Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az erőszak megoldás az alkohol...

Az erőszak megoldás az alkohol fogyasztás ellen?

Figyelt kérdés
Miért isznak az emberek, ha az alkohol méreg? Erőszakkal megallitható a fogyasztása?
2019. máj. 1. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy megállítható.
2019. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
A piás megállíthatja az ivását saját maga pofonegyszerűen: nem iszik! Cserébe spórol egy valag pénzt, nem hal meg idejekorán pokoli fájdalmak között, nem lesz a társadalom legalján és nem hagyja el a világon mindenki. Akinek ez nem elég, az menthetetlen.
2019. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem megoldás. Volt ismerősöm, akit kényszerelvonóra küldtek. Nem az ő döntése volt, ő inni szeretett volna tovább. Amint kijött az elvonóról, ivott tovább.

Senkit nem tudsz leszoktatni a piáról (vagy bármi más függőségét megszüntetni), amíg ő maga nem akarja. Saját tapasztalat. Erős dohányos voltam. A környezetemben mindenki le akart szoktatni. Állatira idegesített minden szánalmas próbálkozás. Aztán egyik nap úgy döntöttem, hogy nem dohányzom többé. Saját döntés volt. Évek óta nem gyújtottam rá. Undorodom a szagától is.

2019. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Ez a kijelentés így, hogy "az alkohol méreg", nem igaz.


Napi 2 deciliter minőségi vörösbor és egy pohárka minőségi pálinka egészséges. Tartani kell a mértéket!

Talán ismerős a mondás: jóból is megárt a sok.


A gyógynövényes alkoholok is jót tesznek, de azokat nem rendszeresen kell inni, nem arra vannak kitalálva.


Egy alkoholgondokkal küzdő embert pedig nem erőszakkal kell leszoktatni.

2019. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

Az erőszak mindenre megoldás. Ha azt látod, h az erőszak valamit nem old meg, ott nem volt elégséges az erőszak szintje.


Az más kérdés, hogy az alkoholistával szemben általában nem használhatsz kellő mértékű erőszakot, mert az törvénybe ütközik, aminek a betartásáról megint csak az erőszak, az állami erőszak-monopólium gondoskodik.

2019. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Az alkohollal önmagában semmi probléma nincsen. Hatalmas és rendkívül magas szintű kultúra épült köré. A probléma (ebben a helyzetben is) az emberekkel van, akik nem tudják tartani a mértéket.
2019. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
A gyógynövényes alkoholokat tinktúrának nevezi,és tinkturát nem szokás alkoholnak hivni,vagy úgy fogyasztani mint a sört,bort,pálinkát stb
2019. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Vannak olyan gyógynövényes alkoholok, amik nem számítanak tinktúrának.

Ha a hozzászólásod kioktatás akart lenni, akkor nem értem. Szinte ugyanazt írtad le, mint amibe belekötöttél. Egyébként pedig a tinktúrákat is szokás alkoholnak hívni, mivel azok.

2019. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 szervusztye válasza:
59%

"Ez a kijelentés így, hogy "az alkohol méreg", nem igaz.


Napi 2 deciliter minőségi vörösbor és egy pohárka minőségi pálinka egészséges. Tartani kell a mértéket!"


Tévhit.


[link]


[link]

2019. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Ahány tudományos kutatás, annyi eredmény.

Nem csak az élelmiszerekkel kapcsolatosan, hanem mindennel kapcsolatban. Mivel itt egyikünk sem kutató - gondolom -, ezért kénytelenek vagyunk ebben a témában ( is ) másokra hagyatkozni. Ez azt jelenti, hogy vagy ennek a kutatásnak / eredménynek / véleménynek hiszünk, vagy annak, vagy egy másiknak. Én abban hiszek, amit írtam, azt fogadom el hitelesnek.

Mindenki abban hisz, amiben akar.

2019. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!