Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érvek gyerekvállalás ellen?

Érvek gyerekvállalás ellen?

Figyelt kérdés

Van 2 ismerősöm (nem egy pár). Közelítenek a 40-hez. Az egyikük azért nem szeretne gyereket, mert szerinte már öreg hozzá. Ha gyereke születne, akkor ő már 60 lenne mire a gyerek a saját lábára állna. Amúgy szereti a gyerekeket, jól kijön velük, intelligens és kedves.

A másik azt mondja azért nem szeretne, mert ebbe a világba nem érdemes, különösebben nem akar gyereket, nem akar átesni a terhességen, szülésen. Ha lenne gyereke, akkor természetesen szeretné és szépen nevelné, de csak amiatt nem kell neki, hogy fényezhesse magát a jó szülő szerepben.

Ő is tanult ember, mindketten anyagilag jól állnak, van saját házuk, lenne hely gyerekszobának és nem küldené anyagilag padlóra egy baba felnevelése őket.

Ti mit szólnátok ha valaki ilyen érvekkel jönne hogy nem akar gyereket? Nem a pénz, a karrier miatt, nem azért hogy élhesse az életét...


2020. júl. 5. 17:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
89%

Engem pont nem érdekel, ki miért nem akar gyereket. Pont azokat nem értem, akik ennyire élénken érdeklodnek más szexuális élete iránt.

Én a magam részéről regebben akartam, most már egyre kevésbé szeretné tobb okból is. A legerosebb ok, hogy nem gondolnam, hogy 2050-ben,2070-ben meg lesz egyáltalán élhető, tervezhető rész ezen a bolygón.

2020. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
88%
El kell fogadni, ha valaki nem akar. Van egy régi mondás " Nem akarásnak, nyögés a vége". Íszonyat felelőség egy gyermek felnevelése. Ha valakinek érvei vannak ellene és nem minden porcikája azt kívánja, hogy szülő legyen, az ne vágjon bele. Ebből nem lehet kiszállni, hogy bovs, ez mégse jön be. Nem kell erőltetni, nézd meg anno anyáink idejében, amikor szinte kötelező volt szülni, hány emberi roncs termelődött ki, de most is, hány gyerek életét nyomorítják meg. Nekem van 2 gyerekem, tudom, hogy sok pénzbe kerülnek, de nem számolgattam, hogy helyette mit vehettem volna, hiába néha baromi fárasztóak, én nem élem meg nyűgnek, hogy velük legyek, érbeket se kell felhoznom mellettük. Ha érintettként valamelyik párja vagy, akkor el kell válni, ha nem, akkor nem vagy érintett.
2020. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
83%
Az ő életük, senkinek sem tartoznak ez miatt magyarázattal, tehát nem kell érvelniük. :) Persze más eset ha a párjuk szeretne, de akkor jobb ha nem erőltetik a kapcsolatot. Hisz nem lehet elvárni senkitől hogy lemondjon arról hogy legyen gyermeke, sem azt elvárni a másiktól hogy csak azért szüljön mert a párja akar gyereket.:)
2020. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Magánügy! Foglalkozz a magad dolgával ne azzal hogy ki mit és miért akar, vagy nem akar. Mit szólnék hozzá? -Semmit? A te életedet ez miben is befolyásolja, hogy mások miért nem akarnak gyereket? Egy gyerek drága, időigényes, felborítja az addigi életedet, egy terhessèg nem veszèlytelen ès nyomot hagy a nőn,nagy eséllyel megrontja a párkapcsolatodat, arról nem beszélve hogy iszonyat sokan vagyunk a bolygón és sok esetben az illetőnek nem lehet gyereke,de ezt nem akarja az orrodra kötni és mond egy másik indokot, mint mondtam magánügy! Válassz egy okot a listámról ami segít jobban aludni éjszaka és utána törődj a saját életeddel.
2020. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
51%

Èn azért nem szeretnék, mert az életem TÖKÉLETES!


Karrier, szabadidő, hobbi, párkapcsolat, utazás, esténként borozgatás. Ennél jobb nem is lehet. :)

2020. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!