilyesmi. Semmi házi feladat vagy skype-on keresztüli órák...

Úgy látom ő egyszerűen kikészül ettől a helyzettől. Nem szokott ő amúgy sem sokat itthon lenni, hétvégék nála folyton a haverok/buli dolog. Elég gyakran hétköznap is eljártak erre-arra, az öccséhez képest ő nagyon extrovertált.


Ő nem az a fajta, akinek nagyon parancsolni lehet, önfejű, de vele lehet találni a közös hangnemet, ami általában amúgy a legtöbb embernek sikerül is.


Ő előfordul most is megy valahova pár haverjával. Például tegnap éjjel csörgött a telefonja, nem ment ment messzire csak 4 haverjával itt a faluban a játszótéren piálgattak.

Mostanában már kezd elég rossz kedve neki, és ami azt illeti nekem is...


Ti mit csináltok ilyenkor? A gyerekeitek hogy viselik?



2020. ápr. 5. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen semmirekellő "szülők" miatt fognak nemsokára sorra hullani az emberek. A főzésen kívül az is a dolgod lenne, hogy a semmirekellő, piás fiadat felügyeld, hogy otthon üljön a seggén.
2020. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Életképtelenek vagytok,inkább nem fejtem ki a véleményem.Nekem pl. ha eszembe jut egy dolog,pl. a Cunami,az minimum 1 nap mire elolvasok róla mindent,megnézem a videókat is.Közben kimegyek levegőre is az udvarra,foglalkozom a kutyámmal,meg csinálok kaját.El is megy a nap.Dühítő hogy egyes emberek ilyen nullák,és mennyi ilyen van ráadásul !
2020. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én el foglalom magam, ha más nem olvasok vagy bármi, de szépen mondva őt nem tudom megkötni. 2 éve volt egy olyan egyezségünk, hogy amíg a jegyei jók és semmi panasz nincs rá én nem szólok bele mikor kivel és hová megy.


Ezzel minthogy semmi gond nem is volt mostanáig.

Előfordul, hogy heti 1-2 nap be kell mennem ügyelni egy 8 vagy 12 órás műszakra. Ha én elmegyek otthonról rá egy kis időre ő is lelép.

Mondtam már neki, hogy bírja legalább ezt a pár hetet/hónapot ki, de azt mondta maszkban van, és annyi erővel én is hazahozhatok bármi fertőzést a kórházból a sok betegtől...

2020. ápr. 5. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Milyen jó gyerek.. de kb. az összes ilyen.Egy marha nagy tasli kellene ilyen beszólásra.Legalább azt értékelné h az egészségügyben dolgozol,na de mindegy,a te nevelésed.
2020. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Faluban.

4 haverjával.

Játszótéren.

Piálgattak.

Éjjel.

MASZKBAN.

2020. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gondolom több mint valószínű, hogy amikor ittak nem volt rajtuk maszk...


Én már olyat is próbáltam nála, hogy ugye a kisebbiket leköti a konzol, kérdeztem hogy akar e xboxot vagy ps-t, de azt mondta minek neki az, nem köti őt le a játékok...

2020. ápr. 5. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

18 éves a fia. Nem hinném, hogy ebben a korban még mindig meg tudja neki mondani, hogy mit csináljon.

Persze okos szülő hatni próbál valahogy, de ez is vagy bejön, vagy nem.


Én a párommal vitatkozom általában, mert ő van itt velem, egyre nehezebben bírjuk, unatkozunk, elég különbözőek is vagyunk, nem egyszerű.

Nem megyünk sehova, lassan megbolondulunk, de nem panaszkodom, mert ettől van sokkal rosszabb helyzet is.

2020. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk az otthon 9000 nm-t jelent. Egy kisebb akácossal, kisebb fenyvessel, kisebb tóval, kerttel, stb. Szóval ha nehezen is, de valahogy kibírjuk. :-))
2020. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!