Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a láthatási időn kívül van...

Ha a láthatási időn kívül van egy iskolai családi napi rendezvény, onnan van joga kitiltania az anyának az apát?

Figyelt kérdés
Csak, hogy ártson nekem.

2016. ápr. 22. 07:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, hacsak az apa nem veszélyezteti a gyereket.
2016. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Tudtommal Magyarországon mindenki oda megy ahova akar.

Milyen alapon tiltana ki téged egy civil bárhonnan(magánterületen kívül)? Nem értem a kérdést.

2016. ápr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Jesszus!Szegény gyerek!

Mégis,hogy gondolta anyuka?

Biztonsági őröket állít az iskola ajtóba?

2016. ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

HA az apát nem tiltották el bírósági határozatban a gyerektöl, akkor joga van a gyerekkel lenni iskolai rendezvényeken is - még akkor is, ha éppen nincs láthatása.


Az anya nem tilthatja ki az apát.

2016. ápr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam magamban, hogy jesszus, mikor a kislányom szomorú hangon hívott fel, hogy anya azt mondta, hogy nem jöhetsz a családi napra és szólt a tanérnéninek is.
2016. ápr. 22. 07:49
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság. Anyuka mondhat amit akar, akár a tanarnonek is, senkit nem érdekel. Semmi joga nincs kitiltania.
2016. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
És mi van ha ebben támogatja az igazgatónő és ő mondja, hogy távozzak?
2016. ápr. 22. 08:02
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Ahhoz, hogy bármiféle tiltás érvénybe lépjen, szakértői vélemény kell, amit a gyámügy rendel el. Ha megalapozott, akkor onnan különböző mértékű lehet a tiltás, legtöbbször felügyelet melletti láthatást jelent. Itt ilyen nem áll fenn.

Az iskolai házirend viszont bekavarhat, ha vaskalapos intézményről van szó, nyilván ezért is közölte a nő a tanárnővel ezt az egészet, így a portaszolgálat megtagadhatja az idegen belépését az iskola területére, ha nincs elfogadható indok. Láthatási időd ugye nincs és az anyáé a kizárólagos felügyelet, ilyen értelemben véve tehát megtagadhatják a belépést az apától. Szőrszálhasogatás, de sok mindent láttunk már.

Elő kell venni a gyermekelhelyezési per példányát és átböngészni az idevágó részt, az enyémben benne van az is, hogy a szülők kötelesek tájékoztatni egymást a gyereket érintő kérdésekről és együtt kell dönteniük bennük a gyerek érdekeit figyelembe véve, amit én úgy is értelmezek a te esetedre vonatkoztatva, hogy a gyereknek nem érdeke az, hogy az apja ne legyen ott mellette egy fontos eseményen, pláne ha egyenesen igényli a jelenlétét és szomorú, ha nincs ott. Rosszindulatú szülő mellett ügyvédebbnek kell lenni az ügyvédnél.

2016. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha az igazgatónő támogatja az anyukát az elképzelésében erősen megkérdőjelezném a pedagógiai alkalmasságát.Ha csak nincs bíróság általi eltiltás kétlem,hogy joga volna ehhez.

Nyilván veszekedni,balhézni nem érdemes.Ha mégis anyuka balhézni kezd te maradj higgadt,ne hagyd magad provokálni.A végén még lehet,hogy anyukát fogják hazazavarni.

De szerintem anyuka csak blöfföl .

2016. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A két utolsó választ külön köszönöm.

Nem blöffölt sajnos.

Fel leszek készülve arra, hogy távoznom kell, de szó nélkül biztos nem fogom kibírni. Már csak azt nem tudom, mit fogok mondani az igazgatónak és, hogy milyen jogi lépést tegyek, tehetek.

2016. ápr. 22. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!