Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy "elhagy...

Hogy mondjam meg, hogy "elhagytam" 20.000 forintot?

Figyelt kérdés

Az elhagytam nem a jó szó, mert egy barátnőm kért meg, hogy vegyek neki valamit és majd kifizeti. De közölte, hogy mégsem kell neki és tartsam meg. Nekem nem kell, nem is tetszik, nem is használok ilyet.


Itthon nem lehet kapni, és külföldről hoztam, szóval vissza sem tudom vinni. Kozmetikum, eladni a teljes árán kb lehetetlen. Szerintetek hogy mondjam meg itthon?

Kértem, még mielőtt kimentünk, hogy utalja át nekem az árát és akkor megveszem, de hogy ő nem tudja, hogy kell utalni és ha hazajöttem, ideadja a pénzt. De most meg nem akarja kifizetni, pedig ezt nem is anyáék vették, hanem én külön, a zsebpénzemből.



2020. júl. 7. 12:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Én 1. a szüleinek írnék mindenképpen. Ha kicsit is normálisak, kifizetik neked.

Ha mégse, meg kremmania.hu piacterére rakd fel, én sok mindent vettem és adtam is el ott. Fogsz találni vevőt akár teljes áron is ha ritkaságról van szó.

2020. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mondd el a sztorit, és ha kell akkor mutasd meg a vett cuccot és a beszélgetés egy részletét is.


Biztos nem fognak neki örülni, de sokkal jobb, mint titkolózni, vagy ha hónapokkal később derül csak ki.

2020. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféleképpen ne békülj ki vele. Egy ismerősöm járt így egy "legjobb barátjával" a gimiben. Kölcsönkéregetett, először max 5 ezer forintokat, majd egyszer 25 ezret kunyizott el, amikor meglátta a kp-t a kezében, hogy kiskutyát akar venni és arra kell. Hetekkel később, amikor számon lett kérve, hogy mi van a kutyaprojekttel, nem értette miről van szó. A pénzt soha nem fizette vissza és mindig úgy kunyerált a barátaitól, hogy ha nemleges választ kapott, akkor úgy állította be az egészet, mintha ők lennének a szemetek, hogy nem pénzelik a saját diákmelós pénzükből.


Kérdező, ne te magyarázkodj, amikor te lettél meglopva! A kölcsön az kölcsön, tehát vissza kell adni - és egyébként is abban egyeztetek meg, hogy ki fogja fizetni. Rettenet bunkó dolog más kedvességével visszaélni és a pénzéből megvetetni valamit, majd amikor már kéznél van, közölni hogy hát mégsem kell és tartsd meg, holott gondolom jól tudta ő is, hogy téged nem érdekel ez a termék. Itt a nyár, szóval bőven el tud menni bármilyen diákmunkára. 20 ezer forintot nem tart olyan sokáig összekaparni. Ha messengeren vagy instán beszéltetek erről és hogy visszafizeti az árát, mindenképp csinálj képernyőfotót és mutasd meg a szüleidnek, majd az ő szüleinek is. Ne fedezd ilyen ürügyekkel, hogy te hagytad el a pénzt, mert így feleslegesen felelőtlennek tünteted fel magad! Az a húszezer jár neked, függetlenül attól hogy a csajnak kell-e a paletta vagy nem. Ledolgoztatnám vele a húszezret és amint megkaptam, soha többé nem állnék vele szóba.

2020. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Olyan kíváncsi lettem. 🙂 Megmutatod a palettát? Hátha nekem jó lenne.
2020. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

[link]


Magyarországon NEM árulják, hiába írta ezt valaki. Külföldről lehet rendelni, az igaz, csak hetek, mire ideér.


De megoldódni látszik a dolog (legalábbis remélem).

2020. júl. 8. 10:12
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!