Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő különbséget tesz a gyerekei között? Én is anya vagyok, de ilyet el sem tudnék képzelni.

Figyelt kérdés
Annyi ilyen topikot olvasok, és sajnálom a gyerekeket, akik ilyen helyzetben vannak.Az egyiknek minden, a másiknak semmi, meg még meg is veri, ha nem tetszik neki, vagy szólni mer.Miért kell különbséget tenni?Nyilván tisztelet a kivételnek.
2010. aug. 1. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk öcsém a kedvenc főleg anyu részéről.Anyu mindig fiút akart csak hát elöbb lánya lett:/Öcsém mindent meg kap nekem semmi nem jut ez nem is lenne gond nem a pénz érdekel hanem az hogy őt mennyire szereti anya...Elhanyagolva érzem magam.:SApu teljessen az ellentéte neki én vagyok a mindene...
2010. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 senior24 ***** válasza:

Nos én már ezért a puszta kijelentéséért jol szájba k'rnám! Hogy mer ilyent kérdezni és mondani szülő létére,lelkiismeret furdalás nélkül,hogy jobban szeretem a másikat mert öt terveztük,te meg csak ugy jöttél?Vagyis a testvéredet egész életében segiteni,pénzelni meg szeretni fogjuk,te meg jol leszel takaritásra meg egyebekre.És még éreztetik is vele!Az egész család kiközösiti apucival egyetemben ha pl valamiért mer szolni,mint pl azért hogy anyu ez fáj amit csinálsz vagy szeress engem is jobban stb.Számukra ez ugy hat mintha az anyjukat szidná az ember.És természetesen még ök vannak megsértődve.

Komolyan mondom!_Nem semmi!

Egszer elmondtam egy kedves szülönek hogy szülő vagy,nem Isten!Mert gyakran beleesnek abba a hibába hogy azt hiszik hogy szülök akkor bármit megtehetnek,bárhogy tönkretehetnek egy emberi életet mert ezek! ugy gondolják.

Mert joguk van de felelősségük meg kötelességük az már nincs!Hát meg a bánatos f'szomat az ilyen kis p'tkányokba!!

Nyilván annak akinek ez fáj,amit irtam,az nyilván egy szülö(Isten) lehet!

Nekem voltak is szüleim meg nem is!Ugyanez volt nálunk is FELSŐ fokon!Mindenesetre örülök neki h saját seggemen kellett sz'rnom ,söt a mai napig is,mert igy legalább életre való lettem nem pedig olyan mint a mai fiatalok,akiknek ott van anyuci meg apuci védő szárnyai!De majd ha felnőnek vagy ha megcsapja öket az élet szele,akkor meg összesz'rják magukat! És még mesélhetnék!

2012. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 senior24 ***** válasza:

Szerintem a szülők közötti feszültség is oka lehet. Ha az egyik szülő felé jobban húz a gyerek a másik szülő ezt rosszul veheti, így a másik gyereket jobban kényezteti. gondolom ez is egy ok lehet. Az sem biztos hogy a szülő szándékosan teszi ezt, ez egy csak egy reakció, hogy "ha engem nem szeret annyira" pótolja a másik gyerekkel.


A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.

# 10/12 Időpont 2010-08-04 11:26


Nos érdekes meglátás,már csak azért is mert a szülők azt hiszik vagy azt szeretnék elhitetni a másikkal hogy minden ok nélkül történik.Még ha van is benne igazság azért annak is megvan az oka hogy egy gyerek miért huz mondjuk csak az egyik félhez!!De erről persze nem beszélnek a kedves szülők!Amelyik gyerek meg el van kényesztetve(a másik tesó)az meg azt csinál amit akar,és ezt észreveszi a másik gyerek,mert attól h gyerek még nem jelenti azt h h'lye is!Tudjátok?Az elkényesztetett fél korán kezd el pasizni/csajozni,mig a másik 19-20 évesen vagy még idősebben sem ejthet ki egyetlen egy pasi vagy női nevet sem.Az egyik elmehet bulizni,inni dugni,adosságot okozni,tönkretenni valamit vagy valakit,belerughat az emberekbe ugy beszélhet az emberekkel mint a kutyával kipihenheti magát,semmit nem kell csinálnia otton csak facebook-ozik legdrágább cuccokat kapja meg persze ugy h a másiktol nyuljuk le a pénzt h neki meg tudják venni a dolgokat és még sorolhatnám stb.stb.stb.G'cire elvannak kapatva,el van eresztve nagyon velük a ló és még ök a sztárok!De ha valami bajt csinálnak mert jodolgukban nem tudják h hová rakják már magukat akkor jönnek a szülök h az ö kislányuk/kisfiuk nem olyanok,ök biztos h nem.Sokszor már akkora a különbségtétel h a másik városbol látszik,de a kedves anyuci vagy apuci még mindig tagad.Kicsit szánalmas nemde?Fogalmuk sincs h ezzel mekkora mentális károkat okoznak,de miért érdekelné öket,hiszen az egyik csak ugy jött a másik meg a sztár,akit terveztünk is!Szerintem gusztustalan alávaló kis p'tkányok az ilyen szülök,és ami még szokott tetszeni nekem h azt hiszik h mindezt a leki sérülést okozo viselkedést és különbségtételt el lehet felejteni azzal a szöveggel amit elöszeretettel hajtogatnak(mert ugye még nekik áll feljebb)"de én eltartalak téged nem elég?"

GRATULÁLOK A KEDVES SZÜLÖKNEK!Mert az ilyen gyerekekből lesznek a bünözök meg azok akik sportot üznek abbol h minden nap agyonverjenek valakit a suliban vagy h beletapossanak valakinek a lelkivilágába!Mert tudják h ugyis megusszák,csak be kell vágniuk az ártatlant meg a hisztit!SZÉP AZ ÉLET!De le merem fogadni a kedves szülövel anno nem bántak igy,vagy ha meg igy bántak velük,akkor meg már csak azért is meg kellene nekik mutatni h ök nem olyan kis p'tkányok mint az öseik!

De a szülöi ego! meg a büszkeség nem engedi,mert inkább megdöglenek minthogy bevallják a gyereknek is lehet igaza!!!

2012. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 senior24 ***** válasza:

Apropó!Ismerek olyan szülöt akinek minden honapban vagy héten félrerak a kislánynak meg a kisfiunak egy húszezrest!!!Nem vicc! A két kisgyerek a fiu 4 a lány 5 éves!A gyerekek jelenlegi cucca ha el lenne adva talán vehetnék belöle egy használt BMW-t.Nem vicc!Az ö gyereke lesz'rom,de szerintem nem komplettek azt garantálom.Ha azt akarják h egy életképtelen nem életrevalo gyereket faragjanak belölük akkor csak rajta,de igy még attol is megvannak védve h rájuk essen egy esőcsepp a nyár közepén!Kérdem én: Szerintetek milyen emberek lesznek az ilyenekből?Azon kivül h mire felnönek már millomosok is.Előre hallom amikor közlik a kis nyápic puhap'ccsel h "na kisfiam/kislányom,felnöttetek,van számotokra meglepetésem,szép és gondtalan gyermekkorotok volt és az lesz egész életetekben is,mert gyüjtöttünk nektek pénzt nehogy el kelljen mennetek dolgozni nehogy valamiért is küzdenetek kelljen az életben,nehogy meg kelljen eröltetnetek magatokat vegyétek fel a félretett fejenként x millió Ft-ot."

Én elhiszem h egy szülö szeretni tudja ennyire a gyerekét de miért jo az neki ha olyan embereket faragnak belölük akik nemcsak h nem életrevalók,de jodolgukban nem fogják tudni h hogyan viselkedjenek az emberekkel.És akkor mi lesz a harmadik gyerekkel akiröl még nem is szoltam(mert van egy harmadik fél is)?Mert ugy tudom h ö csak azért születet meg a szülök szerint h dolgozzon és dolgozzon és kinyalja a kistesoinak a p'csáját!Mert a saját fülemmel hallotam már nem egyszer h a barátnöm anyuja azt mondta ha mi elköltözünk tölük akkor szül még egy gyereket aki majd folytatja a barátnöm dolgát:a fözést mosást és takaritást,meg a csicskázást,amig természetesen a kistesok meg x-faktort nézegetnek meg facebook-oznak,mert ma ugy e az a divat.Meg persze belerugnak a kedves növérbe aki minden nap azon van h a kistesoinak jo legyen egyrészt mert szereti öket,másrész mert anyuci igy akarja!És akkor csodálkozik a kedves szülö h a testvérek utálják egymást!Családanya létére h van szive igy bánni a saját gyerekével,a saját vérével,hol van ilyenkor a lelkiismeret?

2012. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nálunk a férjem és a huga között van ez a felállás. Anyósomék csinálják ezt folyton és én is érzem már rég. Van unokajuk mindkét gyereküktől. És találjátok ki kinek a gyerekét ajnározzák folyton?

De olyan szinten, hogy elmegyünk hozzajuk vagy jönnek hozzánk születésnapra és kit dicsérnek agyon? Hát a másik unokát!!!

Eszem megáll!

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Én néha már úgy leorditanám a fejüket, de férjem szerint rájuk kell hagyni. Nem ér annyit az egész, h ezért balhézzunk.

2021. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!