Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkerülni a konflik...

Hogy lehet elkerülni a konfliktust?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hónapja sehova nem megyek, csak itthon ülök a szüleimmel. A járvány miatt, mert amúgy majdnem minden nap az egyetemen ülnék, csak az bezárt. Meg amúgy lennék itthon de nem ennyit. Persze máskor programjaim is voltak, elmenni a párommal valahova, most ezt nem tudom.

A probléma az, hogy már alig bírom a szüleimet elviselni. Egyébként az is kezd már zavarni, hogy folyton segítenem kell valamit, megcsinálom de mikor egy nap 8x hívnak valamiért, akkor már kicsit unom. Néha szívesen segítek de néha meg muszájból. A probléma nem is ez önmagában véve. Egy ideig sok veszekedés volt (köztük), most már nem annyira de néha már akkor is beparázok hogy ha valami olyan téma jön fel amiből esetleg lehet egy vita, még mikor nincs is kiabálás, már akkor előre "nyugtatgatom" őket, pedig még okom sincs rá ők meg nem értik mi bajom mikor senki se veszekszik. Ez abból ered, hogy már tapasztaltam sokszor a veszekedéseket, karantén miatt gyakrabban és belém ivódott. Még ez se lenne talán gond. Ami miatt a kérdést leginkább kiírtam, az az, hogy néha már az is idegesít, ha megszólalnak. Akkor is ha semmi komoly dolog nem történik. Minden nap mikor felkelek, arra gondolok, hogy "már megint egy ugyanolyan nap", "már megint csak velük tudok találkozni". A páromat nem láttam hetek óta, barátnőm nincs, mert aki volt, arról még járvány előtt kiderült, hogy nem ér neki annyit a barátságunk, mint hittem. Az, hogy e-mailben vagy chaten másokkal is beszélek, az nem ugyanaz.


Hogyan legyek nyugodtan a szüleimmel? Inkább meg se szólaljak, csak ha ők szolnak hozzám? Vagy akkor se szólaljak meg, vagy hogy? Már bűntudatom van az egész miatt, hogy nem akarok senkihez szólni meg nincs kedvem nekik segíteni meg a semmiért is ideges vagyok. Néha már ott tartok, hogy ezeket ki is mondom, csak anyámnak, apámnak nem. Olyanokat mondok neki, hogy mindenhez megjegyzése van, hogy hallgasson már el meg ilyeneket. Nem minden nap hanem mikor valami olyan téma van amit szerintem nem kell megtárgyalni.


Szóval mit csináljak? Meg se szólaljak? Lefoglalom magam, nem vagyok velük egész nap egy szobába, mégis ez van!


2020. ápr. 19. 08:47
 1/5 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy ez az állandó bezártságtól van, meg persze megszoktam hogy nem minden nap beszélek velük ennyit.

Szeretem őket és tudom hogy örüljek, hogy vannak, komolyan örülök is, meg értékelem, megvan mindkettejüknek ugyanis a maga baja, de ez az állandó bezártság készít ki.

2020. ápr. 19. 08:50
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

A konfliktusok elkerülése, lecsillapítása nem feltétlen a helyes megoldás. Neked kéne ismerned a szüleidet, hogy melyek azok a témák, amelyekből biztos komoly vita lesz (nyilván mindet te sem tudhatod) és azokat "kiszűrni" inkább.

Amúgy el nem hiszem, hogy te a pároddal nem szoktál veszekedni, főleg ha még egy vírushelyzet miatt össze is vagytok zárva.

Tehát alapvetően a konfliktus egy jó dolog, segítheti a problémák megoldását, nyilván adott keretek között.

Egyetemistaként biztos vannak óráid, van tanulnivalód, nekem is van sok. Még több feladatom lenne, mintha járnánk órákra. Ha éppen nem akarsz segíteni, megmondod, hogy tanulnod kell, bemész a szobádba, magadra zárod az ajtót, ott pedig aztán azt csinálsz amit akarsz. Ezzel a magánszféra is megvan.

22/f

2020. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
*Nekem még több feladatom van, mintha járnánk órákra.
2020. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem is sok tanulnivaló van egyetemistaként. Ezeket meg is csinálom de nyilván nem 0-24 a szobában ülök. Különben előfordult már, hogy éppen tanultam és akkor kellett mennem valamit segíteni és hiába mondtam volna, hogy később. Mondjuk attól függ, mi az, amibe segíteni kell, valamikor megértőbbek, valamikor nem. Meg néha már úgy voltam vele, hogy tudjam le, hogy aztán foglalkozhassak a dolgommal.

Mikor veszekedések voltak, akkor amúgy a tanulás borzalmasan nehéz volt. Szerencsére legalább ez most nincs.

2020. ápr. 19. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, ilyenkor már a többségnek elege van mindenkiből, neked a szüleidből és a szüleidnek belőled. Legjobb út az őszinteség, mondd el nekik, ami zavar. Lehet, hogy összevesztek, de legalább tisztázva lesz és te sem leszel a semmiért ilyen feszült. Annak legalább oka lesz. :)
2020. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!