Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet itt még tenni valamit,...

Lehet itt még tenni valamit, vagy nyeljük be, és kész?

Figyelt kérdés

Karácsony a téma. Férjemék egész családjának egy hónapban van a szülinapja, és ott van ugye évi egyszer a karácsony. A család, (anyós) mióta csak ismerem, bejelenti, hogy milyen ajándékot kér, x-kor y-kor van a név-szüli napja, stb.Drága ajándékokat szokott kérni, egyszer tudtuk még csak megvenni, többször nem sikerült teljesíteni a kérést. Az utolsó ilyen szülinapi ünnepségen szépen a férjem elmondta nekik, hogy mi is albérletben élünk két gyerekkel, a tesójáék is gyeses anyukával, babával életre eladósodottan élnek a hiteles házban, ne csináljuk ezt a nagy ajándékozósdit, mert nem bírjuk ezt, és úgy sem ez kéne a lényeg legyen, a gyerekek kapjanak csak ajándékot, nekünk ne vegyenek, mert nem tudjuk ezt viszonozni. (sajnos ők is, és a totál eladósodott, anyósi segítség nélkül éhkoppon tengődő sógor családék is több, vagy nagyértékű ajándékokat vesznek nekünk)

Akkor anyós azt mondta, ok. akkor karácsonyra már csak a gyerekek kapjanak.

Mi ebbe voltunk, el is kezdtem az unokatesónak vásárolni.

Most találkoztunk, és kiderült, hogy ők mindenkinek vettek már, stb.

Én meg őszintén szemtől szemben mondtam, hogy de megegyeztük, hogy ezt befejeztük, és csak a gyerkőcök kapnak: Ő hát, ja, valóban ők a lényeg mostmár, de már vett, ez van.

Tehát mi is újra vehetünk.

DE ÉN ŐSZINTÉN NEM SZERETNÉK. Sok szükségünk van, nekem is évek óta kéne kabát, csizma, sminkcuccok, gyerekekre is ráférne pár szükséges játék, és én a karácsonyra kapott jutalomból ezeket szerettem volna megvenni.

Sajnos ők nem kérdezik, hogy mi mit szeretnénk, s akkor megveszik azt, amire szükség van, hanem vesznek ostobaságokat, ott van az albérlet szekrényében mélyen egy arannyal berakott antik hatalmas óra pl, amit a panel falára nem rakok ki, és sorolhatnám még a hasonlókat.

Most ilyenkor mit tegyek? vegyek 1000 ft -os dezodort, és majd megunják, s leállnak? vagy tüntetőleg ne menjünk idén karácsonyozni, hisz úgysem az együttlét számít, az nem öröm, csak az ajándék?

Amúgy meg a miért is érdekelne, hogy MIÉRT NEM LEHET EZT FELNŐTT nem milliomos nyugdíjas emberekkel és eladósodott családdal megbeszélni?


2014. nov. 26. 10:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és azt nem ajánlotta fel, hogy mi ne vegyünk...
2014. nov. 26. 10:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Add el az órát, nekik pedig ne vegyél semmit!
2014. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Dezodort meg tusfürdőt venni bunkóság, arra utal, hogy a másik nem tiszta, szaga van. Inkább ne vegyél semmit.


És ezt mondd is meg nekik, hogy ti nem vesztek semmit, csak a gyerekeknek. NE vegyetek nekik semmit! Az antik órát nyugodtan csapd fel a netre, és mondd meg, hogy nektek haszontalan, el fogjátok adni.


Én elmennék karácsonyozni, de az ajándékot nem fogadnám el. Az együttlét a gyerekekkel kell, én nem hagynám ki a közös vacsorát és közös programot.



(Más: egyszerűen nem értem az embereket, a sógorodékat, hogy képesek egy életre eladósodni azért, hogy egy lakás legyen a nevükön. Inkább nyomorognak évekig, mert törlesztőrészletet fizetnek. Éhkoppon tengődnek, de azért jó nézni a tulajdoni lapon a nevüket. Ez számomra érthetetlen)

2014. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még 2008 előtt vették fel, devizahitel...
2014. nov. 26. 11:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha drága cuccokat vesznek akkor lehet azt is játszani, hogy mindig eladjátok és abból a pénzből vesztek neki valami vackot. Vagy jelképesen adjátok vissza az órát pl.

Én is utálom ezt, de senkit nem tudok meggyőzni, hogy szokjunk le erről, pedig látom, hogy mindenki szenved tőle. Évek óta azt játszuk, hogy mindenki megveszi magának amit akar a másik meg kifizeti... Na, ennek sok értelme van....

2014. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én megértem a helyzetet. Mi is pont most beszéltük meg ezt anyósékkal, meg a szüleimmel. A gyerekeknek játék, ruha stb., nekünk felnőtteknek csoki, piperecuccok, apróságok, inkább személyes dolgok. Én spec. naptárt csináltatok mindenkinek a gyerkőc képeivel.

De ez gusztustalan amit anyósod művel, hogy bejelenti, hogy milyen drága cuccot kér. Amúgy sógorék, meg anyósék miből veszik a nagyértékű cuccokat, ha mindenki el van adósodva? Hitelből? Mert annak aztán sok ételme van.

Amúgy szerintem anyósod a látszatot akarja fenntartani, hogy hű de jó, de szép minden.Vagy simám önző.

2014. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, nem kérsz ajándékot. Se kicsit, se drágát. Mivel nem vagytok olyan helyzetben, hogy viszonozni tudjátok. Ez pedig igen rossz érzést okoz nektek. Vagy elfogadják, vagy nem. Ha nem, bejelented, hogy a közös ünneplésnek innentől lőttek.
2014. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel megegyeztetek, hogy NINCS ajándékozás, EZÉRT nem vennék semmit nekik.

Amit meg vettek nektek, az ne vigyétek haza.

Beletelik egy kis idöbe, mire felfogják, hogy TÉNYLEG nem vesz senki ajándékot és leszoknak erröl.

2014. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy megtörtént: elmondtam nyíltan szemtől szemben, hogy nem kérek, mert nem tudom viszonozni...

De o.k. akkor nem leszek bunkó, ha én nem veszek, és valóban én is így érzem, hogy ha nem tudják ezt a követelőzést, meg anyagiasságot befejezni, akkor vége a közös ünneplésnek, mert mi egyébként a gyermekeinket sem ebben a szellemben őhajtjuk felnevelni, hanem pont a valódi, belső értékeket szeretnénk bennük erősíteni, nyilván, hogy kapnak ők játékot, visszük őket ide-oda, de ne ez legyen már az élet lényege..Na.

2014. nov. 26. 11:18
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1.TI tartsátok amgatokat a megállapodáshoz és ne vegyetek semmit, csak a gyerekeknek. (Ha ugyanis mégis vesztek valamit, akkor rátok lett kényszerítve az ajándékozási verseny.)


2. Ha anyósék vesznek valamit, akkor vagy otthagyjátok neki, vagy esetleg elfogadjátok, ha különben megsértödnének.


3. Mivel szükséged van pénzre, a régi, semmire nem használható ajándékokat add el (Még karácsony elött, ugyanis lehet, hogy egyeseket ez ment meg a "mit vegyek ajándékba" dilemából és többet kapsz érte)


De a legfontosabb, NE HAGYD, hogy RÁDKÉNYSZERÍTSÉK az akaratukat!

2014. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!