Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideje kiköltözni? Honnan...

Ideje kiköltözni? Honnan tudod, hogy kész vagy? 18

Figyelt kérdés
Ha van elég félretett pénzem, és tartós munkám, akkor ideje kiköltözni? A kapcsolat nem a legjobb otthon, és a szociális életemnek is jót tenne. Viszont tény, hogy sokkal kényelmesebb családdi légkörben. Honnan tudja az ember, hogy készen áll? Mikor jön el az ideje a költözésnek?

2020. máj. 8. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan honnan van 18 évesen tartós melód, és önálló lakhatásra elég lóvéd?
2020. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

Onnan, hogy:

1. el tudod látni magadat (kaja, mosás, főzés, ilyen-olyan megélhetési költségeket saját jövedelemből fedezed), és

2. legalább hetente - de inkább naponta - eszedbe jut, mit nem akarsz úgy csinálni, mint a szüleid vagy mit tudnál magadnak jót csinálni, ha a szüleid háztartásában nem kellene dolgoznod, vagy ők nem szólnának bele.

2020. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

#1 Miért vagy ennyire frusztrált? Nem mindegy az neked, a kérdés sem az volt.


Írod, hogy nem a legjobb otthon a kapcsolat, azt csak te tudhatod, hogy mennyire nem. Csak azért, mert kényelmesebb otthon, ne maradj, de ha kisebb súrlódások vannak az természetes és ha még maradsz 1-2 évig, abban sincs semmi. Te érzed mennyire vagy érett. Ha otthon maradsz esetleg gyakorolhatod milyen lesz, ha elköltözöl. Pl. ha nem csináltad eddig annyira, főzzél valamit, indíts be egy mosást, ilyenek.

2020. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha van biztos melód és lehetőséged egy házat/lakást venni így 18 évesen, ne sokat gondolkozz! Bár én tehettem volna meg ennyi idősen! Ha meggondolod időközben magad, a lakást ki lehet adni albérletbe, te meg visszacuccolsz. De szerintem élvezni fogod a külön életet! Sok sikert!
2020. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Backi, 24 vagyok, most kezdtem el melózni egyetem után, de havi 150-at keresek, egy albérlet mellett épp hogy megélnék, félre tenni nem is tudnék. Ez vagy kamu, vagy azt hiszed hogy fillérekből is meglehet élni.
2020. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
5-ös : Ebben a nagy "nyomorban" nagyon sokaknak van több tízmillió félretett pénzük. A te ismerősi körödben is vannak ilyenek biztos. Olyanok, akiről nem is gondolnád (sír-rí non-stop)! És vannak családok- kb 20-30%- akiknek van egy családi házra való tartalékuk. Vagy jól keresnek/sikeres vállalkozók, nagyi rakta félre a pénzt, ingatlant örököltek, stb.
2020. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

6.-nak.


De itt egy 18, azaz TIZENNYOLC éves emberről beszélünk!


Ciki vagy sem, én nem ismerek egyetlen 18 éves milliomost sem.

2020. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most minek turkáltok más pénztárcájában? Nem állította, hogy van neki elég pénze, hanem a "feltételekre" kérdezett rá.


Szerintem akkor van ideje, ha Te menni szeretnél és meg is tudsz élni egyedül. Így vagy úgy. Én pl. kolis lettem 20 évesen, amikor felvettek egyetemre, de a szüleim tartanak el. Így bár külön élek, mégsem vagyok független, de legalább nem felügyelnek mikor hova megyek.

2020. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz menni, akkor menj! Mondjuk nem értem, hogy kényelmes a családi légkör, de nem jó a kapcsolat. De ezt igazándiból te látod.
2020. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Honnan tudja az ember, hogy készen áll? Mikor jön el az ideje a költözésnek?"

Ez olyan, mint a szerelem: tudni fogod, hogy ez az, eljött az ideje, mint ahogy azt is tudtad, hogy aha, ez az, ez a szerelem, amiről korábban nem tudtam, hogy milyen lesz.

Tudni fogod, hogy most már igenis jobb lesz, ha elköltözöl annak ellenére is, hogy otthon kényelmesebb, mert a kényelmen kívül más szempontok is lesznek, és azok többet nyomnak majd a latban.

2020. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!