Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érvek gyerekvállalás ellen?

Érvek gyerekvállalás ellen?

Figyelt kérdés

Van 2 ismerősöm (nem egy pár). Közelítenek a 40-hez. Az egyikük azért nem szeretne gyereket, mert szerinte már öreg hozzá. Ha gyereke születne, akkor ő már 60 lenne mire a gyerek a saját lábára állna. Amúgy szereti a gyerekeket, jól kijön velük, intelligens és kedves.

A másik azt mondja azért nem szeretne, mert ebbe a világba nem érdemes, különösebben nem akar gyereket, nem akar átesni a terhességen, szülésen. Ha lenne gyereke, akkor természetesen szeretné és szépen nevelné, de csak amiatt nem kell neki, hogy fényezhesse magát a jó szülő szerepben.

Ő is tanult ember, mindketten anyagilag jól állnak, van saját házuk, lenne hely gyerekszobának és nem küldené anyagilag padlóra egy baba felnevelése őket.

Ti mit szólnátok ha valaki ilyen érvekkel jönne hogy nem akar gyereket? Nem a pénz, a karrier miatt, nem azért hogy élhesse az életét...


2020. júl. 5. 17:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%

Te a pár egyik tagja vagy, hogy érintettnek érzed magad? Nem? Akkor semmi beleszólásod nincs. Még akkor sem, ha a férfi vagy a nő a gyereked, mert ez már a saját életük, kizárólag ők dönthetnek egy ilyen kérdésben. Ha babázni szeretnél, menj el dajkának vagy bébiszitternek, nyugdíjasokat is várnak, ha jó kondiban vannak.


Egyébként szerintem undorító, hogy idegen embereknek így kiteregeted egy pár magánéletét, és itt akarod köszörülni a nyelved másokkal együtt az életükön, a döntésükön.

2020. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

"ha érintett lennél, akkor ezeket elfogadnád valid érvnek?"

Kinek-minek érvelnek? Egyik sem akar!! :D valid egy kérdés volt - ugorjunk

2020. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%

33 éves nő vagyok, és nem akarok gyereket. Nem igazán tudnám megmagyarázni, hogy miért nem, de minden egyes porcikám tiltakozik az ellen, hogy én anya legyek.


A környezetem egy időben nagyon firtatta, hogy miért nem, és az indokomat nem találták elégnek, úgyhogy én is elkezdtem mindenfélével megindokolni. Amikor rájöttem, hogy felesleges újabb indokokat keresni, hogy elfogadják, akkor már nem mentem bele ezekbe a beszélgetésekbe. Csak közöltem, hogy nem akarom. A kérdésre, hogy de miért nem, annyit mondtam, hogy csak. Ez egy olyan indok volt, amibe nem tudtak belemagyarázni semmit, úgyhogy annyiban maradt a téma.


Lehet az ismerőseid ezt még nem ismerték fel, ezért kerestek egy, a külvilág számára elfogadhatónak tűnő indokot. Holott simán lehet, hogy mint nálam is, nincs különösebb oka, egyszerűen csak nem vágynak rá.

2020. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem lesz (még) gyerekem, mert nagyon túl tudom izgulni a dolgokat és idegessé, agresszívvá válok. Simán kinézem magamból, hogy megpofozzak egy idegen gyereket ha pl homokot szór az enyémre. Vagy bezárom a szobájába a saját gyerekemet mert négyest hozott matekból. Tudom, hogy ez nem normális viselkedés, ezért ezt elkerülendő, nem vállalok gyereket, amíg még nem tanulom elengedni a dolgokat. Egyszer ezt elmondtam egy társaságban, mire elkezdtek győzködni, hogy de vállaljak naa. Azóta nem mondom el én se az igazat, csak nem és kész.

Egyébként 40 év felett én se vállalnék semmiképp. Én vagyok most 26, a szüleim 50, és segítenek nekem lakást felújítani, stb. Ha nekem 65 éves koromban lenne 25 éves gyerekem, hát nem tudom tudnék e neki segíteni parkettázni, festeni, bútort cipelni, stb..

2020. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
90%

A múltkor felvettem hangrögzítőre a barátnőmnek a társasházunk hátsó közös udvarán minden nap lezajló kb fél órás fejhangon sikító versenyt.

Ma éppen most lett vége, most hazamenés ellen tiltakozó görcsös ordítás megy :D Én megindokoltam ezzel neki.


Amúgy senkinek semmi köze hozzá a páron kívül, ha meg belebeszélik és szxr anya lesz akkor meg az lesz a baj és jönnek azok a típusú kérdések, hogy miért ilyen a gyerekével, miért szülte meg ha nem bír vele stb stb.

2020. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pénzem, van karrierem, és nem akarok gyereket. Nem magyarázkodok miatta senkinek, mivel az én dolgom.

Neked mi közöd ahhoz, hogy más miért akar, vagy nem akar gyereket? Segítek: a világon semmi. Ha neked a szülésnél nincs jobb ötleted, az a te bajod, ne másokat savazz miatta.

2020. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
89%

Én mint férfi egyáltalán nem akarok gyereket, eddigi kapcsolataim pont emiatt mentek tönkre, no nem azért mert akikkel eddig összejöttem akartak volna, hanem a sok be-be szólogató/győzködő értetlen marhák miatt.

És igen van pénzem biztos munkám, és nem is nézek ki rosszul (nem én mondtam).

De szimplán nem szeretem a gyerekeket.

2020. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mit szólnánk? Senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik ember miért nem akar gyereket! Még szép tőlük, hogy egyáltalán elárulták, nem kellett volna! Én soha nem akartam gyereket, és kb. 10.000 érvet fel tudnék hozni, hogy miért nem. De nem teszem. Egyrészt: senkinek semmi köze hozzá, másrészt: senkit sem akarok lebeszélni a gyerekvállalásról, ehhez nincs jogom, ezt mindenki saját maga kell, hogy eldöntse! Végül is attól, hogy én nem szeretem a gyerekeket és nem akarok, attól még más szeretheti és akarhat, hiszen ő egy másik ember, teljesen más ízléssel, értékrendszerrel, preferenciákkal! Viszont tele van a tököm azokkal, akik a fene se érti, hogy mi alapján azt képzelik, hogy van joguk beleszólni mások életébe!
2020. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki igazán, szívből nem szeretne gyereket, akkor jobb is, ha nem vállal. Ha csak egy kötelező feladatként születik a gyerek, akkor azt érezni is fogja.


Az indok szerintem is mindegy.

2020. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
63%
A gyerekvállalas rabszolgasors egy nőnek,emellett tönkre megy a teste,az egészsége,számomra az a furcsa hogy ennyien vállalják mégis.
2020. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!