Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa- lánya kapcsolat legalizál...

StTimi kérdése:

Apa- lánya kapcsolat legalizállása jogilag mennyire lehetséges ha lehetséges? Ha valaki esetleg anyakönyvvezetö/ csajádjogi ügyvéd pls jelezze hogy nem csak úgy gondolja hanem tudja is.

Figyelt kérdés

Nem a szomszéd nénik véleménye érdekel... se nem az hogy mit fognak gondolni mások...

röviden anyámszületésem után elvált majd ujra férjhez ment... anyukámat elég fiatalon vesztettem el autobalesetben. mivel a vér szerinti apámat soha semmilyen szinten nem érdekeltem nevelöapám nevelt fel.

mindent megtett azért hogy normális életet teremtsen kettönknek. Tini koromban kezdödött hogy fantáziálni és vonzódni kezdtem hozzá.

nem érdelek senki véleménye erröl....

évek alatt elértem amit akartam :) boldog vagyok egy nagyszerü férfi mellett nem érdekel a 30+ év korkülönbség. mellette lettem mellette vagyok boldog nö.

gyereket szeretnék... sok beszélgetés eredménye - nem vitáké- hogy mi uj életet kezdtünk egy másik vérosban ahol nem ismernek minket ....

tudom ha gyermekem lesz elég ha nem nevezek meg apát... nem én lennék az elsö lányanya akia " szüleivel " éli az életét.

viszont felmerült hogy ezt a kapcsolatot jogilag lehet e legalizálni

nem a vélemények és a megrökönyödés vagy elfogadás érdekel csak is a jog..

nevelöapám nem vér szerinti szülöm... genetikailag nincs egymáshoz közünk.

nevelöszülöm volt de már nagykorú vagyok - felnött.

lehetséges e hogy öszekössem vele hivatalosan is az életemet vagy az hogy ö nevelt fel ez kizárja a házasságot???? Tudom és olvastam is pár ilyen esetröl.... de tudom ez olyan tabu téma ami ma a nyitott világban nem csak országon bellül de az egész világon is elég ritka és megosztó ...

de nem is érdekel a világ véleménye...

csupán a jog

lehet e következménye enek ha megpróbáljuk egy anyakönyvvezetö elött összekötni az életünket vagy sokkal jobb ha maradok egyedülálló lányanya :) mellette :)

tudom rengeteg embert megoszt megbotránkoztat mindez ...

de nem rengeteg ember élete hanem az enyém és apáé

köszönöm


2020. máj. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Ha jogilag nem az apád, akkor hozzámehetsz. Jogilag ide értendő az is, hogy törvényes gyámod volt e, ami kérdés alapján nem egyértelmű. Ha csak úgy együtt laktatok és közben ba.szott téged, az csak rohadt furcsa és beteges mint állat, de jogilag házasodhatsz vele.
2020. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
22%

N botrankozok meg, én itthon a saját szememmel sokkal durvabbat látok minden nap.


Hivatalosan örökbe fogadott?

2020. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%

Az anyakönyvvezető nem fogja tudni, hogy ő nevelt.

Nem vagytok vérrokonok, nincs akadály.

Kissé bizarr, hogy ő hogy tud valakire úgy tekinteni, hogy ő nevelte gyerekkorától, de a ti dolgotok.

2020. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
Ha már elköltöztök más városba akkor a gyereknek miért kellene azt hazudni, hogy ő az apád? Nem értem. A többiről meg inkább nem írok semmit.
2020. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
26%

Ha jól értem anyáddal nem házasok.

Ebben az esetben szerintem nincs akadálya. Nem vagytok vér szerinti rokonok, tehát hiába hívod az apádnak, nem az így jogi akadálya nincs. Az anyakönyvezetőnek meg senkinek nem kell azt mondanod hogy az apád, hanem hogy a párod, így nem fogják alaptalanul azt gondolni hogy vérfertőzés.

Az egyetlen kivetnivaló ebben hogy anyukádnak biztos rosszul esett, de ha vele tisztázod a dolgot és nincs köztetek harag akkor semmi probléma. De egy tanácsot kérlek fogadj meg: ne hívd apának mások előtt (és a leendő gyerekek előtt), elég annyit tudnia a nagyvilágnak hogy nagy köztetek a korkülönbség így kevésbé fognak elítélni.

Sok boldogságot!

2020. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
83%

Ha örökbefogadott, az jogilag olyan, mintha a vér szerinti gyereke lennél, tehát macerás, de nem lehetetlen, hogy ez a kötelék megszűnjön. (DNS vizsgálat, stb)

Ha csak anyád férjeként a nevelőapád volt, akkor nincs probléma. Azt csináltok és úgy házasodtok, ahogy akartok.

A költözés jó gondolat, mert egy rosszindulatú környék pokollá teheti az életeteket, de még a gyerekedét is.

2020. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó! Az anyja már elhunyt!


Én már csak elvből nem tenném az édesanyám tisztelete miatt.

2020. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem olvassátok el a kérdéshez fűzötteket?

NEM ÉL AZ ANYJA!!!

("röviden anyámszületésem után elvált majd ujra férjhez ment... anyukámat elég fiatalon vesztettem el autobalesetben.")

2020. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
71%

Te jó ég .. anyádat sem tiszteled meg annyival,hogy nem az özvegyével csináltatod fel magad ?

Na mindegy,jogilag szerintem nincs akadálya . Meg amúgy is a te dolgod .

2020. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%

5os: az anyukaja regen meghalt, benne van a kerdesben.


Kerdezo, kene tudni, hogy milyen kapcsolatban vagytok egymassal a kulvilag szamara ahhoz, hogy erre jogi szempontbol valaszt lehessen adni.

2020. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!