Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha 2-3 nap után elegem...

Baj, ha 2-3 nap után elegem van a családomból? Mit csináljak, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak.

Anya újraházasodott, a férjétől született három gyereke két év alatt. Szóval az utóbbi 1-2 év nálunk elég kaotikus volt (a lányok áprilisban lettek 1 évesek). Nincs baj a picikkel, meg anyának is elég sok segítsége van, de már több idő megszervezni pl. egy családi pizzázást, mint akkor, amikor csak hárman voltunk. Ráadásul a nap nagyrészében hangzavar van, a fenti "gyerekrész" folyton szalad, mindig kupi van (lent nincsen, mert anya figyel arra, hogyha bárki jön, ne a káoszt lássa, a ház két része olyan, mint két külön világ). De közben szeretek otthon lenni, babázni, meg órákig elvagyok velük. Viszont 2-3 nap után már sok... Olyankor jövök apához, aki teljesen ellentéte anyáéknak.

A válás után nem lett komolyabb kapcsolata, inkább fiatalabb nőkkel van együtt. Nála sosincs kupi, vagy felfordulás, sőt, ő általában itthon sincs. És élvezem, hogy nem jön utánam senki, nincs gyereksírás, mehet más is rajzfilmeken és meséken kívül a tv-ben, megehetek úgy valamit, hogy senki nem csimpaszkodik belém közben, vagy nem kér abból, amit eszem, stb. Szóval szeretek magamban is lenni, nyugiban. Csak annyira rosszul érzem magam, mikor hazudok otthon anyának, hogy miért jövök apához... Tegnap is pl. azt mondtam, hogy azért, mert holnap tz-t írok és tanulnom kell. Közben pedig szó sincs ilyenről, egyszerűen csak sok volt már otthon, a babák között.

De most is mondta anya, hogy nyáron mennénk egy hétre Horvátországba, meg kettőre Olaszországba, és hogy nekem foglaljanak-e majd, meg hogy ugye megyek velük. Viszont félek, hogy nehezen bírnám, meg besokallnék. Hiszen ott azért kisebb helyen lennénk (még nem tudjuk, hogy hotel, vagy apartman lesz), nem is tudnék úgy elszabadulni, mint itthon. Közben meg a családi nyaralásból sem akarok kimaradni, de még csak most megyek forgalmizni, ha lesz is autóm, biztosan nem vezetnék ennyit, főleg idegen helyen, idegen országban. Tehát az nem megoldás, hogy utánuk megyek, vagy hamarabb hazajövök...


2018. máj. 17. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ne legyen bűntudatod, mivel nem követtél el bűnt. Hazudni se kell, nincs azzal semmi probléma, ha néha nyugalomra vágysz. Menjél el Horvátországba, a kéthetest meg hagyd ki. Egyébként feltalálták a vonatot is.
2018. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem egyik szülő sem engedné el nyugodt szívvel a kamasz lányát tömegközlekedéssel, át egy idegen országon...

Ráadásul nem is igazán szoktam vonatozni/buszozni.

2018. máj. 17. 21:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Megszületett az öcsém, ő még nem volt 1 éves, mikor anya terhes lett a lányokkal. Ők sem így tervezték, de boldogok nagyon.
2018. máj. 17. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Jaaa, ikrek. Erre nem gondoltam. Lol
2018. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
:-) Teljesen természetes, amit érzel. Ez jó tapasztalatszerzés neked, mire eljön az idő, hogy családot alapíts, ( ha szeretnél) legalább tisztában leszel vele, mivel is jár ez valójában.Nem ismerem anyukádat, de ha elmondanád neki az igazat, szerintem megértené.
2018. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egyik nyaralásra menjél el, a másikra meg nem. Szerintem meg fogják érteni.
2018. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerős, apa új kapcsolatában van két fiú, fú, néha az agyamra mentek, míg otthon éltm velük, és fél perc nyugtom nem volt, mert verekedtek, kiabáltak, vagy csak hülyültek de 1000%-os hangerőn :D


Amúgy szeretem a srácokat, de néha komolyan azt hittem már, felkötöm magam, főleg nyáron, mikor félóráig nem volt csend sosem :D

2018. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is azt csinálnám, hogy az egyik nyaralásra mennék.

Plusz, ha nagyon idegesítőek, szólsz, hogy elmész úszni. Oda nem mennek utánad. :)

2018. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a jó, ha el mégy az egyik nyaralás + egy-egy délutánt anyukáddal töltené csak kettesben, ha még tudja oldani.

Biztos nem haragudna meg akkor sem, ha elmondanád az igazat.

2018. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, elég nagy szívás, de ne okold magad miatta.
2019. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!