Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szólhatok bele abba,...

Mennyire szólhatok bele abba, hogy a párom hogy neveli a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

Nem radikális változásokat szeretnék, de mint külső szemlélő, szerintem néha nagyon rosszul reagálja le a lánya dolgait... Együtt élünk fél éve, így azért belelátok rendesen.

Most a legutóbbi az volt, hogy a volt férje nem igen szereti a gyerektartást odaadni, megint 5 havival tartozik. Mikor a kislány kérne valamit, lehurrogja, hogy majd megkapja, ha az apja hozza a pénzt. Meg sokszor hallgatja ezt, hogy az apja már megint nem hozta a gyerektartást. Tegnap is ezt volt, látott valami játékreklámot és hogy ő azt nagyon szeretné, erre megint, hogy "majd ha apád ideadja, amivel tartozik". A gyerek meg felhívta ezután az apját, hogy mikor hoz pénzt, mert ő akkor játékot fog kapni. 9 éves, nem rossz szándékból tette. A párom meg ezt hallotta, és jól leszidta a gyereket, hogy mit hívogatja ő ezzel az apját. Szegény meg csak jót akart...

Sokszor nem következetes, egyik nap kiabál vele, mert nem eszi meg az ebédet, nem engedi felállni az asztaltól sem, másnap meg simán megfőzi a 3. fajta kaját is, ha a gyerek nem kéri az első kettőt. Iskolai hiányzásokkal ugyanez. Néha egy szóra belemegy, hogy ne menjen másnap iskolába a gyerek, máskor beküldené betegen is, mondván, hogy semmi baja nincsen, ne hiányozzon. Jegyekkel is ez a helyzet. Van, hogy a hármasnál is dicséri, hogy így sikerült, legközelebb jobb lesz, máskor a négyesért ordít vele, hogy majd akkor mehet 16 évesen a Tescoba parizert szeletelni, ha így tanul.


Szeretem a kislányt amúgy, okos értelmes gyerek.


2020. ápr. 12. 18:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Most már a te felelőséged is a gyereknevelés. Nyugodtan beszélj ezekről a pároddal és segítsd őt tanácsokkal.
2020. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Hát nálunk anno egyértelmű volt mindkettőnk számára a férjemmel, hogy onnantól, hogy együtt élünk, egy család vagyunk és együtt neveljük a gyerekemet.
2020. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan, ahogy az 1. írja, ha együtt éltek, közösen kell(ene) nevelni. De amit az anyja csinál... az minden, csak nem nevelés.
2020. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Ajaj, nem akarok beleszólni, de a kapcsolatotok a "pároddal" a leírt személyiségvonások ismeretében kétséges kimenetelű.
2020. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Egy olyan nővel aki így nyilvánul meg a gyerek nevelésben en nem terveznek hosszu távra.
2020. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%
Ha a felesége vayg az élettársa vagy, akkor teljesen. A te felelősséged is, hogy mivé válik a nevelés hatására a gyerek.
2020. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

Egyértelműen önértékelési zavara van az anyukának. Bűntudat mardoshatja korábbi rossz döntései miatt.


A párod Édesanyja él még? Milyen volt a gyermekkori kapcsolata a Mamával? Mennyit tudsz a múltbéli emlékeiről, azoknak a megéléséről?


Most - a koronavírus idejére kifejezetten - az ökumenikus egyház is indított lelkisegély szolgálatot reggel 8 - és ha jól emlékszem este 20 (vagy 22) óra között. Ingyenes szám: 06-80-496-005.


Ajánlani tudom még a református lelkisegély vonalat: 06-1-201-0011 vagy pedig ingyenes számuk: 06-80-296-844 (este 17 és 20 óra között mindennap! Skype éjjel 01 óráig.)


Esetleg a Délután Alapítvány honlapját, amely NEMZETKÖZI SZINTEN nyújt lelkisegély szolgálatot (akár telefonon, akár e-mailben, esetleg chat-en.) Sajnos nem találom a mobilomban elmentve a számukat, Neked kell megkeresned. Itt JOGI segítséget és orvosi segítséget is lehet igényelni - szükség esetére.


A Pro Bono oldalon "pszi" tanácsadás gyermekek és szüleik/hozzátartozóik részére a koronavírus ideje alatt (rengeteg mentálhigiénés tanácsadó e-mail címe - elvétve néhány telefonszám is akad.)


Ui: remélem, hogy tudtam azért segíteni egy kicsit... :)

2020. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
11%

Elfelejtettem megírni: a Délután Alapítvány telefonos munkatársai naponta este 18 és 21 óra között elérhetőek.


Ezenkívül e-mailre nem is tudom mikor válaszolnak - legkésőbb kb. 72 óra múlva talán, ami 3 napon belüli időintervallumot jelent - ha jól emlékszem.


(Nem sűrűn váltok velük e-mailt. Legutóbb karácsony időszakára kértem feszültségoldást. Valamelyest azért sikerrel jártam...) Első karácsonyom volt Édesanyám nélkül (elhunyt Szegénykém tavaly nyár végén.)

2020. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Párod? - és nem beszélgettek?

Igaz, nem a te gyereked, de közös háztartásban élsz anyjával, ezért a kislány nevelése a TE FELADATOD IS!

Négyszemkozt nedzéld meg anyjával -aki egyúttal párod is- hogy a tartásdíj elmaradása nem lhet ok arra, ne kapjon néha valamit meg a kislány, amire áhítozik.

A gyerek nem tehet aról, hogy szülei külön élnek, annak idején rosszul, hibát elkövetve választották egymást!

Sok múlik rajtad is, van mit bepótolnod.

2020. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Beleszólhatsz, sőt bele is kell szóljál!

A párod nem gyereket nevel, hanem gyereket tart.

Amit a párod csinál az nem gyereknevelés, csak a pillanatnyi idegállapota szerint a szeszélyei kiélése.

Persze ne a gyerek előtt folytasd le a beszélgetést, hanem négyszemközt, de mindenképpen tedd meg!

2020. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!