Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érvek gyerekvállalás ellen?

Érvek gyerekvállalás ellen?

Figyelt kérdés

Van 2 ismerősöm (nem egy pár). Közelítenek a 40-hez. Az egyikük azért nem szeretne gyereket, mert szerinte már öreg hozzá. Ha gyereke születne, akkor ő már 60 lenne mire a gyerek a saját lábára állna. Amúgy szereti a gyerekeket, jól kijön velük, intelligens és kedves.

A másik azt mondja azért nem szeretne, mert ebbe a világba nem érdemes, különösebben nem akar gyereket, nem akar átesni a terhességen, szülésen. Ha lenne gyereke, akkor természetesen szeretné és szépen nevelné, de csak amiatt nem kell neki, hogy fényezhesse magát a jó szülő szerepben.

Ő is tanult ember, mindketten anyagilag jól állnak, van saját házuk, lenne hely gyerekszobának és nem küldené anyagilag padlóra egy baba felnevelése őket.

Ti mit szólnátok ha valaki ilyen érvekkel jönne hogy nem akar gyereket? Nem a pénz, a karrier miatt, nem azért hogy élhesse az életét...


2020. júl. 5. 17:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
97%

Elárulok egy nagyon-nagyon jó érvet a gyerek ellen:

A pár nem akar!

Ennyi. Nem kell erőltetni felesleges magyarázatokat.

2020. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek a többiekkel, hogy az "elfogadnád-e" ebben az esetben nem értelmezhető kérdésfeltevés. Amúgy én is valószínűleg kb. 40 lennék, mire lehetne gyerekem, és én is úgy érzem magamon, hogy késő van már ehhez (pedig fiatalabb koromban mindig akartam gyerekeket). Hogy ki tartja ezt "elfogadható" érvnek, ki nem, az messzemenően nem érdekel.
2020. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
60%
Én sem vállalok túl sok kötöttség és nem ad többet mintha egy kutyám lenne.
2020. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
83%

Igen, én is azt gondolom, hogy számomra senki nem tartozik magyarázattal, miért nem akar gyereket. Egyébként mindegyik csak ürügy, de én ebből leszűrném, hogy nem akarnak és kész. Ezt a párjukkal beszéljék meg, mert a párjukra viszont nagyon is tartozik ez!

Még erre reagálnék:

"csak amiatt nem kell neki [gyerek], hogy fényezhesse magát a jó szülő szerepben".

Hát amiatt tényleg ne is vállaljon! Mi azért vállaltunk gyereket, mert számunkra öröm a gyerek. És abszolút nem érdekel, ki milyen szülőnek tart engem. Majd az fog érdekelni, amit a gyerekeim felnőve fognak erről mondani.

2020. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
76%

Most olvastam a 6-os kommentet.


"ha érintett lennél, akkor ezeket elfogadnád valid érvnek?"


Nem, de nálam az udvarlás kezdeti szakaszában előjött volna ez a téma. Ha akkor őszintén elmondja ezt, és nekem korábbi házasságból még nincs gyerekem, akkor biztos, hogy elválnak útjaink.

2020. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
69%
A gyerek nyűg. Én meg nem akarok plusz nyűgöt a nyakamba. Nem érdekel ki mit gondol.
2020. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
94%
Ez mindenkinek a magánügye. Aki nem akar, tényleg ne vállaljon. Tök jó lenne, ha nem egymás szaporodásával lennénk elfoglalva.
2020. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
35%

"Nem a pénz, a karrier miatt, nem azért hogy élhesse az életét..."


Te miért nem akarod, hogy élje az életét?

2020. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a dilemmát. Ez egy olyan kérdés amiben pont felesleges érvelni, értelmezhetetlen hogy “elfogadom-e”. Én nem szeretnék gyereket. Az “érvem” az, hogy nem szeretnék. Ha olyan párt sodorna utamba az élet aki szeretne, akkor elköszönünk egymástól mert nincs olyan érv amivel meg tudna győzni arról hogy szüljek, nincs olyan érv amivel meg tudnám győzni hogy ne vágyjon gyerekre, ez nem egy olyan kérdés amiben bárkit arra szabadna kérni hogy engedjen, kompromisszum pedig nem létezik.


Más érintett pedig nincsen a páron kívül, mindenki más foglalkozzon a saját gyerekvállalási terveivel.

2020. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
84%
Aki nem képes magát sem felelősen, önállóan eltartani, aki nem egészséges, annak nem kellene vállalnia. Dehát ez nem így történik... Hülyítik a népet és pont azok vállalnak sokat akik nem képesek felnevelni.
2020. júl. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!