Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Senki se tud szeretni?

Senki se tud szeretni?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, anyámnak csak teher voltam! Nem voltam a legjobb gyerek, néha hisztiztem, feleseltem vele, nem csináltam meg a házimunkát,amit kiosztott rám, de sose kerültem nagy balhéba, mindig jó tanuló voltam anélkül, hogy ezt ő erőltette volna, elit gimibe jártam most meg az ország egyik legjobb egyetemére, tizenévesen se jártam piálni/bulizni. Mégis, sose voltam elég neki, sose éreztem, hogy szeretne. Azt hiszem, mert apám akkor hagyta ott, amikor velem volt terhes, talán erre emlékeztetem. Mindig önállónak kellett lennem, mert én "erős vagyok, mindent megoldok egyedül", ezért a lelki betegségeimmel is egyedül voltam hagyva.Sokat veszekedtünk már tini koromra.

Lassan 1éve,hogy elköltöztem otthonról, azóta, úgy érzem jobb a kapcsolatunk, mint valaha. Bár nem beszélünk minden nap, még mindig nem a legbelsőségesebb, de végre nem veszekszünk, el tudunk beszélgetni, úgy érzem számíthatok rá és ő is rám.

Erre ma összevesztünk a barátommal, aki azt is a fejemhez vágta, hogy amikor legutóbb kettesben beszélgetett anyámmal, anyám azt mondta neki, hogy nem akarna visszafogadni soha és tök jó neki és a nővéremnek nélkülem.

Egyrészt borzalmasan kiborultam, hogy ezt mondta (merthogy el is tudom hinni róla, korábban is mondott ilyesmit) másrészt nagyon szíven ütött, hogy a barátom kihasználja az egyik érzékeny pontom.

Nem vagyok egy angyal, nem vagyok tökéletes, ideges vagyok, amikor stresszes vagyok, elfelejtek dolgokat vagy elcseszek, de barátomat mindig védtem még akkor is, amikor anyámmal volt konfliktusa, anyám pedig bármit mondott vagy tett ellenem, mindig megbocsátottam és szeretettel fordultam felé.

Komolyan ennyire szerethetetlen vagyok??? Ezért kellene élnem ezen a világon, hogy mindenki belém rúgjon és kihasználjon? A saját anyám és a párom, akivel 3.5éve együtt vagyok és állítólag mindennél jobban szeret? Mit kellene tennem, mindenkivel megszakítani a kapcsolatot és teljesen egyedül maradni, vagy lenyelni, hogy szeretni senki se tud és becsülni, hogy legalább nem vagyok egyedül??



2020. máj. 24. 21:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%

Szerintem ez, azért nem ilyen egyszerű.Miért kéne lenyelned, hogy bántanak?

Ha anyukádnak teher vagy, akkor jobb, ha nem mész haza, mert abból semmi jó nem fog kisűlni.

Az, hogy a barátod ilyen/és ilyen dolgokat vág a fejedhez/, hát nem tudom.Meg kellene beszélned vele normálisan, mert a szeretet szerintem nem erről szól.

2020. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom mi lenne a jó megoldás de nagyon együttérzek veled, hasonló a történetem nekem is..
2020. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2.,nagyon sajnálom, ha veled is ilyesmi van, borzalmas érzés :(
2020. máj. 24. 22:11
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen az, szóval nagyon megértelek.. nem teljesen ugyanez de van benne hasonlóság:(
2020. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Moohikan ***** válasza:
59%
huha, szóval kedves ismeretlen. A dolog elég bonyolúltnak hangzik...de, az hogy te milyen vagy az egy dolog, édesányád szeret, ebben biztos lehetsz! Barátod is (bár akadnak kétségeim e felől) ugyanis ha ilyeneket vág a fejedhez, az azért nem normális egy párkapcsolatban, szerintem. Át kell gondolnod, hogy mi is történik most, aprólékosan levonni a következményeket, és mérlegelni, mert ha minden úgy történik ahogy azt te elgondoltad, akkor valószínűleg nincs maradásod, (ez a legrosszabb eset). De ha nem így van, akkor meg nincs miért aggódnod, mert minden rendbe jön! Érdemes leülni mind a két pácienssel és elbeszélgetni velük! Közös nevezőre kell jutnotok, és ki kell deríteni, hogy mi a pokol folyik a háttérben (ha folyik). Ha szeretnél kérdezni, írj rám nyugodtan privátba! :) Szivesen segítek ha tudok :) Addig is a legjobbakat kívánom neked, és remélem, hogy minden rendbe jön! :) Puszi/pacsi Moohikán ^^
2020. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Tipikus C-PTSD, sajnos. Az 1-nek igaza van.
2020. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy anyád egy nárcisztikus.

És te akarva akaratlanul ugyanilyen barátot valasztottal.


Tudom én is.

Ok nem veszik ezt sértésnek.

Ha másnak mondják.



Gondolom, a barátodat tökéletesnek érzed, de van benne valami fura.


Ha vita van nem válogatja meg a szavait, valahogy nem lehet sok dologba kimondani az igazat.

Olyan dologban, ami az ő hibajarol szól.

??

2020. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6os,még sose hallottam, hogy PTSD lehet ilyen helyzetekben is, most olvastam utána és eléggé megijesztett, szó szerint minden egyes dolog 100%ig igaz volt rám. Nyilván nem öndiagnosztizálok, de sokmindent megmagyarázna, pl hogy miért nem emlékszem szinte semmire 11-12éves korom előtt...

7es,én is elgondolkoztam már rajta, hogy anyukám nárcisztikus, de barátom nem az. Neki is van lelki betegsége, de nem ez... Ahogy sajnos nekem is és a nővéremnek is, nem tudom, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy mindenki a környezetemben kűszködik ilyennel vagy komolya ilyen a világ, hogy mindenkiben ilyen nyomokat hagy? :(

2020. máj. 24. 23:00
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként barátomtól egyáltalán nem függök anyagilak, az én lakásomban élünk, viszont lelkileg/érzelmileg nagyon, nem tudom, mi lesz, ha egyszer vége lesz a kapcsolatunknak, teljesen egyedül maradok. Már nincs kedvem semmilyen emberi kapcsolathoz, még barátsághoz se, túl felszínesnek érzem, ha meg nem az, akkor túlságosan félek az újabb csalódástól és sérüléstől
2020. máj. 24. 23:05
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
6-os vagyok. Kerdezo! Keress szakembert, egy jo terapeutat! Ezt egyedul szinte lehetetlen megoldani. Rengeteg embernek vannak C-PTSD, PTSD problemai, sokan nem ismerik (fel), nem hallottak rola. Nagyon fontos, hogy tamogato kozegben es tamogato emberek kozott legyel. Ha gondolod, tudok neked linket kuldeni privatban, a Youtube-on van egy nagyon jo csatorna errol.
2020. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!