Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akit a férje tart...

Van olyan, akit a férje tart el? Te otthon vagy a gyerekekkel vezeted a háztartást! És ha pénzre van szükséged bátran mersz kérni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mostanában sajnos így alakult. :(( De reménykedek benne, hogy sikerül munkát találnom előbb-utóbb, ha kitartó vagyok, bár mifelénk nem könnyű.

Gyerek még nincs, pénzt bármikor kérhetek, de nem is kell kérnem. Soha nem volt olyan közöttünk, hogy "ez az én pénzem, ez meg a tiéd". Amikor még volt munkám, meg nekem volt egy kis megtakarításom, akkor is minden fillér közös volt, együtt vettük meg a szükséges dolgokat, most is így van.

2011. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Jelen! Otthon vagyok, vezetem a háztartást, gyerek nincs. Svájcban élünk, a férjemnek saját -egyszemélyes- vállalkozása van, de munkavállalási engedélyt nem kaptunk (nem is kértünk), csak letelepedésit, tehát nem dolgozhat egyikünk sem alkalmazottként. Ha pénzre van szükségem, akkor nem kell kérnem, közös bankszámlánk van. A napi bevásárlást, magamnak ruhát-cipôt, apróságokat, egyszerûen elintézem a kártyámmal, a nagyobb dolgok vásárlása elôtt azért szoktam szólni a férjemnek, nem azért, hogy "engedélyt" kérjek, csak hogy tudjon róla.
2011. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is megkapok hetente egy bizonyos összeget,kérni nem kell,de amikor közbe jön valami váratlan kiadás,vagy bármi,és nem jön ki a heti összegből,akkor bizony kérnem kell még! Ad a drágám szó nélkül nincs is ezzel baj,csak valamiért kényelmetlenül érzem magam!
2011. máj. 3. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen,gyűlölöm ezt a helyzetet,rohadtul megalázónak tartom,és ő tesz is azért hogy igy érezzem néha.Otthon már 16 évesen is utáltam pénzt kérni meg mástól függeni,nem tudom mikor telik be a pohár.
2011. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom...
2011. máj. 3. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Én itthon vagyok a gyerkőcökkel, de nem kényszerből, hanem mert így döntöttünk közösen. Nem kell kérnem pénzt, mert az összes számlánk közös, két bankkártyával. Nálunk semmi probléma nem adódik ebből, a férjem megbecsüli az itthon végzett munkámat, imádja, hogy szeretek sütni-főzni, a ház rendben van, a gyerekekkel tudok foglalkozni, játszani... És emelett nem engedi, hogy a kertet én gondozzam, mert szerinte az fárasztó munka. Pedig mindig mondom neki, hogy egy kis fűnyírástól nem esik le a gyűrű az ujjamról. Főleg, hogy én az a típusú nő vagyok, aki, ha eldugul a lefolyó szétkapja, és megcsinálja.

Nincs ezzel semmi gond, ha megbecsülik a munkád, és nem érzed úgy, hogy kunyerálnod kell a pénzt. Vezetni egy háztartást, ellátni a gyerekeket lehet ugyanolyan értékű munka, mint bejárni dolgozni, ha jól csinálod.

Persze most jön majd, hogy más ezt munka mellett csinálja, mert általában ez a válasz. De mindenki úgy él, ahogy neki jó, ahogy teljesnek érzi magát, és ahogy megteheti. Nálunk így működik, és boldog, kiegyensúlyozott család vagyunk.

2011. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
én itthon vagyok, vezetem a háztartást, de gyerek még nincs... a férjem tart el,és nem kell tőle egy forintot sem kérnem, ugyanis, az utolsó fillérig mindent a kezembe ad... 26/nő
2011. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Gyes után itthon maradtam ,férjem hazaad minden pénzt és ő kér ha kell neki valamire .Háztartásbeli lettem ,én itthon dolgozom .
2011. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
He-he! Úgy tudtam! Kezdődik a lepontozás. Pedig csak a kérdésre válaszoltam, de hát ez egy ilyen oldal. Sebaj! ;)
2011. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Ő dolgozik én itthon vagyok lassan hét hónapos terhesen de a pénz azt én kezelem. Mivel neki nincs rá ideje.
2011. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!