Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Senki se tud szeretni?

Senki se tud szeretni?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, anyámnak csak teher voltam! Nem voltam a legjobb gyerek, néha hisztiztem, feleseltem vele, nem csináltam meg a házimunkát,amit kiosztott rám, de sose kerültem nagy balhéba, mindig jó tanuló voltam anélkül, hogy ezt ő erőltette volna, elit gimibe jártam most meg az ország egyik legjobb egyetemére, tizenévesen se jártam piálni/bulizni. Mégis, sose voltam elég neki, sose éreztem, hogy szeretne. Azt hiszem, mert apám akkor hagyta ott, amikor velem volt terhes, talán erre emlékeztetem. Mindig önállónak kellett lennem, mert én "erős vagyok, mindent megoldok egyedül", ezért a lelki betegségeimmel is egyedül voltam hagyva.Sokat veszekedtünk már tini koromra.

Lassan 1éve,hogy elköltöztem otthonról, azóta, úgy érzem jobb a kapcsolatunk, mint valaha. Bár nem beszélünk minden nap, még mindig nem a legbelsőségesebb, de végre nem veszekszünk, el tudunk beszélgetni, úgy érzem számíthatok rá és ő is rám.

Erre ma összevesztünk a barátommal, aki azt is a fejemhez vágta, hogy amikor legutóbb kettesben beszélgetett anyámmal, anyám azt mondta neki, hogy nem akarna visszafogadni soha és tök jó neki és a nővéremnek nélkülem.

Egyrészt borzalmasan kiborultam, hogy ezt mondta (merthogy el is tudom hinni róla, korábban is mondott ilyesmit) másrészt nagyon szíven ütött, hogy a barátom kihasználja az egyik érzékeny pontom.

Nem vagyok egy angyal, nem vagyok tökéletes, ideges vagyok, amikor stresszes vagyok, elfelejtek dolgokat vagy elcseszek, de barátomat mindig védtem még akkor is, amikor anyámmal volt konfliktusa, anyám pedig bármit mondott vagy tett ellenem, mindig megbocsátottam és szeretettel fordultam felé.

Komolyan ennyire szerethetetlen vagyok??? Ezért kellene élnem ezen a világon, hogy mindenki belém rúgjon és kihasználjon? A saját anyám és a párom, akivel 3.5éve együtt vagyok és állítólag mindennél jobban szeret? Mit kellene tennem, mindenkivel megszakítani a kapcsolatot és teljesen egyedül maradni, vagy lenyelni, hogy szeretni senki se tud és becsülni, hogy legalább nem vagyok egyedül??



2020. máj. 24. 21:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha küldenél! Azt olvastam, hogy ez elég új dolog, amit kevés szakember ismer, ha van tapasztalatod ezzel kapcsolatban és tudnál ajánlani valakit Pesten, azt is megírnád? :)
2020. máj. 24. 23:17
 12/12 anonim ***** válasza:
Figyelj.. bontsuk ezt ketté... az egyik anyukád.. a másik Te.. az anyád úgy szeret , ahogy tud.. felejtsd el.. nem téged minősít, hogy szerethető vagy -e.. mindenki valahogy odaáll egy zsák elé és megemeli.. mindenki másképp.. ezen változtatni nem tudsz..Ő meg nem akar.. felejtsd el.. Ha megoldást akarsz, akkor magadra koncentrálj.. azon tudsz változtatni.. az időjáráson ugyanis nem.. !! A sivatagi rózsa is él valahogy.. nem panaszkodik.. hanem gyönyörű virágot bont... Ezt kell neked is.. Ugyanis, aki magát nem szereti, azt más sem fogja.. ismerd meg magad, milyen tulajdonságaid vannak, ha ez egzakt módon megvan.. tehát pl.. gyorsan futok.. ez még nem eredmény, mert minek.. kit érdekel, hogy gyorsan futok?!.. :-)) Ugye,.. tehát a jó - rossz, ÉRTÉK fogalmát is le kell fektetni.. (értékrend) ugyanis, egy ilyen családban az is sérül.. sosem lesz plusz érték, hogy tudsz főzni, ha eleve csicska vagy a családban) nem lesz kincs a kék szemed, ha mindenkié kék.. szóval ha az értékrend is megvan, akkor már csak villogtatni kell az új fogakat.. és lesz rá kereslet.. Ez egyedül nem megy.. már az első lépés sem, hogy elengedd, megértsd milyen volt a családi környezeted.. Aztán a második ,hogy felfogd, hogy magadat kell faragni, nem a család a hibás.. (nincs hibás, ha gyógyulni akarsz.. TÉNY van..Helyzet ) Aztán visszajelzés nélkül nehéz kideríteni miben vagyok extra.. és az utolsó pont, hogy helyes érdékrendbe ezt bepakolni.. (szelektálni a tulajdonságaidat jó - rossz fiókba, sorba állítani, elfogadni amin nem tudsz változtatni, majd változtatni ami rossz, de egy tollvonás és eltűntethető..) - ez sem megy egyedül könnyen - és az utolsó lépés sok év ezt gyakorolni, és hinni az emberekben.. hogy a dícséret nem kamu.. pszichológus... GO
2021. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!