Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kupis a családom mit lehet ez...

Kupis a családom mit lehet ez ellen tenni, pofám ég hogy lehet így vendéget behívni?

Figyelt kérdés

kupis= A kuplerájba érzik magukat jól, anyámék ágya mellet van egy asztal azon tárolja a ruháit kupacba, már 15-20éve.


Időnként elpakolom a szekrényükbe, ami nem mindig fér be. Apám mikor megy a templonba akkor meg ordíbál hova lett ez az amaz... valamikor a koszos ruhája ma mosogépben van de az kell neki. Anyám 1 zoknit képes 2 hétig hordani, tőlem lopkodta a tisztákat anno mert ő lusta dög volt mosni, én meg csodálkoztam hova tűntek.


A fürdőszobába a csempék lepogyogva, ott is van egy nagy polc az is teli ruhákkal.


konyhában is van egy nagy szekrény az is tele ruhákkal, a teteje lomokkal.


A padlás az is tele lomokkal, teljes felfordulásban. A garázs is félig tele lomokkal.Az autó leamortízálva koszos stb.



Probáltam már kitakarítani, de olyan sok lom van, hogy kevés vagyok hozzá és anyámék hetek alatt vissza csinálnak mindent.



sok rossz emlék van mikor jöttek a vendégek és éget a pofám a kupleráj miatt, apámék meg xartak rá.



Hogy lehet így barátnőt vagy valakit hívni hozzájuk...


Még velük élek, és

Tervezem, hogy megcsináltatom a házat.


------


Valaki hasonló helyzetben?



2018. szept. 30. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem semmiképpen ne csináltasd meg a házat, bár nem tudom ez konkrétan mit takar. Inkább gyűjtögess az önálló életedre és amint lehetőséged adódik költözz el. Nem fognak megváltozni, beleölheted a pénzedet, aztán ugyanúgy lelakják újra az egészet. Persze rendet rakni, pakolászni amennyire lehetséges kell, de az is csak szélmalomharc a trehány emberek mellett. ergo takaríts és pakolj, ha kedved és időd engedi, de költened rá fölösleges, csak magadat hátráltatod vele a különköltözésben és ők akkor is igénytelenek maradnak. Nem tudom mennyi idős vagy, de nekem ez jobb célnak tűnik. Ha eddig így éltek, nem fogod tudni "átnevelni" őket, téged zavar, ez érthető, ne a vendégekkel meg a házzal törődj, hanem a saját életedet építsd.
2018. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem hála Istennek, ez nálunk senkire nem jellemző. Még a 90-en felüli nagymamámnál is tiptop rend és tisztaság van. Jó mondjuk neki anyukám takarít, mert nem is viselné el, de akkor is.. Ez nagyon gáz amit írsz..
2018. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha rendben akarsz élni, akkor ne ezt a házat csináltasd meg, mert ugyanilyen lesz a végeredmény, hanem költözz el.
2018. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Külön költözésnek idehaza nem sok értelmét látom, olyan albérlet árak vannak, hogy egy vasat nem tudnák félre rakni. Nincs mérnöki diplomám vagy hasonló


Akármilyen szegény a régió ahol élek, én itt születtem itt akarok családot és nem fogok külföldre menekülni, maximum azért, hogy egy kis pénzt gyűjtsek.

2018. szept. 30. 17:06
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Akkor szokd meg a kupit.
2018. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor a saját szobádat, részlegedet próbáld rendben tartani, a többit meg olyan szintre hozni folyamatosan, és hát igen, ellenszélben, hogy elviselhető legyen - és ne vigyél fel barátnőt, csak ha már annyira komoly a kapcsolat, hogy ez is belefér, ha előre tudod, hogy nem fog világgá futni, ha meglátja, mi van otthon.
2018. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem gondolkodsz albérletbe költözésen, mert arra nemigen futja.

Akkor erre:

"Tervezem, hogy megcsináltatom a házat." hogyan lesz rávaló?

.

Mennyi idős vagy, hogy ez csak most böffen fel?

2018. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

"Akkor erre:

"Tervezem, hogy megcsináltatom a házat." hogyan lesz rávaló?"


Pont úgy, hogy nem tapsolja el albérletre a pénzt, hanem félreteszi a felújításra.

2018. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
82%

Nekem is ilyenek a szüleim. Próbáltam otthon lakni, és rendbe hozni a lakást. Elkülönítettem az egyik szobának a felét magamnak, amit tisztán tartottam, de az alap hangulaton nem változtatott. Utcáról hozták fel napról napra a lomokat. Bármit kidobtam, hoztak új szerzeményeket. Kifesthettem a falakat, vagy bármi, nem becsülték meg, és újra minden koszos lett. Ők is a mosógépben tárolják a ruhákat, ágyban esznek. Nem veszik le az utcai cipőt, nem takarítanak, az ételt nem teszik hűtőbe, és savanyúan is megeszik. Penészesek a falak, az egyik csap nem működik kb 20 éve. Egymásra pakolnak 3 különböző szekrényt mindenhol, hogy a plafonig tudják teletenni az utcáról hozott szeméttel. Kiskorom óta próbáltam valami színvonalat teremteni, a párom is oda költözött, mert nem volt munkája és a szüleim rátelepedtek a mi életünkre is. Egyre jobban kezdtünk tönkremenni, de nem volt semmi pénzünk albérletre, mert én még tanultam. Ahogy befejeztem, külföldre költöztünk. 3 éve élünk itt végre úgy, ahogy akarunk, de még mindig érezzük az elmúlt évek nyomorát. Próbáltuk támogatni őket, de minthogyha csak a pénzt dobtuk volna ki az ablakon.

Megértem, hogy szereted azt a környéket, de a szüleid sajnos nem fognak megváltozni. Ha rendbe is tennéd a házat, hamar lelaknák.

Segíthetne, ha csak pár évre külföldre költöznél, hogy pénzt gyűjts a saját életedre. Persze ha van hozzá kedved és lehetőséged.

2018. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%
Amennyiben valóban annyira szegény az a régió, ahogyan írod,akkor az albérletek sincsenek az egekben. Persze értem én, ablakon kidobott pénz. Miért, egy házat újítgatni, amit seperc alatt ugyanúgy lelaknak nem az? A különbség annyi, hogy akkor a pénzedért legalább úgy élsz, ahogy te szeretnél. Nem tudom mennyiben jobb ilyen igénytelenekkel egy fedél alatt. Lehet ott maradni a szülőföldeden, szíved joga, szegény régióban az ingatlanok sem horror áron vannak, gyűjts akkor rá külföldön és vásárolj ott valamit. A jelenlegi helyzeteden az nem változtat, hogy minden fillért, amit a szüleid házába ölsz, akár el is tűzehetnél a kandallóban a'la Escobar, pont annyi értelme van. Mit csinálj? Ne élj velük együtt és akkor nem kell nézned a putrit, amit maguk köré amortizáltak. Normális ember nem szívesen él, -de látogatóba se megy ha nem muszáj- olyan házba, ahol ilyen állapotok uralkodnak, ha egy barátnőben gondolkodsz és miatta, meg a jövőd miatt aggódsz, akkor nem ezt az állapotot próbálod menteni teljesen fölöslegesen, hanem megpróbálsz szabadulni belőle. Ugyanis ha benne maradsz, az téged is minősít és nagyjából prognosztizálja a jövődet is, párkapcsolat szempontjából egészen biztosan. A döntés a tiéd. A szegénység a koszra és az igénytelenségre nem mentség. A tisztaság nem kerül pénzbe, csak munkába, a felújítás más kérdés, de nálatok nem az a legnagyobb probléma, ez magad is jól tudod.
2018. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!