Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hitelt vennétek fel hogy...

Hitelt vennétek fel hogy vegyetek lakást, vagy várnátok még 2 évet és laknátok a szüleiddel/párod szüleivel?

Figyelt kérdés

5 hónapos terhes vagyok. Számolgattunk a párommal, anyagilag jobban kijönnénk, ha a szüleimnél maradnánk, így havi 100 ezret félre tudnánk tenni. Ha meg hitelt veszünk fel, nem maradna egy fillérünk sem hó végére.

Van már egy "kis" félretett pénzünk, kb 2 évig kéne a szüleimmel élnünk, hogy legyen pénzünk egy 1,5 szobás lakásra + kis felújításra.

Más viszont azt mondja, vegyünk fel hitelt. De ha belebukunk?

Ti mit tennétek?


2010. júl. 28. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Biztosúristen hogy nem vennék fel hitelt. Nekem olyan a kapcsolatom a szüleimmel, hogy simán lakhatnék otthon. Ha a tiéd is ilyen maradjatok ti is. Ha rossz lenne a kapcsolatom, nem szülnék gyereket, és nem keverednék olyan helyzetbe, hogy otthon kelljen laknom. De hidd el, nagy kiváltság ha az embernek nem kell felvennie hitelt.
2010. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Most már, hogy így alakult, én várnék, viszont akkor vártam volna a babával is.
2010. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Van egy nagy szobánk, és a rezsi felét kellene fizetnünk, majd miután meglenne a gyerek, a rezsi harmadát. És sok gyerek holmit megvennének, meg kapunk rokonoktól-ismerősöktől.

Csak így járnánk jól. De mindenki fújjog, hogy hát szülővel lakni milyen ciki... Ha belebukik az ember a hitelbe (és visszakényszerül a szüleihez), az nem ciki? De.

2010. júl. 28. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

lehet hogy 1 év és megvan a lakás...


ha a nagyrésze megvan akkor alig kell hitel, de jobb azért nem felvenni...most úgyse kezdenétek felújítani amíg terhes vagy meg amíg nagyon pici a baba...

2010. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A lakás árának a 70%-a megvan. A kifestés, bútorok stb. sem 1-2 fillér.

Csak akkor költöznénk el, mikor kulcsra-készen van a lakás.

2010. júl. 28. 21:45
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Csak ma ciki a szüólőkkel lakni. 30-40 éve még mindenki valamelyik szülőnél lakott. Akkor is,ha nem volt a legjobb a viszony. Alkalmazkodtak egymáshoz! A mai bizonytalan gazdasági helyzetben nem vennék fel hitelt,ha nem feltétlen kell. Remélem,nem kerül rá a sor,de lehettek munkanélküliek is. Akkor mit csinálnátok?
2010. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát ezaz. Egy ismerősünk nt így járt, vett fel hitelt hogy kifessék a lakást, rá 2 évre eltörte a lábát, és azóta sem tud dolgozni.

Napról napra élnek.

2010. júl. 28. 21:53
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Maradjatok szülővel. Lehet, hogy fujjognak, de ők öt év múlva is a hitelt nyögik, ti meg nem...
2010. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2 évet kibírnék,de bizonytalan időre szülőkkel élni biztos,hogy nem.Igaz a gyerekkel is vártam volna még,majd,ha lesz hova,akkor jöhet a gyerek is.
2010. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
ha jó a kapcsolat akkor igen, én a saját családomhoz v exeméhez nem mennék, mert nem olyan a kapcsolat
2010. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!