Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hassak a családomra,...

Hogyan hassak a családomra, hogy hagyják abba az önpusztító zabálást?

Figyelt kérdés

Mindenki elhízott a családban és nem értem, hogy miért kell annyit és olyat enniük amit és amennyit esznek. Minden a kaja körül forog nekik és ezen szeretnék változtatni, de a szavamra nem hallgatnak.

Aki lát bennünket kívülről azt hiheti, hogy eleszik előlem a kaját, mert én meg (állításuk szerint) már sovány vagyok.

De nem is a kinézetük miatt, hanem az egészségük miatt fontos.

Nővérem ráadásul olyan párt választott aki nagyétkű és emiatt ő is elindult az elhízás útján, mert szeretnek nagyokat lakomázni, ami meg is látszik rajtuk. 2 év alatt több ruhaméretet is híztak és tesóm tudom, hogy nem érzi jól magát a bőrében így.

Szüleimnél viszont még a fogyási szándék sincs meg. Az a legfőbb témájuk, hogy mi legyen a vacsora. A hétvégék a legrosszabbak. Akkor mindig valami nagyszabású vörös húsos valami kell nekik. Salátát csak tejfölös öntettel nyakon öntve hajlandóak enni.

Változtatni szeretnék a szokásaikon, de ötletem sincs, hogy mit tegyek.



2020. jún. 20. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz változtatni a szokásaikon, csak a sajátodon, törődj bele.
2020. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akard oket nevelni. Ha ok a kajatol boldogok legyünk had egyenek. Max vmi egeszsegesebb etkezesre kellene oket atszoktatni.
2020. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül ennyi ellen? Semmi esélyed...
2020. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ezen nem tudsz változtatni. Az pedig , hogy jó étvágyuk van nem = az elhízással! Ez genetikai adottság, nálam többet kevés ember eszik, pláne édességet, mégis 55kg vagyok. De ennek az oka az is, hogy pörgősek a napjaim, folyamatos munka, stressz, edzés, így nincs rá mód, hogy elhízzak.
2020. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha szüleid nem akarnak átváltani egészség életmódra, nem nagyon tudsz mit kezdeni. Max a nővéredet tudnád rávenni, ha tényleg rosszul érzi magát a bőrében. Ha le akar fogyni azért tenni kell, magától nem fog történni semmi. Menjen edzeni(nem kell sok, napi 15 perc futás), akár el is kísérheted, hogy ne legyen egyedül. Az étkezéssel kapcsolatban pedig annyit, hogy számolni kell a bevitt kalóriát, amit ha betart, hamar le tud fogyni.
2020. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Mindenki csak saját magát tudja megmenteni. Elhiszem,hogy zavar téged ,és aggódsz értük,de amíg bennük nem születik meg az elhatározás,hogy le akarnak fogyni ,addig veszett fejsze nyele.

Tudom mert évekkel ezelőtt én is keresztülmentem ezen,amikor fogytam 20-25 kilót .

2020. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Nézd a konyhába az élet 250 kiló felettet.

Mindig menjen

2020. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Én is így gondolom. Ahoz higy segíteni tudj azt nekik is akarni kellene. Ha nem akarják nem tudsz. Nővéredre tudsz még hatni.
2020. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ez egy nagyon összetett probléma, főleg ha többen is érintettek benne. (TLC Élet 250kg fölött című műsor megvan?)

Amíg az első nagy pofon nem éri valamelyikőjüket pl egy infarktus amire a doki rá is mondja hogy a zabálás miatt van, addig nem lesz igény a változásra, utána pedig sajnos (saját családon belüli tapasztaltból írom) ész nem lesz hozzá két napnál tovább. Az ilyen típusú emberek meggyőzik magukat, hogy a sültkrumpli és a rántott hagymakarika csak zöldség, a szalonna csak fehérje, a gabonapehelyben vitaminok vannak, a banán nutellával csak gyümölcs, a zsír egészségesebb mint az olivaolaj ésatöbbi. És erről semeddig nem tart meggyőzni a másik felet sem.


Aki akar, az addig keres amíg komolyan nem talál róla infót hogy a meki jobb mint a salatbox.

2020. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem feltétlen a táplálkozàst kell csökkenteni hanem rá kell venni őket a mozgàsra, ha még nincsenek túlzottan elhízva.
2020. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!