Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyton zaklat a barátom...

Folyton zaklat a barátom kishúga. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátommal 2,5 éve vagyunk együtt, mindketten 20 évesek vagyunk.

A kishúga 12 éves, eleinte utált engem-tipikus amolyan “elveszem tőle a nagytesót” féltékenységi szindróma.

Egy éve járok fel hozzájuk gyakrabban, az utálat átfordult felém amolyan imádattá-rajongássá.

Ha elmegyünk sétálni neki is kell jönnie velünk mindig, ha ketten vagyunk a szobába a barátommal folyton bejön és “közénk fekszik”, odabújik a barátomhoz. Mindig ki kell festenem, együtt kell játszanunk, társasozni stb.

Ne értsetek félre értem, hogy örül mert van egy “nagy” barátnője, de k*rvára sok, hogy reggeltől-estig, 0-24 velünk van, ha ott vagyok.

Szóltam barátomnak, hogy bírom a húgát, de lehetnénk kettesben is néha mert bírom a családját, de elsősorban hozzá jövök nem a kislányhoz.

Szólt a kislánynak( persze nyugodt, szép hangvételben), aki rettenetesen fogadta elkezdett hisztizni, hogy de ő nagyon szeret engem. A szülei persze rám és a barátomra mérgesek, hogy márpedig foglalkozzunk a kislánnyal, mert ő annyira szeret bennünket.

És igen, beszoktuk zárni az ajtót, de minimum 10 percenként bekopog, ha nem engedjük be akkor pedig hívogat és messengeren üzen hogy : KÖNYÖRGÖM HADD MEHESSEK BEE LÉGYSZI LEGYSZIII.

Most ritkábban járok fel vírus miatt, a kislány viszont egész nap hívogat, üzenget 20 percenként stb. Szerintem ez sok egy 12 évestől.

Mit gondoltok?



2020. máj. 7. 11:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen menjen akkor a te barátod. Kényelmetlenebb,de ez nem állapot ha egyszerűen a szülei se fogják fel.


Nekem is volt olyan, hogy a pasim öccsének kellett jönni sétálni, mert " vigyük már őt is hagy legyen kis szabadideje az anyukának" meg én vigyáztak az öccsére mert neki dolga volt...

2020. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%
Hú szegényem, ez baromi kellemetlen lehet. A legdühítőbb, hogy a párod szülei így reagálnak, nem állítják le a kislányt (lehet, h még örülnek is neki, hogy nem nekik kell vele foglalkozni....). Abszolút megértelek, hogy már soknak érzed, ez tök rendben van, én tuti kiakadtam volna. Elvégre nem babysitterkedni mész, hanem a pasidhoz... Itt leginkább a párodnak és párod szüleinek kell lépni, mert ilyen szintű ragaszkodás teljesen ellehetetleníti a kapcsolatotokat, privát szféra 0, lényegében. A helyedben megfontolnám azt, hogy egy darabig nem megyek hozzájuk, ha a barátod látni akar, majd megy ő. És kérd meg, hogy rendezze ezt a helyzetet, mert így nem oké, nagyon nem. Még mindig jobb egy kis lakásban a szobádban csak vele, mint náluk a kishugit tutujgatni (akihez egyébként semmi közöd nem kellene, hogy legyen)
2020. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ és a privát üzeneteket, jó olvasni hogy nem vagyok egyedül.

Igen tudom, hogy nálunk nyugisabban tudunk lenni. A barátom sokszor ragaszkodik ennek ellenére is, hogy náluk legyek-“nyugi majd úgy sem fog mostantól annyit zavarni”.

Gondolom ez még egy nagyobb bukkanó lesz a kapcsolatunkban.

Mindenesetre megpróbálom megközelíteni szülői oldalról, megkérem, a barátom, hogy beszéljen velük mégegyszer, hátha...

2020. máj. 7. 17:59
 14/17 anonim ***** válasza:
93%
Légy makacs, ne menj, hidd el menni fog ő hozzád, de ki kell tartanod az elveid mellett, máskülönben marad ez az elviselhetetlen szitu! S talán a szüleinek is leesik a dolog, hogy miért nem mész... :)
2020. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is sok a szülőknek kéne belátni, hogy ha néha foglalkoztok is a kis lánnyal de nem állandóan ez így nem természetes.
2020. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Egy párkapcsolatban fontos, hogy megéljétek kettőtök intimítását. Ha a fiú szüleinél ez nem kivitelezhető akkor máshol kell ezt megvalósítani. Egyensúlyra kell törekedni a családi kapcsolatokban is. Ha ez eltolódik komoly konfliktusokat szülhet és ha azt érzed, érzelmileg, értelmileg, fizikailag ez már neked megterhelő és nem fér bele..akkor fontos, hogy képviseld magad.Saját vágyainkra, akaratunkra érdemes figyelni. Ajánlom a Callforhelp, telefonos lelki vonalat ahol segítünk.06-1-7004788.
2020. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Végül sikerült levakarni a kislányt?
2021. ápr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!