Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kemény döntés ha megszeret...

Túl kemény döntés ha megszeretnék szakítani minden kapcsolatot a családommal ezek után?

Figyelt kérdés

Ehhez a kérdésemhez kapcsolódik a jelenlegi kérdésem http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Egy hónappal ezelőtt találtam az interneten egy álláshirdetést amire tényleg jó lenne számomra, megfelelek is a feltételeknek. Az álláshirdetést elküldtem anyámnak üzenetben. Anyám fiókjában rendszeresen belép a húgom és elolvassa az üzeneteit. Igy értesült az állásról, és jelentkezett rá.

Én is jelentkeztem közben, csak nem tudok elmenni az interjúra mert anyámék azt mondták nem hagyhatom itt egyedül a 92 éves nagymamámat több napon át (repülőre kell ülnöm). Nem tudja ellátni magát, ha pedig hosszabb időre magára hagyom megkörnyékezi a szomszédnő. A húgom el is ment ma az interjúra, bár szerinte nem jó állás és nem biztos hely. A szüleim is azt akarják bemesélni hogy nem jó munkahely (konzulátus). Nem is érné meg nekik, hiszen akkor ki vigyázna a nagymamámra?A húgom szólt is hogy mondjam le az én időpontomat.

Pedig egyáltalán nem rossz állás, biztos sokan szeretnék magukénak.

De én maradjak, őrizzem nagymamámat ahogy már 7 éve csinálom egy kis zsebpénzért. A szüleimnek csak a vagyonát akarják igy més nem is érdekli őket, én pedig csak egy cselédlány vagyok számukra.

Hihetetlenül el vagyok keseredve. Azt tervezem hogy ha már nagymamám nem él eljövők innen, itt hagyok mindent és minden kapcsolatot megszakítok velük. Vihetnek mindent mert nekem nem kell semmi (nem is kapnák) de engem is felejtesenek el.

Éveken át csúnyán kihasználtak egy eszköz voltam számukra csak.


2016. máj. 17. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Mindenivel azt tesznek meg, amit hagy.

Mi az, hogy lemondatják veled az időpontot?! Fogod magad és átmész.

TE ápolod a nagyit, hogy ŐK örököljenek?! NE legyél már ennyire madár!

Aki örököl, az pelenkázza, aztán kézcsókom. Attól még szereted a nagyit, hogy nem áldozod fel az egész életed, és nem te vagy a gyereke, nem te tartozol neki ezzel.

A másik verzió, ha a néni szellemileg ép, akkor írtok egy eltartási szerződést, és máris nem hiába dolgozol, hanem a saját hasznodért.


Mit tehetnek, ha találsz egy állást, odaköltözöl, és saját életet kezdesz?! Rendőrökkel vitetnek vissza beteget ápolni?!


Állj már a sarkadra, és oldd meg az életed, mert így tényleg nem sok jóra számíthatsz.


Ha nagyi meghal, mi lesz veled? Mész az utcára? Mert többet az ápolásért nem kapsz semmit, és az se biztos, hogy a lakásban maradhatsz, elvégre azt a szüleid akarják megszerezni.

2016. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Fogod magad és elmész arra az interjúra!
2016. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Jó lúzer vagy. De valakinek kell lennie ennek is...
2016. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Írtok egy eltartási szerződést a nagyival, a család meg lesheti az örökséget...

Vagy.

Nem foglalkozol a családoddal, elmész az interjúra, ha szerencséd van, felvesznek, a nagyit meg ápolja az, aki örökölni akar.

2016. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem, a hugod mitől mehet el több napra, ha te nem.

Amíg te mész, a hugod vigyázzon a nagyira.

2016. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem a logikájukat, a tiédet sem. 7 éven át??? Nem is kapnál semmit? Csak a nagymamáddal jó a kapcsolatod? A húgoddal jóban vagy? Lehet tényleg nem éri meg elmenni, ő már volt, lehet nem mondd hülyeséget, nem? Ha jó munka lenne és felvennének akkor a fizetésedből felvehetnétek valakit aki vigyáz rá és több maradna mint a zsebpénz. Vagy minimum összedobhatnátok a szülőkkel egy gondozóra.
2016. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Konzulátos melót iszonyú nehéz megkapni én biztos nem mondanám le az állásinterjút. Nem létezik, hogy nem tudják megoldani a dolgot.. Ez a te jövőd. Egyébként meg mi a csudáért küldted el anyukádnak? Mi köze hozzá, az egész dolgot megúszhatad volna..
2016. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki olvassa el a linkelt előzményt, akkor jobban megértitek.

Kérdező, hagyd a francba a nagyit és menj el az állásinterjúra.

Oldják meg, állj már a sarkadra, 25 éves vagy.

Ne hagyd magad, hogy így kihasználjanak.

2016. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Elolvastam az előzményeket is. Én a helyedben elmennék az interjúra arra az időre vegyenek fel ápolót "zsebpénzért", mert te is csak annyiba kerülsz és majd megtudják, vagy oldják meg ahogy akarják. Így, hogy még a nagymama se vesz semmibe én biztos már rég otthagytam volna, akármennyire is le tudok nyelni dolgokat, meg tűrni, de van az a pont, hogy ne tovább. Szerintem ez nálad már rég elérkezett örülhetnek, hogy eddig is tetted, amit tettél. Később biztos nagyon bánnád, ha most kihagyod a lehetőséget még ha nem is vesznek fel. S gőzerővel keresd a munkát, albérletet nagyinak meg mond meg vegyen fel maga mellé ápolót annyiért amennyit te kapsz, vagy menjen most húgod váltani téged, neki is ugyanúgy "kötelessége" a szavukkal élve.
2016. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy áldoztatok pár percet a kérdésemre és válaszoltatok :)

Megprobálom megoldani hogy eljussak az interjúra.

A szüleim persze nem támogatják azt hogy az interjúra elmenjek.

Azt szokták mondani hogy mások az gyárokban a szalag mellett havi 80 ezerért dolgoznak 3 müszakban, én nagyon is jól járok havi 50-60 ezerrel. Úgy sem találnék jobb munkahelyet...

2016. máj. 20. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!