Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te a kontrafékes (pedálfékes),...

Te a kontrafékes (pedálfékes), vagy a patkófékes (kormányon fékkar) -os bringát vettél a gyerekednek? Szempont volt ez neked?

Figyelt kérdés
Csak én lihegem túl? Kinek melyik és miért jött be. Melyik fajtával tud biztonságosabban megállni a gyereked? Mennyi idős a gyerkőc? Vélemények tapasztalatok? 3,5 éves a lánýom most kontrás van de lehet a következő patkófékes lesz.
2018. jún. 14. 04:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a 4 éves fiamnak nem kontrás bicajt vettem, szerintem nehezebb használni azt. Amikor a kéznél van a fék, de a hátsó kereket fékezi, azt könnyebb megnyomni és használnia is könnyebb megtanulni.

Mi decathlonost vettünk 14"-ost és hamar megtanult vele két kerékkel is tekerni.

[link]


A decathlon honlapja nem jött be valamiért, így a neten kerestem egyet ami olyan mint a miénk csak mintában színben tér el.


Nagyon könnyű megnyomni a kézi féket ami a hátsó kereket fékezi.


Nem volt kérdés, mikor kinőtte akkor ismét ilyet kapott csak 16"-ost.

2018. jún. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyat vettem, amin mindkettő van.

3 évesen tanult meg biciklizni, mindig a kormánynál fékezett. Most 5 éves, most fedezte fel a kontrát (új bringa), hogy milyen vagány, ha farolva áll meg vele. Most meg csak azt használja.

2018. jún. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyemen mindketto volt. En a kontrat jobban szerettem amugy.
2018. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kontrásat, bár eleinte csak benn gyakoroltunk, mert jó kontra kb. azonnal fog.


A patkófékessel nekem felnőttként is mindig baj volt.

Vagy túlhúzták szervizben, és akkor bizony repültem, vagy kevéssé, és istennek nem akart megállni. :(


Gyerekként volt kontrás bringám, na, azt imádtam, sokkal biztosabban tudtam megállni, nem kellett félni, hogy "befog" a fék, vagy épp semmit nem fog.

2018. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kézi fékest vettünk de nem patkó hanem V fék. Szempont volt igen, hogy normális, minőségi V fék legyen amit pici kézzel is könnyedén kezelni tud. Az is szempont volt, hogy a 15-20 kilós gyereknek ne 9 kilós bringaja legyen ami ugye a gyerek súlyának 50%-a. Felnőtt emberként én se szeretnék 40-50 kilós biciklit használni.
2022. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!