Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nárcisztikussal vagy...

Ha egy nárcisztikussal vagy pszichopatával van dolgod vagy inkább kettővel, akik ráadásul családtagok, akkor tényleg semmi esély a menekülésre?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy csak három lehetőség van:börtön, temető vagy elmegyógyintézet?
2020. júl. 14. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Elöször is, miböl gondolod, hogy az adott családtag nárcisztikus vagy pszichopata - ha csak te tippelsz, az nem igaz.

Másodszor ha ilyen elképzeléseid vannak, hogy kiút csak a "börtön, temető vagy elmegyógyintézet", akkor ott VELED vannak igen komoly bajok.

Harmadszor, ha a családtagokkal nem jössz ki, akkor egyszerüen elköltözöl és nem tartod velük a kapcsolatot.

2020. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudok egyszerűen elköltözni, mert megakadályozzák, vagy ,ha el is költöztem kontrollálják, hogy hova vagy épp az anyám öngyilkossággal fenyegetőzik. Ha nem tartom velük a kapcsolatot, akkor az ismerőseim által tudnak meg mindent rólam. Azzal fenyeget, ha elköltözöm rám hívja a rendőrséget, hogy közveszélyes vagyok és meg akarom ölni magam. Voltam már emiatt a pszichiátrián, csak mert kitalálta rólam. Onnan tudom, hogy olyanokat hallok vissza magamról, ami nem én vagyok, olyan dolgokat csináltam elvileg, amit sosem, olyan szinten le lettem járatva, hogy már senki nem hisz nekem. Kontrollálja a munkahelyemet, betelefonál, felvette az ismerőseimmel a kapcsolatot és lejáratott előttük. Onnan tudom, hogy minden lépésemről tudnak. Hogy éppen, hol dolgozom, beszél a szokásaimról, engem állít be gonosznak.Amiket tett ellenem azok semmisek, mert nincs rá tanum és bizonyítékom. A szememben szinte mindig kedves volt, egy-egy dühromot leszámítva és közben a hátam mögött lejáratott. Felhasznál másokat, hogy kiszedjenek belőlem dolgokat és mindent ellenem fordít.Nem tippelek, számon kértem és be is mentem a pszichiátriára. Elvileg drogos vagyok és alkoholista, úgy,hogy az összes drogtesztem negatív.Berúgva telefonál az ismerőseimnek, hogy azt higgyék én vagyok az. Pedig én nem iszom. Mióta rájöttem minden napos a mentőkkel való fenyegetés és akkor is, ha nem azt csinálom, amit mond, vagy,ha el akarok titkolni valamit. Rám küld embereket, hogy kiszedjenek belőlem dolgokat vagy éppen azt hol vagyok.A barátomat már ellenem uszították, nem hisz nekem.

Még a külföldi kiköltözés lehetne a megoldás.Onnan tudom, hogy két arca van és közben rólam próbálja elhitetni, hogy nekem van az.Mindig kedves volt velem és elhitette, hogy mások akarnak nekem rosszat, miközben ő provokálta ki és csak benne tudtam már megbízni.Mindig azt kellett hallgatni, hogy ő meg ő mit mondott,akár rólam. Én elhittem, nem jártam utána. Elintézte, hogy ne tudjuk megbeszélni, ha konfliktusunk volt.

Velem vannak bajok ezt aláírom,(szorongás) de nem vagyok gonosz.

2020. júl. 14. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás nálam az elköltözés és a kapcsolat teljes megszakítása volt, követve hosszas terápiával. Ha nem tudják, hová mész, nem tudnak utánad menni, az ismerőseiddel is ugyanúgy elvághatsz minden szálat, a munkahelyed is lecserélheted, ha ennyire manipulálhatóak. Az öngyilkossággal fenyegetőzést és minden hasonló érzelmi zsarolást pedig meg kell tanulnod magasról leszarni. Megmondhatod neki a következő alkalommal, hogy jobb is, ha megteszi, egyel kevesebb probléma a világban, garantálom, hogy nem tud ezzel mit kezdeni.

Erősnek kell lenni és akkor is meglépni, ha nehéz. Igen, piszok nehéz lesz de még mindig könnyebb, mint ebben élni.

2020. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam az öngyilkosságon már, mert nem láttam ebből kiutat.De nem akkor, amikor ezt ő állította rólam. Ez borzasztó és nagyon fájdalmas. Voltak emberek akiket szerettem és mindegyiküket ellenem hangolta. Senki nem hisz nekem, azt hiszik én vagyok az és,hogy ő jó ember és ő az áldozat. Vagy, hogy éppen magamnak kavarom a szart és egy nem létező dolog elől menekülök. Elhitette, hogy ideggyenge vagyok. És tényleg szinte az összes emberrel felvette a kapcsolatot, akit valaha is ismertem.A testvéremmel hasonló a hangunk és berúgva felhívja őket, mint ha én lennék. Senki nem tesz semmit és senki sem hisz nekem és esélyt sem adnak arra, hogy kiderüljön nem velem beszélnek.A volt barátommal miatta szakítottunk, mert ő volt a harmadik fél a kapcsolatunkban, úgy hogy erről nem is tudtam. Egy ideig azt hittem ő járat le engem, de mint kiderült , ő pedig azt ,hogy én járatom le őt másoknak és én kontrollálom őt. Mióta rájöttem mit csinál, már voltam a pszichiátrián, mindezt azért,mert kinyitottam a szám és nem hagytam, hogy kontrolláljanak. Mindenki azt hiszi, hogy én fenyegetőztem eddig is öngyilkossággal és nem ő(anyám)talán azt is, hogy miattam akarta megölni magát, miközben ez fordítva van.Konkrétan mindenki, akit ismerek azt hiszi én vagyok a gonosz.
2020. júl. 14. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Vannak dolgok, amiket nem tudsz megváltoztatni, akkor se, ha beleszakadsz. Ilyen a múlt és ilyen a többi ember is.

Egyet tehetsz - teljes felelősséget vállalsz az életedért, összeszeded a bátorságod és magad mögött hagyod ezt az egész fertőt mindenkivel együtt és teljesen tiszta lappal kezdesz máshol. Igen, teljesen egyedül, még az is jobb, mint ez a környezet. Ha fel akarsz belőle állni, akkor megteszed, ha nem akarsz, az a te dolgod, de akkor ne sajnáld magad. Most már felnőtt vagy, nem bújhatsz kifogások mögé. Kitartást kívánok és egy jó terapeutát, kelleni fog.

2020. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz akarnak vitetni, de csak olyanhoz,akit ők választottak nekem. Jártam már terápiára, ugyan úgy beszéltek vele is. Az anyám pszichiáteréhez kell járnom, mert különben újra bevitet a pszichiátriára. Persze folyamatosan beszél vele, megmondta neki, hogy adjon másik gyógyszert, mert ez nem jó és üldözési mániám van. Ha tényleg az lenne, már a kórházban is kaptam más gyógyszert és elmúlt volna. De nem,mert ez a valóság.Bármit belém diktálhatnak nem fog elmúlni.Elköltözhettem volna egy közeli ismerősömhöz, de mint kiderült csak azért ajánlotta fel, mert az anyám ezt találta ki, ott is tudná, hol vagyok , pont azért kellett volna, hogy ott is kontrolláljon.A nővérem keresett nekem albérletet, persze nem véletlenül, nem is fogadtam el. Rokonokat kérnek meg, hogy ajánljanak nekem lakhatási lehetőséget. Ezek mindenről tudni akarnak.Szerintem az egyetlen megoldás külföld, mert itt már nem csak a városban vagyok lejáratva. Bárhova megyek országon belül kiderítik(laktam máshol is) és ismétlődik újra és újra.Sajnos van rólam fénykép így tudnak kerestetni.Ez nem kifogás, ez egy iszony. Mindenkit elvesztettem, akit szerettem, senkiben se bízhatok, mert tovább adják nekik.Olyan emberekkel beszélek elvileg, akikkel két szót ha váltottam életemben.Azt nem tudjátok, hogy a rendőrség hangfelvétel alapján betudja e azonosítani, hogy kié?Mondjuk kettőnk közül?
2020. júl. 14. 17:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezek szadisták. Ezeket lebuktatni se lehet, úgy ügyeskednek,a végén úgy is te leszel a rossz.
2020. júl. 14. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!