Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon kívül még hol...

Magyarországon kívül még hol vannak ilyen fajta nevek mint pl. Kovács Jánosné? Azaz férj neve "nőiesítve".

Figyelt kérdés

Magyarán szólva, ahol az asszony a férje teljes nevét veszi fel + egy a női nemre utaló utótagot! (magyarul "né") Azaz a saját nevéből nem tart meg semmit, az külön szerepel csak, mint leánykori név.

Sok országban ugyebár a férj vezetékneve + saját keresztnév a jellemző (+ pl. szlávoknál a nemi hovatartozásra utaló végződés)


2010. júl. 27. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Amcsik? angolok? Mrs...
2010. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott általában a férj (pl. Samuel Johnson) vezetéknevét ugyan felveszik, de a keresztnevét nem! Azaz azt mondják, hogy mrs Johnson, de ha de azt (tudomásom szerint) nem mondhatják az asszonynak, hogy mrs Samuel Johnson. Ha a hölgyet mondjuk Rebeka Washingtonnak hívták, akkor a házasságkötés után a neve valószínűleg Rebeka Johnson lesz.
2010. júl. 28. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Korábban az angolok és a franciák is így használták, mostanában már leszoktak róla. Hivatalos címzéseken a mai napig lehet találkozni a "Mr.&Mrs. John Smith", vagy a "M. et Mme Jean Lepetit" alakokkal. Persze a hivatalos nevük nem ez a nőknek, hanem a férj vezetékneve, plusz a saját keresztnevük.

A bolgárok is használták régen, de szinténcsak formálisan. Ők a férj nevéből -ica raggal képezték a női nevet. Pl. Sztojan Petrov felesége Sztojanica Petrova. Ez azonban mára már csak informálisan él.


Anyakönyvezett formában, úgy tudom, hogy egyedülálló a világon a "Kovács Jánosné"-alak.

2010. júl. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz, erre gondoltam! Az angolról gondoltam, hogy nem hivatalos, csak formális!
2010. júl. 28. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!