Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt az, amit azért nem...

Mi volt az, amit azért nem vettél meg a gyerekednek, mert szerinted már kinőtt abból a korból, hogy neki való lenne? Hány éves volt akkor?

Figyelt kérdés
És ugyanaz, mi volt az, amit nektek nem vettek meg a szüleitek, mert szerintük már túl idős voltatok hozzá?

2020. júl. 10. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen nem volt semmilyen viszonylatban. Ha a gyerek valamit szeretne, akkor olyan nincs, hogy azt "kinőtte". Olyan van, hogy nem kaptunk meg valamit, vagy nem veszünk meg valamit, de annak soha nem ez az oka.
2020. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
10-11 éves volt, és a nagyobb fajta babát akart (nem Barbi-t, mert imádta mindig a piciket, és azzal szórakozott, pedig előző évben már szólva lett neki, hogy több nem lesz)Nem vettük meg.
2020. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Nincs ilyen.

2!

Mi a baj a babákkal? A keresztanyam 70 felett van, gyűjti őket kisgyermekkora óta.

2020. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
25%
Legot. De nem azért mert kinőtte hanem hogy szokja hogy drága az építőanyag
2020. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk is a legó volt ilyen, vettem helyette 2 zsák cementet meg némi sódert.
2020. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére nem voltak ilyen primitívek a szüleim, ahogy a páromé (ő kínai) sem. Múlt héten pont emiatt szóltam be egy nőnek a boltban. A Penny-ben lehet pontokért plüss állatokat venni. A kislány disznót szeretett volna, de az anyukája többször is elmondta neki, hogy a disznó ronda, inkább vegyen mókust. Basszus nem neki kell, hogy tetszen, hanem a gyereknek ! Ki nem állhatom az ilyen hárpiákat.

Egyik ismerősöm fia annó 11 évesen nagyon szeretett volna autózni, de szülei elrakták, hogy most már nagy ilyennel játszani. Sosem felejtem el szegény arcát.


Ha az én 10 éves fiam csöcslabdán ugrálni akarna, akkor hagynám. Ha a 13 éves nővére babázna, nem szólnék bele. Hadd döntse már el ő mi tetszik neki.

2020. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
10 éves lányomnak legot veszek , legtöbb esetben ünnepnapokra,vagy könyvet,sőt plüss öket is kap a mai napig néha néha .
2020. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

Én 18 évesen is kaptam plüsst. De a plüss az megint más.

6-os, azért egy 13 éves lány már idős a babázáshoz, meg a babaházhoz, ezt neked is be kéne látni.


Nálunk sem volt olyan, hogy a korunk miatt nem kaptunk meg valamit. Ha valamit nem vettek meg, annak mindig megvolt az oka, és anyu ezt is mondta nekünk. Nem is volt belőle sosem hiszti, vagy cirkusz. Eszünkbe sem jutott játék, vagy akármi miatt a földhöz verni magunkat, vagy ordibálni, mint a mai gyerekek. Elfogadtuk, hogy most nem lehet és kész. Amúgy nem lehetett okunk panaszra, mert majdnem mindent megkaptunk, amit szerettünk volna.

2020. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
99%

Nem volt ilyen. Amúgy vicces,hogy pont a babázást meg a babaházat emlegetik,hiszen rengeteg felnőtt is van ,aki gyűjti őket ,ezeket a hiperszuper realisztikus ,aprólékosan kidolgozott babákat sem gyerekeknek gyártják :D Egy idő után már persze nem szerepjátékozik az ember,hanem inkább egy hobbivá válik a babák/legók/stb

A játékok jók,az emberi természet része,hogy szeret játszani,nem csak a kisgyerekek . Nincs ezzel semmi baj ,szerintem nincs korhoz kötve . Felőlem azzal játszanak amivel akarnak a gyerekeim ,ha valamit ne veszek meg nekik,annak nem ez az oka .

Ezt kicsit olyannak tartom,minthogy egy fiút nem engednek játékkonhyával vagy babákkal játszani,vagy egy lányt autókkal,meg gyerek szerszámkészlettel. Butaság ilyen sztereotíp dolgokat beléjük nevelni,hogy bűnös/szégyellnivaló/nem illik x játékkal játszani y kor felett.

2020. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Én azt is elítélem, hogy egy kisfiú nem babázhat, nem játszhat konyhásat vagy akár nem is főzhet igazából. Utána ne csodálkozzon sok nő, ha egy ilyen szellemben felnőtt férje lesz és sem főzni nem lesz hajlandó, sem gyereket gondozni, mert az szerinte női munka.
2020. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!