Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a férjemet...

Hogyan győzzem meg a férjemet arról, hogy ne szakítsuk meg a kapcsolatot a szüleivel?

Figyelt kérdés
Második házasságomban élek, 2 pici gyerekem volt, amikor összekerültünk. Anyósomék elfogadtak, mindig nagyon kedvesek voltak velem is, és a gyerekekkel is. A férjem is, ők is szerették volna, ha közös gyerekünk is születik. Hát most ikreket várunk. A férjem jól keres, de tény, hogy sok elmegy a már meglevő gyerekekre is, így használtan vettük meg az ikreknek a kiságyat és a babakocsit, valamint más apróságot is. És ebből lett a balhé. Anyósomék ragaszkodtak volna az új, márkás holmikhoz, még pénzzel is hozzájárultak volna. De még így is többe került volna nekünk, mint amiket megvettünk. Erre a fejünkhöz vágták, hogy más fattyai miatt az ő unokáik fognak hiányt szenvedni. A férjem azonnal robbant, és most nem hajlandó szóba állni velük. Én azonban tudom, hogy alapvetően jó emberek, már rég megbánták a kitörésüket, és hát a két picinek is joga van ahhoz, hogy tarthassák a kapcsolatot a nagyszüleikkel. Ám a férjem hajthatatlan. Hogyan győzzem meg?
2011. szept. 20. 10:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, teljesen igaza volt, neked kellene kikérni magadnak....majd ha bocsánatot kérnek, akkor majd esetleg bocsássatok meg....csodálom, hogy te még így állsz a dologhoz. és örülj neki, hogy a férjed ilyen rendes ember
2011. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy. A férjed jogosan rágott be. Az a két ember akit a legjobban szeret általában egy ember az életében ilyet mondjon a saját unokáira és beleszól, leszól mindent meg stb... Szerintem hagyd. Meg fogják ők oldani hidd el.

23/N

2011. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy rögtön utána bocsánatot is kértek.

És persze, hogy meg vagyok bántva, hiszen ezzel a gyerekeimet bántották. Csak szerintem ez a helyzet hosszú távon árt az egész családnak.

2011. szept. 20. 10:49
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Örülhetsz, hogy a férjed így kiáll érted. A nagyszülőknek kellene most közeledni hozzátok, nem nektek.
2011. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy megnyugodjon. Egy ideig fasírtban lesznek biztosan, de hidd el, pár hétig tart csak, azután a férjed maga fog rájönni, hogy jobb kibékülni. Sok szerencsét, kitartást és persze boldogságot a kicsikhez.
2011. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

az, hogy utána bocsánatot kértek egy dolog....de már az is sértő, hogy megfordult a fejükben...

undorító alakok lehetnek

2011. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a férjed döntése. Egyébként egyáltalán nem csoda, hogy berágott rajta, szörnyű dolgot mondtak. Nekem lehet, hogy, hónapokba is telne mire újra szóba állnék valakivel, aki ilyen mondott a gyerekemre, akárki is lenne az. Fura, hogy úgy veszem ki, a te gyerekeidet szólták meg, mégis a férjed vette ennyire magára. Nem lehet, hogy valami más konfliktus van a háttérben , és a férjed most kapva kapott ezen, hogy megsértődhessen rájuk? Bocs, ha hülyeséget beszélek, csak ez jutott eszembe, ahogy olvastam.


Téged viszont ez nem akadályozhat meg abban, hogy ha jónak látod kapcsolatot tarts a szüleivel, főleg így, hogy nagyszülők!

Valószínűleg változni fog idővel a férjed a hozzáállása, csak most "robbant", ahogy te is írod. Persze azért sokat segítene, ha a nagyszülők bocsánatot kérnének, nem tudom ilyen emberek-e, de írtad, hogy megbánták. Akkor ezt jó lenne mondani, nagyon sokat számíthat ilyen helyzetben! Mert végülis így azt várjátok, hogy a férjed bocsásson meg valamiért, de a másik fél nem ismerte be, hogy hibázott. Lehet, hogy a férjed csak egyszerűen nem egy Teréz anya-jellem :)

2011. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy írtad, hogy bocsánatot kértek.

Akkor a férjeden múlik, lehet, hogy több idő kell neki, hogy feldolgozza. Ne erőltessétek szerintem, ha nem akarjátok, hogy csak megjátssza magát! Ha nem megy még, akkor nem megy. Idő kell.

2011. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Talán nem fogalmaztam pontosan. Eddig soha egy rossz szavuk nem volt sem rám, sem a gyerekekre. Nem mondták a fiuknak azt sem, hogy ne vegyen el elvált nőt. Rengeteget segítettek még a gyerekek körül is. Nem is értem, mi történt azon a napon. Most ők is ki vannak borulva. Főleg apósom, nagyon hiányzik neki a 6 éves fiam (aki nem is az unokája).
2011. szept. 20. 10:53
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát, akkor szerintem valószínű van itt valami más is a háttérben, nem csak ez az egy beszólás.
2011. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!