Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Szembesíteni...

Mi a jobb? Szembesíteni apámat a dolgokkal, amiket részegen csinált vagy inkább elengedni, mert úgyse fog eljutni az agyáig?

Figyelt kérdés

Apám egy kicsit alkoholista, vagyis heti 1-2-3 alkalommal iszik, de akkor aztán matt részegre. Olyankor elég sokszor elhord engem is, anyámat is mindennek, ő a szent, mindenkinek azt hangoztatja hogy hál istennek hogy ő van, mert mi már sehol se lennénk, bepisál az ágyba, a kocsiba, szobába, és még sorolhatnám. Érdemes lenne szembesíteni ezekkel, vagy inkább engedjem el, mert válzotás úgyse lesz csak veszekedés belőle? Mert minden egyes ilyen alkalom után szembesíteni szeretném hátha elszégyenli magát, de eddig ilyen nem volt, mert évi 1x megmondom neki és még ő van felháborodva.

Engem nem érdekel, ha soha nem beszélnénk ezután, mert eddig is csak köszönésbe kimerül, csak ilyenkor mikor rám dühös, akkor anyámra is. Inkább őt féltem.


2020. jún. 23. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel filmre és amikor kijózanodott, ültesd le és mutasd meg neki, hogy amikor részeg, mennyire leállatiasodik.
2020. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Apád nem kicsit alkoholista.
2020. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a videózás jutott eszembe. Hátha ha látná, észrevenné, mennyire gáz. Mert valószínű ő másképp emlékszik ezekre az állapotokra, vagy másképp érzékeli, nem olyan rossznak.
2020. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Csak rejtett kamerával lehetne felvenni, másképp kiütné a videózó kezéből a gépet a részeg apuci. A rejtett kamera viszont nem olyan érzékeny, hogy tényleg látni lehessen rajta a kiflettyedő gesztusokat, a nyakló-nyeklő részeget. És őszintén szólva, az alkoholisták NEM hiúk. Letojják, hogy mit gondol róluk más. Éppen ettől válnak részeg disznóvá. Apádat nem hatná meg, amit lát, csak te lennél a hibás.
2020. jún. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos pont ezt gondolom. Az évek alatt sem hatotta meg semmi. Se anyám, akivel mára már csak elélnek egymás mellett, mert senki se akar költözni albérletbe. Se a nővérem, aki első adandó alkalommal elhúzott itthonról. Kétlem, hogy én változtatnék rajta. Csak tán kihúzok még 1 évet itthon suli végéig, aztán én is húzom itthonról a csíkot.
2020. jún. 23. 11:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint ugyanez a helyzetem. Nem tudom mi erre a megoldás. Amíg fiatalabb voltam, addig azt gondoltam, hogy egyszer majd meg fogjuk beszélni. Pár éve kijózanodott, azóta el is költöztem otthonról, viszont bele kellett törődnöm, hogy egy idős embernél már nem lesz olyan, hogy beismeri a hibáit. Ha fiatalon se volt olyan típus, akkor öregkorában plána nem vállalja a felelősséget.


Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, abszolút nem vagy egyedül. Nincs jó tanács ebben, szerintem mindenhogy egy kicsit rossz :/ Ha teheted, akkor költözz majd el amint lehet, és próbálj anyukád mellett kitartani, hogy legalább ő ne maradjon lelkileg teljesen egyedül ebben a helyzetben.

2020. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!