Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted igaz a mondás:...

Szerinted igaz a mondás: Amilyen az anyja, olyan a lánya? Illetve hogy nézd meg az anyját, és tudod mire számíthatsz később?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 20:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem minden esetbn mert ha egy anyuka például alkesz nem biztos hogy a lánya is az,lehet épp ellemkezőleg rá se néz a piára...
2011. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
87%
előfordul ,de nem kéne altalanositani.
2011. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem én sok olyat ismerek akinek a drágalátos anyukája egy gyenge depis alkesz a lánya meg tök klasz csaj. A férfiakra úgyan ez igaz sokan tekintik elrettentő példának a szüleiket.
2011. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Örülök a nagyjából egybehangzó véleményeknek, szerintem sincs túl nagy igazságalapja. Főleg olyan szülők esetén, ahol az anyával voltak ilyen-olyan gondok, azt mondanám, a gyerek inkább próbálja úgy élni az életét, hogy vele ez ne történjen meg..
2011. ápr. 9. 20:48
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Van valóságalapja, de nyilván nem lehet komoly párhuzamot vonni. Mondjuk arra pl. lehet mondani, ha egy huszonéves nő negyvenes/ötvenes anyukája mondjuk tök fiatalosan néz ki, akkor valószínűleg a lánya is ezt örökölte és ő is fiatalosan fog kinézni annyi idősen. Legalább is nálunk ez így van, anyukám 49 éves, és általában akik nem ismerik, 35-re tippelik. Viszont pl. az ő természetéből nem lehet az enyémre következtetni. Anyukám türelmes, diplomatikus, higgadt. Én meg apukám természetét örököltem, lobbanékony vagyok, a pillanat hevében gyakran megsértek másokat, és hajlamos vagyok hamar elveszíteni a türelmem. Szóval pont az ellenkezője :)
2011. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
remélem nem..
2011. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Az én esetemben igaz, bár nálunk nincsenek igazán súlyos problémák (anyukám nem alkoholista, agresszív stb), de így felnőtten beismertem hogy anyukám makacsságát, értékrendjét, konzervativizmusát -egyszóval nem csak a pozitív tulajdonságokat- örököltem én is. Nekem is megdöbbentő volt de észrevettem magamon sokszor hogy úgy viselkedek, reagálok dolgokra mint ő. 23/L
2011. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
86%

De ne ragadjatok le annal hogy az anya depresszios,alkoholista vagy akarmi más volt es a lanya nem.nyilvan nem.


De ha a lany egy olyan csaladban nott fel ,ahol az anya egy teljesen mas eletfelfogasu,szelsoseges elvek szerint neveli a lanyt ,ami a normalis embereknek furcsa vagy akarmi mas ...akkor nagyon is igaz lehet lehet hogy olyan a lanya mint az anyja.

2011. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
Nézd meg az anyját, mert ő is úgy fog kinézni vagy viselkedni öregkorára.
2011. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen mondás konkrétan nincs is. Olyan mondás van, hogy: Nézd meg az anyját, vedd el a lányát. De ez a mondás nem a jellemre, hanem a külsőre vonatkozik, legalábbis én így tudom. A másik, ami ehez hasonló, egy film címe: Amilyen az apja, olyan a lánya.
2011. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!