Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő különbséget tesz a gyerekei között? Én is anya vagyok, de ilyet el sem tudnék képzelni.

Figyelt kérdés
Annyi ilyen topikot olvasok, és sajnálom a gyerekeket, akik ilyen helyzetben vannak.Az egyiknek minden, a másiknak semmi, meg még meg is veri, ha nem tetszik neki, vagy szólni mer.Miért kell különbséget tenni?Nyilván tisztelet a kivételnek.
2010. aug. 1. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért. Sajnos ilyen helyzetbe vagyok. Ahogy irtad egyiknek minden, másiknak semmi, bátyám a kedvenc én a senki. Pedig nem vagyok már ovodás mégsincs megengedve úgymond semmi. Pedig lassan 17 éves vagyok.
2010. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző kérdésben már megválaszolták.
2010. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt 2 en voltunk az öcsémmel és mindig én voltam a kedvenc de csak azért mert én voltam a könyebben kezelhető akire mindent rá lehetett tukmálni.
2010. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akart és becsúszott gyerek között akkor is különbséget tesz a szülő, ha nem tud róla.
2010. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
van egy 8éves lányom és egy 2 éves fiam. a lányom mellőzve érezheti magát, mert nagyon sokat van a nagyszülőkkel, mert a fiam beteg és nagyon sokat leszív az energiámból és az időmből. már a szülésben is majdnem meghaltunk, nemrég én magam is komoly betegséggel küzdök, és a szüleim segítsége nélkül feladtam volna. ugyanúgy szeretem őket sem anyagilag sem időben nem tudok ugyanannyit adni. szégyellem magam, de pillanatnyilag nem tudok jobbat tenni mint élni a szerető nagyszülők segtségével. amikor velem van próbálom kárpótolni ezért, de tudom h így mindene megvan, egyelőre jobb élete van így, h csak félig van velünk. ez nem szándékos különbségtétel, de mégis így érezheti szegénykém :((((
2010. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
azt lehagytam h viszont a családom többi tagjától a fiam kap aránytalanul kevés törődést és azt hiszem szeretetet apukámat kivéve, még jó apja éa a családja azért imádják. (nem vagyunk együtt sajnos)
2010. aug. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok, nagyon nem értem az okát. 23 vagyok, hugom 21. Hugom mindent, én semmit. Bármit teszek, egy köszönömöt sem kapok, nem tartanak rendet egy pillanatig sem, mintha direkt arra menne a játék, hogy belémrúgjanak. De persze tesómat nemzeti hőssé kellene avatni, mert bejár apunak segíteni.... Ki van nyalva a feneke.

Mi itt lakunk anyuéknál párommal meg a kislányunkkal, hozzáteszem nem saját döntés volt, így alakult. Én takarítok, mosok, főzök rájuk, 6 emberre, egy 15 hónapos gyerekkel...És nem értem, hogy a tesóm miért különb, mint én.

Mindig ez volt. Mikor kb 12 voltam, akármit csinált a hugom, én kaptam érte, akár volt hozzá közöm, akár nem.

Apu meg mindkettőnket egyformán szeret, de állítólag (anyám meg tesóm szerint) én vagyok a kis kedvence, mondjuk akkor néha megvédhetne....

2010. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokan, akik ide írnak, zavarodott tinédzserek, akiknek gyakran konfliktusuk van a szüleikkel, sokszor bizony alaptalan a vád, miszerint különbség van téve közöttük és a testvérük között, hiszen ebben a periódusban úgy érzik, hogy az egész világ ellenük van esküdve, a szüleik pedig főleg... :) De ez természetes!

Aki pedig TÉNYLEG különbséget tesz a saját gyerekei között, az egy alávaló emberi hulladék, nem is tudja, mennyi szenvedést és lelki sérülést okoz ezzel gyerekeinek, ilyennek nem való gyerek... Sajnos!

2010. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem tudom, pedig nalunk is volt sajna. en es ocsem kozott 5 ev van, en vagyok az idosebb. nalunk mindig az ocsem votl anyam kedvence, amig apu elt o probalta ellensulyozni ezt de sajnos mikor tini voltam meghalt hosszu betegseg utan, igy pont abban a korszakban amikor legjobban lett volna szukseg a szuleimre nem volt senkim. baratnomre tamaszkodtam akit meg az anyja 18 eves kor betoltevel kidobott az utcara. sajnos ez a baratnom is meghalt eleg koran igy banatommal es gondolataimmal egyedul maradtam. sajnos befolyasolja ez az egesz eletemet es vegigkiser, zarkozott vagyok es nehezen nyilok meg, nem osztom meg belso gondolataimat senkivel. ezert sokszor a ferjem szemeben is titokzatos vagyok. probalok ezen tullepni de nagyon kell figyelni magamat h sikeruljon. talan kivulrol ugy tunok h hideg vagyok es kemeny, vahogy evvel probalom belulrol leplezni a banatom. nehez dolog es szar ugy.

anyam velunk lakik h ne maradjon egyedul, igaz segit a kislanyom korul es vigyaz ra mig dolgozom. de kepes eldobni az unokajat is akar amikor megcsorog a telefon es ocsem hivja. onnantol kezdve megszunt a vilag. tesom meg ha kell ha nem hivogat nem baj h etetes van vagy furdetes teljesen ignoralja, ha szolok akkor en vagyok a bunko es meg erre anyam kontrazz. egy csomot segitettem tesomnak, meg a felesegenek aki epp nem a szivem csucske megis segitettem de ez nekik keves. ugyanis mi a ferjemmel jol elunk, a tesomek meg anyagiakkal kuzkodnek, de azert mert a feleseg lusta dolgozni. anyam ugy gondolja az o elmelete szerint h anyagi javainkat meg kene veluk osztani. mi meg maskepp gondoljuk. tesom sokszor vot velem paraszt nem egy parkapcsolatomat tett tonkre. vagy beegetett masok elott, es utana jot rohogott azt hitte h ez olyan vicces. megis a vegen en vagyok a bunko szivtelen dog. volt olyan h anyam a furdetes kozben rohant ki mert eppen ocsem betippent hozzank, annak ellenere h tobbszorosen es nyomatekosan meg lett kerve h esti orakban mar nem hacsak nem surgos. nyitva hagyva az ajtot tel kozepen nem baj h a gyerek megfazik lenyeg h ocsemnek haptaba alljon. erre ocsem olyanoat vag anyam fejehez h nem is szereti, h a felesege szuleit jobban szereti es tobbre tartja. nem egyszer en vigasztaltam anyamat. es meg ennek tetejeben is o azt isten. hat erre sajnos nincs mit mondani.

anyam tpikus fius anya, ha fiu lettem volna talan jobban szeretne. tevedes ne essek mindent megadott anyagilag, felnevelt kiiskolaztatott erejen felul de egyet nem adott meg szeretetet ami mindennel fontosabb lett volna nekem. h sosem volt mellettem mikor banatom volt. nagyon hosszu iodeig tanulasban fektettem bele banatom abban talaltam meg az oromot mert abban volt sikerem. jartam pszichologushoz is evvel a problemaval.

van ket macskam egy fiu es egy lany. meg a macskaim kozul is a fiut szereti jobban. pedig a fiu cica sokszor tolakodo es tud idegesito is lenni. h mi a megoldas nem tudom.

az is teny amit elottem egy hozzaszolo irt en nem akart 'becsuszott' gyerek vagyok mig az ocsem tervezett. de ha mar bevallalt h megszul, akkor talan a velejarot is be kellett volna vallalni. mintha buntetne h megszulettem. erdekelne tanacs mit lehetne tenni ez ugyben mert en sem tudoma megoldas, minthogy viszem ezt a keresztet cak kezdek megfaradni mar.

2010. aug. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülők közötti feszültség is oka lehet. Ha az egyik szülő felé jobban húz a gyerek a másik szülő ezt rosszul veheti, így a másik gyereket jobban kényezteti. gondolom ez is egy ok lehet. Az sem biztos hogy a szülő szándékosan teszi ezt, ez egy csak egy reakció, hogy "ha engem nem szeret annyira" pótolja a másik gyerekkel.
2010. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!