Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hatással van a fiú...

Milyen hatással van a fiú gyerekekre, ha apa nélkül nőnek fel?

Figyelt kérdés

Csonka családban nőttem fel és ezért érdekel nagyon ez a téma. Másnak érzem magam azoktól akik teljes családban nőttek fel. Mennyire hat ki ez a helyezet a fiú gyermekek fejlődésére? Sokan szeretik hangoztatni, hogy az ilyen férfiak erősebbek lesznek, de én csak azt érzem, hogy rettentő sok dolgot veszítettem ez által. Persze anyukám az a személy akire felnézek és tiszelem, mert mindent megtett azért, hogy nekem és a testvéremnek minden meglegyen, de... mégis most, hogy lassan kint leszek a nagybetűs életben félek, nem tudok majd helytállni mint férfi és mint apa, ha egyáltalán sikerül családot alapítani, mert sose volt az életemben egy olyan férfi aki megtaníott volna fiúként/férfiként viselkedni. ,,Félkész"-nek érzem magam, mert csak anyukámtól kaptam meg azt, amit egy szülőtől megkaphatok.

Aki esetleg ezzel foglalkozik szívesen elolvasnám laikusként, hogy Ő mit gondol erről és milyen tapasztalata van a témával kapcsoaltosan.



#család-anya-apa-szülők-testvér-testvérek-szülő-otthon-fejlődés-gyerek
2020. ápr. 12. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Az apa feladata lenne a családban átadni a férfi és apamintát, de ezt megteheti egy férfi rokon is, aki jó hatással van a fiú gyerekre és követendő példa.

Az apaminta átadása egyáltalán nem mindig pozitív, kevesen tudnak jó apák lenni, talán mert ők is ezt látták, vagy mert ilyenné váltak idővel. A rossz minta talán még károsabb, mint a semmilyen.

Nem tudhatod, milyen apa lesz belőled, mert ez csak a gyakorlatban válik el. Lehet rá tudatosan készülni, figyelni és a legjobbat tenni, de a tanult(vagy nem tanul) minták, az örökletes tényezők mind-mind befolyással lehetnek arra, te milyen leszel.

2020. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Az exem szülei elváltak, ő az anyjához került. Úgy látom neked jó a kapcsolatod az anyáddal, szóval máris különböztök. Úgy vélem mindenkire másként hat ez a dolog, nem lehet egyértelműen meghatározni hogy te mivel lettél kevesebb így. A férfi akit én ismerek egyáltalán nem tudja kezelni a nőket, ahhoz képest hogy az anyjával nőtt fel. Csúnyán bánik velük, lelkileg nagyon megalázó dolgokat tud tenni másokkal. A nőket kevesebbnek tekinti magánál. Mindemellett mégis önbizalom hiányos, rossz kiállású volt véleményem szerint, aki anyuci szoknyája mögött bújdosott. Konkrétan nekem kellett volna hozzájuk költöznöm, mert az anyja nem akarta elengedni a pici fiát, az exem meg nem mert neki ellent mondani. Teljesen életképtelen volt a való világban, nem volt önállósága, csak egy kisfiú volt felnőtt ember létére.
2020. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Én is apa nélkül nőttem fel. Olyannyira, hogy az apám új nője betegesen féltékeny volt rám és az anyámra(anyámnak a háta közepére nem kellett volna az apám) így még a "vasárnapi apukaság" sem játszott, mert el lett tiltva tőlem. Erről hadd ne fejtsem ki a véleményemet!

Nekem nem voltak és nincsenek ilyen problémáim mint neked, mert volt előttem példának a nagyapám és anyámnak lett később egy 10 évig tartó kapcsolata, akivel nekem is jó volt a viszonyom.

De voltak barátaim is, akikkel minden a fiús dolgot megtapasztaltuk amikor eljött az ideje.

Egy szó mint száz, ami lényeges a férfiéletben, azt mind megtanultam és nincs hiányérzetem.

Te is tanulhatsz sokat, ha másból nem, az apád hiányából, mert ez a hiányérzés fogja neked igazán megtanítani, hogy hogyan legyél igazi jó apa.

2020. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Teis nagyon jól leírtad, nehezebben fog menni a "férfiként" való viselkedés.

Nincs meg az a férfikép, amit az apjától kellene hogy megtanuljon a fiú gyerek.

Önbizalomhiány, lányokkal szemben kevésbé sikeresek, jó kapcsolatba van a lányokkal, de csak mint barát.

A lányoknak az kell, hogy egy pasi a nőt lássa bennük.

Ha nem érzed magad férfinak, hogy tudod egy lányban látni a nőt?

A normális családban felnőtt férfiakkal szemben kissebségi érzés.

A környezetében lévő idősebb férfiaktól vesznek át szokásokat, tanulnak dolgokat, ami persze csak részben segít.

2020. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
89%
Szerintem attól függ hogy milyen apát veszített a gyerek. Ha egy jó fej, normális, gondoskodó apát, akkor persze kár, de ha egy alkoholista, erőszakos, ordibáló apát, akkor jobb is ha nincs. Az amúgy jellemző hogy ilyenkor a gyerek egy másik ismerős férfitól próbál apamintát szerezni, pl. idősebb báty, nagybácsi, szimpatikus tanár, edző.
2020. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem eléggé laza kapcsolatban volt az apukájával. Nem találkoztak gyakran. A férjemet főleg az anyukája és a mamája nevelte. Én azt látom, hogy ennek ellenére hely tud állni a "férfias" tevékenységekben: autóbabrálás, szerelés, fúrás-faragás stb.. Viszont érzelmesebb, lelkizősebb, szeret sokat beszélgetni, meg tud hatódni néha.
2020. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párom is apa nélkül nőtt fel. Érzékenyebb és nem igazán foglalkoztatja a szexualitás. Az apjával 16 évesen vette fel a kapcsolatot, így én is ismerem őt. Egy iszákos qrvapecér. Gondolom emiatt is tiszteli jobban a hűséget és a házasságot: látta milyen úgy élni, hogy valaki nem bírt magával.
2020. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Exferjem apa nelkul nott fel, 2 eves koratol,testvere nincs, csak az anyukaja volt, aki elkenyeztette. Krizishelyzetben az anyukaja tamogatasaval (tedd ami a neked a legjobb kisfiam, ne erdekeljen masok velemenye) a szeretojet valasztotta, eldobva engem es ket ket ev alatti gyerekunket gyakorlatilag hetek alatt, megjavitas lehetosege nelkul.


Ferjem: 6 evesen hagyta el az apja, de van tesoja, plusz a tagabb csalad kozosen nevelte oket, nagypapa volt a ferfiminta, de a nok is atadtak neki az altaluk helyesnek tartott ertekrendet. Muvelt, ferfias, erett gondolkodasu felnotte valt, igazi csaladfoalkat racionalis dontesekkel, eloretervezessel, gerinccel.


Szerintem ilyenkor sok mulik az apa nelkul felnott kisfiu csaladi hatteren.

2020. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!