Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülői láthatás kálvária?

Nagyszülői láthatás kálvária?

Figyelt kérdés
Kedves Mindenki, de főleg családjogi szakemberek. 10-12 éve úgy döntöttem, hogy megszakítok minden kapcsolatot anyámmal. Sok oka volt, de talán a legfőbb, hogy mérhetetlenül gyűlöli a párom, aki azóta a férjem lett, és nagyon jó ember. Elkövettünk egy hatalmas hibát: családot alapítottunk. Két gyönyörű gyermekünk született. Volt halálos fenyegetés a részéről, meg fenyeget, hogy elveszi tőlünk a gyerekeket. (NEM tudom hogy gondolta!!!)Gyámügyhöz fordult, nagyszülői láthatást kért, és a gyámügy minden ellenző pszichológiai véleményt sutba dobva megadta neki, havi 1 óra ellenőrzött körülmények között. Hogy lehet az, hogy valaki erőszakkal kijárhat ilyet? Ha alkalmas lenne rá, magunk is tartanánk a kapcsolatot jószántunkból!!!

2015. febr. 19. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
A nagyszülőnek joga van a láthatásra. Az nem indok, hogy azért nem találkozhat az unokával, mert ti nem vagytok jóba és ő nem szereti a párod. Ezzel nem hiszem, hogy bármit is tudsz kezdeni, próbáljátok inkább minél jobban elfogadni a helyzetet.
2015. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha ellenőrzött körülmények közötti a láthatás, a gyereknek nem eshet baja.

Joga van a nagyszülőnek látni az unokáját, ha akarja.

2015. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Azt sajnos nehéz elfogadni sok szülőnek, hogy nemcsak nekik van joguk a gyerekhez.
2015. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
Valóban van ilyen hogy nagyszülői láthatás. Én így kívülről azt gondolom, hogy ha nem lennének neki fontosak az unokái nem járta volna ezt ki. De ugye részleteket nem tudni, hogy miért szakítottál meg minden kapcsolatot. Mekkorák a gyerekek? Én azt mondom havi 1 óra, ami ráadásul ellenőrzött, valahogy csak kibírható. Lehet hogy közeledne felétek, öregszik, rájött mit rontott el, stb.
2015. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Fontosak az unokài, aha, akkor nem inkàbb megpròbàlok normàlis kapcsolatot kialakìtani? ahelyett hogy havi 1 nyamvadt òràt kapjak?


Az volt a fontos neki,hogy a pasit idegesìtse, mondjuk azt nem értem, hogy ha minden kapcsolat megszakadt,hogy tudta meg az unokàt.

Ha ilyen anyàm lenne inkàbb màsik vàrosba megyek.... messzire. Sajnos van ilyen, lassan mindenbe beleszòlnak, szerintem ez nevetséges törvény, de havi 1 òra nem sok, ellenõrzés alatt.

2015. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%

Simán megtudhatta egy közös rokontól például.

Apám és a testvérem sem tartják a kapcsolatot egymással évek óta. Mégis mindent tud apám a testvéremről, vagyis az ő fiáról, mert én minden dologról beszámolok neki, ami velük (vele és a feleségével, gyerekeivel) történik. A gondolataikról, beszélgetései(n)kről is beszámolok neki.

2015. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Olyan vagyok, mint egy kém, hehehe. :P
2015. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Szegény, veled se kene beszélnie.
2015. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nem adtál neki esélyt magadtól,láthassa az unokáit akkor kénytelen volt igy tennie.Te szakítottál meg vele minden kapcsolatot,nem érdekel a gyerekeidnek lenne e igénye nagyira.Azt is te állapítodtad meg egyedül alkalmatlan.Mondok neked valamit,bár nekem jó a kapcsolatom a lányommal,de ha eltiltana az egy szem kis unokámtól,akit imádok akiért megtudnék halni,hát hallod nem vagyok benne biztos nem tekerném ki a nyakát.Csodálkozok be idegesedett?nem fogja őket megenni.Az csak a gyerekek hasznára válhat ha szereti igyekszik mama lenni.Velük is kiszúrsz nem csak anyáddal.Tudod hány meg keseredett kisgyerek van aki azt sem tudja mi az mama?Nyelj egyet a gyerekeidért és ne gáncsoskodj.A háboru a csatározás nem fog jóra vezetni
2015. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%

8.

A testvérem megérdemli a kibeszélést, mert ő ugyanúgy kibeszél engem a feleségének!

Meg is mondták mindketten nyíltan, hogy ők mindent megbeszélnek. Nincs olyan dolog, amiről csak az egyikük tudna.

Pedig én sok mindent nem szeretnék a sógornőm orrára kötni, elmondom a testvéremnek bizalmasan, erre fel továbbadja a feleségének. A guta ütött meg, mikor visszahallottam a sógornőmtől, hogy erről is tud, meg arról is.

Szóval én csak törlesztek!

2015. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!