Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számíthatsz a párodra, ha...

Számíthatsz a párodra, ha pénzre van szükséged?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom, hogy ezt meg azt vett neki a párja. Picit irigykedem, hogy az én párom soha nem lep meg egy kis aprósággal, szelet csokit vagy egy szál virággal, pedig telne rá. Elfogadtam, hogy ő nem az az ajándékozós típus.

Azt mondták, biztos azért nem kapok tőle semmit, mert sajnálja rá a pénzt.

Gondoltam a végére járok, így kértem tőle kölcsön 3000 ft-t. Mondtam, hogy max egy hét és megadom.

Azt mondta, nem tud adni, csak 1500 ft-ja van (meg 1 millió az otthoni széfben), és az kell neki.

Kicsit csalódtam benne emiatt.

Még ma visszaadtam volna a pénzt (reggel kértem), csak arra voltam kíváncsi, hogy ha tényleg szükségem lenne pénzre, adna-e. Úgy tűnik, nem.

Másfél év után cikinek érzem ezt az egészet. Persze ez csak próba volt, de ha tényleg szükségem lenne pénzre?

Például hogy vegyek fájdalomcsillapítót, és ne kelljen egy hétig várnom.

Én reagálom túl, vagy tényleg ennyire fukar a párom? :(

Másfél éve vagyunk együtt.


2010. aug. 2. 13:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én párom olyan, mint rákuram a Spongyabobból. Imádja a pénzt és nagyon fukar, félti, gyűjtögeti, számolgatja, de ha kérek tőle nekem mindig ad. Sőt hónap végefele mindig kérdezgeti, hogy : van pénzed? Adjak?. Idegeneknek soha nem adna kölcsön sőt még a családban is megválogatja kinek, de nekem bármikor. Ha nincs kp-ja azonnal megy és vesz le. Szerintem beszélj a pároddal nyíltan erről a dologról, mert ha amúgy szereted és ezenkívül minden rendben akkor lehet ezt is megtudjátok beszélni.

2010. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy szükségem lenne 3 ezer ft-ra, mert egy fillérem sincs, és legkésőbb szombaton megadom.

Nem az millióját kértem, csak mondtam egy összeget.

Szerintem 3000 ft nem nagy pénz.

Én nem idegen vagyok, hanem a párja.

2010. aug. 2. 15:05
 23/41 nyuxipok ***** válasza:
100%
Mi a parommal ugy vagyunk,hogy feltetelek nelkul adunk egymasnak penzt.Ha neki kell en adok(anelkul,hogy o kerjen mert o azt mondta,hogy szegyel kerni)es ha nekem kell o ad penzt(ha tud)ha meg nem akkor mindent elkovetunk,hogy tudjunk valahogy segiteni a masiknak,mihamarabb.
2010. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Kelhetett volna gyógyszerre, kajára vagy akármire.

Szerencsére nem volt rá szükségem... De bánt, hogy nem adott.

2010. aug. 2. 15:19
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező igazad van ez elég furcsa,de ne vonj még le következtetést ha amugy jól megvagytok,próbáld meg ujra az a biztos,ha akkor is ilyen akkor beszélgess el vele,lehet h van rá ésszerű magyarázata
2010. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem mindig ad sőt még a kapcsolatunk kezdetén akartam venni egy éjjeli szekrényt az volt az utolsó a boltban de akkor pont nem volt rá pénzem,kérnem sem kellett mondta h ő akarja megvenni és nem is kell megadni(3 hete jártunk akkor),viszont mesélte h sok haverja van aki nem ad a barátnőjének pénzt meg nem nagyon fizet semmit,mert fél h a nő csak a pénzre megy,nem azt mondom h te is arra hajtasz csak arra célzok nem lehet h ő is ettől fél?
2010. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ismeretlenül ezt írom, de szerintem szörnyű lehet ilyen emberrel kapcsolatban élni. Nálunk a páromnál az én pénzem az ő pénze is és fordítva. Ha valamire szükségünk van, az veszi meg, akinek van rá pénze. Ha 1 x ő vásárol, másszor én. Ez így a normális.

Ha nem éltek együtt, és nincs közös kassza, szerintem akkor is hasonlóan kéne lennie. Mármint a szerelemben nincs olyan, hogy enyém, vagy tiéd. Ha szeretnélek, megleplek valamivel, csak úgy, ha pénzre van szükséged, kérni sem kell. Szerintem.

Ha gondolod, kérj tőle kölcsön megint. De szerintem tudod, mit fog mondani. Ez több, mint hervasztó. Sajnálom.

2010. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg pont ilyenekből lehet és KELL következtetést levonni, nem abból, hogy "egyébként jól megvannak". Ha házasságra kerül a sor, akkor minden számít, nemcsak az "egyébként", és akkor meg jobb hozzá se menni. Ha meg nincs jövője a kapcsolatnak (házasság, gyerek), nem érdemes benne maradni, hanem keresni kell azt, akivel majd működik.


Nekem mindig adott a párom kölcsön, legtöbbször azért kértem, mert nem tudtam elmenni az automatához. Sőt, mikor nagyobb dologra gyűjtöttem (cipő, ruha), mindig felajánlotta, hogy megveszi nekem. (Persze nem fogadtam el.)

Most már nem téma, mert a férjem. :)

2010. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Én és a párom nem tartozunk a gazdagok közé. Ettől függetlenül nagyon sokat kedveskedünk egymásnak. Kedvenc csoki/süti/virág ilyenekkel. Ez nálunk olyan természetes, hogy csak na :D.


Azt írod te mindig megleped őt valamivel. Ha legközelebb veszel neki mondjuk egy sört s mikor átnyújtod, csak viccesen kérdezz rá: és én mit kapok érte :)? Bár az már régen rossz, ha mondani kell neki...


Én nő vagyok, de adtam már kölcsön a páromnak mert elég rosszul állt anyagilag és megadta. Ugyanez fordítva is megtörtént már. Nem várom el tőle, hogy ha megyünk moziba mindig ő fizesse a jegyem, volt olyan, hogy én hívtam meg fagyizni :). Persze eleinte ő ezt szégyellte, de vannak olyan napok, amikor én állok jobban anyagilag, s van amikor ő. Nem várhatok mindig arra, hogy ő fizessen minden helyzetben mert ő a férfi..

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet nálatok mindent mindig ő fizet nem? Nyaralást, vagy kirándulást, étterem ilyesmi... lehet ő úgy gondolja anyagilag ennél többet nem akar már tenni és ha ez így van, akkor vmilyen szinten ez érthető, bár mégse ha 200ezer feletti a fizetése.


Az viszont, hogy kölcsönt, amit egy hétre kértél nem akart adni, háááááát erre nincs mentség ez egy elég 'szenyó' dolog volt. Én ha kérnék és neki nem lenne, inkább kérne a haverjától, főnökétől, vagy valakitől ő kölcsön értem... Hát igen én szerencsés vagyok.

2010. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Hosszú távon sok-sok megbántottságot okoz a másik ember fukarsága, főleg, ha egy nővel szemben követi el a párja. Az apró, kis értékű figyelmességek a másik szeretetét, ragaszkodását, a kedves fontosságát jelzik. Ha ez hiányzik a másikból, te meg ugyebár erre vágysz -nagyon is érthető módon:)-, akkor tényleg gondold át, érdemes-e együttmaradni vele, mert ez alaptulajdonság, azaz nem fog számottevő mértékben (még ha próbálkozik is) változni.
2010. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!