Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családdal mennyire nehezebb...

Családdal mennyire nehezebb kiköltözni külföldre?

Figyelt kérdés
Van itt esetleg olyan, aki családdal együtt költözött ki külföldre?

2016. nov. 2. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon nehéz. Főleg ha Angliába akartok kimenni, mert az angliai törvény szerint szobát nem adhatnak ki családnak, lakást meg nagyon nehéz bérelni, ha nincs egyik szülőnek sem munkareferenciája vagy nem tudja előre kifizetni a 6 hónap vagy 1 éves bérleti díjat.

Mi is együtt akartunk kijönni, de nagyon nehéz lett volna, főleg, hogy senki ismerős, rokon nem volt kint. Így megváltozott a terv, és előbb a férjem jött ki. Mi 9 hónappal később mentünk ki utána, és így csak annyival volt könnyebb, hogy addigra a férjem tudott lakást bérelni.

2016. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Mekkora családra gondolsz?Mi a férjemmel már külön családnak tekintjük magunkat és együtt költöztünk ki.Sokkal jobb,könnyebb.
2016. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kanadába költöztünk tavaly. A férjem 4 hónappal korábban jött ki, majd a próbaidő letelte után mi is jöttünk. Addig csak szobát bérelt, az jóval olcsóbb volt. Én huszonévesen több országban is éltem, dolgoztam, akkor mindig egyedül mentem ki. Családdal nekem most sokkal könnyebb.
2016. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
pár plusz bőrönd, de gondolom nem gyalog vágtok neki.
2016. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért kicsit bonyolultabb, mint plusz pár bőrönd....

Mi 3 gyermekkel költöztünk Németországba. A kicsi másfél, a középső 5, a legnagyobb 7 éves volt. Költözés után 1 hónappal kezdődött a nagynak az iskola, első osztály. Nagyon nem volt egyszerű, mert a gyermekeink nem azok a "mindenkivel beszélgetek, barátkozok" típusok, hanem zarkozottabbak. (Ez sokat változott pozitív irányba.) Ezért sokáig tartott, míg beszokott pl. a fiam az oviba.

Meg ugye sok mindent el kellett intézni, meg kellett szokni nekünk is a másabb rendszert. Azóta 3 év telt el, a gyerekek immár kétnyelvűek,ami óriási büszkeség. Hosszan tudnék mesélni, kérdezz nyugodtan. A lényeg, nem lehetetlen. Meg ami fontos még, hogy nem bántuk meg ezt a döntésünket. Az egész család szeret itt élni.

2016. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Férjem már több, mint 3 éve dolgozik Ausztriában előtte más országokban. Tavaly tavasszal döntöttünk úgy, hogy jövünk utána a gyerekekkel. Ahogy meglett a megfelelő lakás, amit ki tudunk bérelni 1 hónap múlva költöztünk is. Ez tavaly szeptemberben volt a nagyobb akkor volt 2,5 éves a kicsi még nem volt 1. Minden hivatalos ügyett sokkal egyszerűbben el tudtunk itt intézni, mint Mo-n bármikor, ott még a kijelentkezés se ment egyszerűen. A nagyobb szeptembertől oviba jár, egyetlen nem osztrák gyerekként, imádja, odavan az óvónőkért, már barátai is vannak, annak ellenére, hogy még mindig csak tanulja a nyelvet, sok mindent nem ért. Már bánom, hogy közel 1,5 év volt mire meggyőzött férjem, hogy költözzünk. Lényegesen nyugodtabb és stresszmentesebb itt élni.
2016. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!