Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim elszakítanak a barátaimtól.

Figyelt kérdés

Először is: TUDOM, hogy jót akarnak, meg minden, és nem hisztizek.

Szóval.

Ha itthon vagyok, és a gép előtt ülök, msn-en beszélek a barátaimmal, akkor "mindig ott ülsz, és netezel". Ez még oké, igazuk van. De ha elmennék valahova, akkor jó esetben csak húzgálják a szájukat, rossz esetben meg azt mondják, hogy "sose vagy itthon, nem kell mindig csavarogni". :S

Mikor mondom nekik, hogy kicsit paradox helyzet, akkor meg "ne feleselj" :S

Hozzáteszem, nem bulizni meg beb.szni járok, este 11-kor, a barátaim pedig nem drogos-piás idióták. Hanem rendesek, és pl. elmegyünk sétálni, vagy bicózni, vagy moziba. Azt se mondhatják, hogy rossz társaságba kerültem.

Mit tegyek?

Ne írjátok, hogy beszéjek szüleimmel őszintén, mert azt már próbáltam.

Köszi!

L/17


2010. júl. 30. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján nem szakítanak el, csak a szájukat huzogatják és azt mondják, hogy sose vagy itthon. Szépen meghallgatod, elköszönsz és elmész.
2010. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mi mást lehet tenni ilyen esetben, mint beszélni a szülőkkel?! Én más lehetőséget nem látok. :)
2010. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

17 éves vagy és ennyire görények a szüleid veled? Mert megértem, ha egy 10 évessel igy csinálnak, de mindjárt 18 vagy. Akkor már nem mondhatnak semmit, nincs hozzá joguk.


Tudom, hogy ilyen szülőkkel nem lehet beszélni, tapasztaltam.


Annyit tehetsz, hogy lenyeled a hülye beszólásaikat, és megpróbálsz a dolgok között egyensúlyt tartani. Tehát kevesebbet ülsz gép előtt, elmész valahova barátaiddal, aztán otthon segitesz többet.

A leirtak alapján nem hiszem, hogy más kicsit is segitene, még az is kérdéses, hogy igy nekik megfelelne a dolog. Jobbat nem tudok én sem, egynesúlyt tartsad a dolgok között, hogy ne tudjanak beléd kötni.


Sok szerencsét!

15/L

2010. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első: igen, JOBB ESETBEN csak szájhúzogatás. Írtam, hogy ha meg olyan kedvük van, akkor egyszerűen megmondják, hogy nem megyek sehova.

Nem gépezek sokat, és próbálok minél többet segíteni.

2010. júl. 30. 11:07
 5/13 A kérdező kommentje:
most látom "beszéjek szüleimmel" bocsi beszéLjek :)
2010. júl. 30. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Ha 18 lesz nem lesz joguk semmit mondani?

Hááááááát

Ha elköltözik, és eltartja magát akkor éleht úgy ahogy akar

2010. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De mégis ők a szüleim... Nem hagyhatom figyelmen kívül amit mondanak... Én nem lesz.rni akarom őket, hanem ráébreszteni, hogy milyenek.
2010. júl. 30. 12:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Ráébreszteni?

Szerintem Ők úgy gondolják hogy az a jó amit ők mondanak,csinálnak

2010. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

11:03 vagyok:


Nem azt mondtam, hogy 18 éves kortól nem mondhatnak semmit. De ha az ember 18 éves, akkor elég hülyén jön ki, ha parancsolgatnak neki. Ezért mondtam, hogy nincs joguk. Mert jó, ha eltartják, akkor beszélhetnek, de nehogy már még akkor is tiltsanak neki valamit. És nem mondtam azt sem, hogy szarja le. Valamiféle kompromisszum kéne, de ha nem hajlandók a felnőttek, akkor ők a hülyék, úgy viselkednek, mint a gyerekek. Velük is ezt csinálták a szüleik anno?


Vagy akkor könyveljük el, hogy itt nem lehet változtatni? mert ők ilyen emberek, ha nem lehet velük beszélni, akkor ez van. Csak nyelni kell. Mindenesetre a kérdező helyében 18 éves koromtól nem tűrném el, hogy mindig cseszegessenek. Nem azt mondom, hogy 18 éves koromtól nem csinálnék semmit, amit mondanak, de nem maradnék otthon anyucival és apucival, ha a kedvük úgy tartja. Mindent amellett tenném, hogy egyébként meg normális emberként viselkedem, nem kihasználom a szüleimet.

2010. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
"Valamiféle kompromisszum kéne" Pontosan.
2010. júl. 30. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!