Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem csak en vagyok egyedul...

Nem csak en vagyok egyedul igy a csaladommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy en vagyok a csaladban a legsikeresebb. De en sem erzem hogy nagy szam lennek mert en csak seged es egyeb munkakbol eltem meg kerestem kenyerem. Igaz nem itthon hanem kulfoldon. Engem utalnak ezert itthon mert igy is tobbre vittem mint a tesvereim. Mondjuk egesz eletemben megvoltam kulonboztetve es bant a dolog hogy nem valtozott semmi sot meg jobban utalnak mint elotte. Ezt hogy lehet feldolgozni? Hogy lehetseges elfogadni hogy konkretan nincsen csaladod mert ha nem azt csinalod es mondod amit szeretnenek akkor te mar szar vagy?


Ezt hogyanehetses feldolgozni?


2020. jún. 19. 00:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
83%
Szerintem irigyek rád. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A lényeg hogy a saját mércédnek megfelelj!
2020. jún. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Szep csalad lehet, ha te vagy a legsikeresebb segedmunkakbol. Ezzel nem teged akarlak lekicsinyleni. En elengednem a fulem mellett a megjegyzeseiket.
2020. jún. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vedd úgy, hogy ők nem a családod, hanem csak a rokonaid. A családodat meg majd te gyűjtöd össze olyan értékes emberekből, akik elfogadnak téged akkor is, ha nem mindig azt mondod, amit hallani akarnak, és veled örülnek a sikereidnek.
2020. jún. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

1. Lehetséges, hogy a szüleid nárcisztikusak, és te vagy a család fekete báránya. Ha ez így van, akkor az egyetlen hatásos módszer a kapcsolat megszüntetése vagy minimalizálása.

2. Ha 1. igaz, akkor te eleve nemszámíthattál érzelmi támogatásra, mert ezt ők nemntudják, nem is akarják megadni. Sajnálom.

3. Tekintsd őket a rokonaidnak, akikkel neked tetsző formában tartasz kapcsolatot, de akikre nem számítasz! "Családot" teremthetsz magadnak házastáesból, gyerekből, barátokból.

4. A szülőcsaládod elvesztése miatti gyászmunka elvégzésében sokat segít az új családoddal fenntartott intenzív kapcsolat és egy terapeuta.

2020. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Te nagyon el lehetsz tévedve ha a segédmunkákból a családod legsikeresebb emberének hiszed magad. Vagy nálatok mindenki közmunkás? Nem lehet hogy az önteltséged a bajuk veled?
2020. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pontositanom kell a testvereimnel vagyok sikeresebb csak a szuleim pedig ezert utalnak. Ok nem igen sokat segitettek nekem hogy a sajat labamra alljak. En is narcksztikusnak erzem magam amugy is emiatt. De probalok elore nezni es menni tovabb.


Sajnos kiderult 5-os hogy eleffe sekelyes emberi kapcsolataim voltak sot egy. Ideig nemesz jobb mert én sajat magamat is nárcisztikus Nak tartom.


Szamomra az hogy a szuleim ilyenek velem nehez es brutalis. Ott hagyni oket mert ok nem. Fogadnak el tolem sem segitseget sem tamogatast.


Koszonom a valaszokat!

2020. jún. 19. 09:04
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező, te nemigen lehetsz nárcisztikus, mert azok per definíció nem feltételeznek ilyent magukról, mert ők tökéletesek (szerintük).

"sajat magamat is nárcisztikus Nak tartom" Mindenképpen keress meg egy tarapeutát, akit segít a problémádat helyesen feltárni és neked megoldani.

2020. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Piszok nehéz ezt feldolgozni. de nem lehetetlen

Borzasztó lehet azt gondolni, hogy a szüleid így viszonyulnak hozzád. Mi lenne, ha beszélnél velük erről, hogy mit érzel, hogyan érint téged az ő viselkedésük? Egy nyugodt alkalommal, higgadtan.

Lelki segítségért hívható pl. a callforhelp lelki támogató vonala a 06 1 700 4788-as számon, segítő szakemberek vannak a vonal másik végén.

2020. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itt nincs mentseg. Apam nem kedvel es szeret engem mar mert nem elkepzelesei szerint csinalom az eletem.


Anyam kihasznalt engem es a noveremet ahhoz hogy o neki mara exisztenciaja legyen.


A mai napig a testvereim a fontosak a csaladban mert ok vannak elottem. En ha nem azt csinalom amit a szuleim mondanak kész meghalt a vilag dogoljek meg.


Anyam szamara is csak egy ember vagyok akit tud hasznalni. O ugy gondolja hogy barmit megtehet velem mert en neki a fia vagyok.


Ha szembesitem oket tetteikkel es annak kovetkezmenyevel akkor is kivagjak magukat velole mert ok tokeletesek es jobbak mint en.


Ahhoz hogy en labra alljak nem adtak penzt. Nulla forint a mai napig. Pedig az anzam megteheti vosegesen. De nem tudom az o penze azt csinal amit akwr vele.


Ha nrm vagyuk rendesen a testvereimmel akkor szsmet vagyok ha a testvereim teszik ugyan ezt akkor az jo oke.


Elhetetlen szamomra mar a csaladi eletem itthon. Egyszer huz haza a korona virus de akkor sem megbecsules volt hanem alnok hazudozas kihasznalas.


Nem vagyok egy szar alak meg minden de az hogy engem csicskaztassanak a csaldban az nem jarjs. Ha kimobdom a velemenyem itthon es oszinten durvan akkor kihivjaj rsm a rendorseget. Pelda volt ra.


Kovetkezo vsalad? Uj család? Szerintem nem lesz olyan. Nem tudom mikent merre de nem hiszek benne. Ezek utan.

2020. jún. 19. 16:34
 10/14 A kérdező kommentje:
Pszichologushoz kell mennem vagy a pszichiaterhez?
2020. jún. 19. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!