Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeled a bűntudatot, ha...

Hogy kezeled a bűntudatot, ha sosem érsz rá a családra?

Figyelt kérdés

A párom elég sokat dolgozik, ráadásul a szabadidejét sem tudja jól beosztani, folyton el van csúszva mindennel. Mivel otthonról dolgozik, a család úgy kezeli, mintha mindig ráérne, holott kb semmi szabadideje nincs.

Az én szüleim is, meg az ő szülei és testvére is képesek csak úgy random megkeresni minket, hogy menjünk el elük ide-oda fél-egynapos programokra. Mi kb sosem érünk rá ezekre, általában 3-5 napra előre fullon van az időbeosztásunk.

Nekem már nagyon bűntudatom van ez miatt. Ma is megkerestek az én szüleim, hogy nem megyünk-e el velük valahova kirándulni, mi pedig nem érünk rá, megint a párom munkája miatt.

Az ő családja már nem is keres minket, teljesen leépült velük a kapcsolat.

Rendszeresen az utolsó pillanatban jelentkeznek be hozzánk/nálunk, hogy ide jönnének hozzánk vagy hogy menjünk el együtt ide-oda, és mi 100-ból 98-szor nem érünk rá, csak ha napokkal előtte szólnak. Viszont hiába kérjük, szóljanak előre, így is folyamatosan csak az autóból hívnak, mikor már úton vannak, hogy mi ugorjunk egyszerre mindenkinek.

Mi vagyunk a túl kényesek, amiért előre be vagyunk mindig táblázva és mindent előre akarunk tervezni, vagy ők a bunkók, amiért folyton az utolsó pillanatban találnak ki nekünk mindent? Miért én érezzem magam rosszul? Mikor ők azzal hívnak "Hé, a városban vagyunk, nem jöttök el velünk moziba/meglátogatni a rokonokat/enni valamit? 1 óra múlva legyetek készen", pedig mi nem tudunk elmenni, le kell ráznom az illetőt, hogy nem érünk rá... majd többet ő nem keres. Miért nekem van bűntudatom, mert ők ilyen hirtelenkedők, mi meg a heti 60 óra munka + építkezés mellett nem tudunk csettintésre ugrani?



#család #nem érek rá
2020. jún. 7. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleg rossz lehet igy, biztos hogy megéri heti 60 ora munka Vagy hogy nincs hetveged? Ok biztos megertik ha most ez egy atmeneti allapot, de csak megkerdezik hatha.


Ha feszengos a kapcsolat akkor lehet direkt kerdezi az utolso pillanatban, es csalodott ha igent mondtok:D mer igy lehet ő a jofej aki keres teged es te a rosszfej aki mindig lerazza.:D

2020. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért van bűntudatod? Te már szóltál nekik, hogy nem szereted, ha utolsó pillanatban szólnak. Vagy nem érdekli őket a kérésed, vagy direkt csinálják, mert így tuti nemet mondasz, de ők elmondhatják, hogy szóltak. Tehát vagy nem fontos nekik, hogy te is menj, vagy kifejezetten nem akarják, csak a látszatot fenn kell tartani.

Nálunk is van ilyen is, olyan is a családban. Én nem fogom miattuk rosszul érezni magam.

2020. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szervezzetek ti valamit. Kérdezzétek meg, hogy pl jövő hétvégén ráérnek-e.
2020. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Valami középút nem lenne jó? Így soha nem tudtok a családdal lenni, a végén teljesen elhidegültök egymástól. Én megértem, hogy szóljanak előre, de azért ebbe is bele lehet unni, hogy nektek soha semmi nem jó. Megéri ez a rengeteg munka? Miniszter a párod, vagy mit dolgozik? :)
2020. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a bűntudatot kéne kezelni, hanem az időbeosztást kéne úgy kialakítani, hogy a család is beleférjen.
2020. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!